MC - Midnight Commander WebTTY [x86] 4.8.14

Menedżer plików w systemach uniksowych. Midnight Commander do złudzenia przypomina Norton Commandera

 1. Silas Mariusz
  MC jest wizualną powłoką, dzięki czemu wszystkie operacje można wykonać bez wpisywania poleceń, używając pseudograficznego interfejsu. MC pozwala na operowanie na plikach za pomocą myszki, klawiszy funkcyjnych (klawisze F1–F12 na klawiaturze) i kursora. TUI Midnight Commandera podzielony jest na dwie części (panele), a każda z nich wyświetla pliki bądź informacje o nich, co upraszcza operacje na nich (jak przenoszenie czy kopiowanie).

  Cały interfejs użytkownika zbudowany jest w oparciu o tryb tekstowy, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z programu np. za pomocą klienta SSH itp.

  Funkcjonalność
  • Podgląd i wyodrębnianie zawartości skompresowanych plików.
  • Zarządzanie prawami dostępu do plików i katalogów (chmod, chown).
  • Zintegrowany lekki edytor zwany mcedit, oferujący podświetlanie składni, automatyczne wcięcia, makra oraz prostą współpracę z innymi narzędziami.
  • Łączenie się z serwerami (FTP, FISH i SMB) z udostępnieniem ich zawartości w jednym z wybranych okien. Na tak podłączonym zdalnym systemie plików można przeprowadzać standardowe operacje (w zależności od typu połączenia) - przeglądanie, kasowanie i kopiowanie plików, zmiana uprawnień.
  Domyślny login i hasło
  Login: qnap
  Hasło: qnap

  Zmiana hasła:
  Kod (Bash):
  1. /opt/MC/bin/start.sh
  upload_2015-9-13_15-40-38.
  brejhart i balagaan lubią to.
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Odrzuć powiadomienie.