Instruktaż/Tutorial Jak zainstalować klienta poczty i pakiet biurowy Open-Exchange? (alt. Office WebApps i Outlook)

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 210
31
2 313
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
OX-mail-main-2.png
(Open Exchange) OX App Suite serwer/klient poczty Exchange z alternatywą do Office WebApps, w której skład wchodzi: książką adresowa, kalendarza, harmonogram do planowania zadań, chmura plików, edytor tekstowym ala Word, oraz skoroszyt typu Excel. Wszystkie dokumenty można współdzielić w obrębie grupy firmowej lub udostępniać na żądanie.


[Wymagania]
Serwer QNAP na platformie Intel
Minimum 4GB RAM


[Jak zainstalować?]
  1. W App Center zainstaluj Container Station.
    qnap_container_station.jpg

  2. Po poprawnym zainstalowaniu Container Station, otwórz aplikację i zainstaluj paczkę: sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange
    qnap_container_station_install_open_exchange.jpg qnap_container_station_install_open_exchange_step_2.jpg

  3. Po zainstalowaniu zaloguj się na konsolę shell serwera.
    Jak to zrobić?
    FAQ - Jak połączyć się do terminala/konsoli Linux - shell Bash/SH w serwerze QNAP (PuTTY Windows)

  4. Wykonaj poniższe polecenie, aby zainicjować nową grupe/context w OX App Suite:
    Uwaga: Za argumentem -it umieść dokładną nazwę kontenera jaką podałeś podczas instalacji. W tym przykładzie to: docker-ubuntu-open-exchange
    Bash:
    docker exec -it docker-ubuntu-open-exchange /createcontext -c 1 -L defaultcontext -u ctxadmin -p secretpassword -e admin@example.com -d ctxadmin -g admin -s ctx -q 0 --access-combination-name=all

  5. Następnie dodaj nowego użytkownika w utworzonej grupie:
    Uwaga: W poniższym przykładzie nazwa użytkownika to qnapclub, a hasło to tajnehaslo.
    Bash:
    docker exec -it ox-example /opt/open-xchange/sbin/createuser -c 1 -A ctxadmin -P secretpassword -u qnapclub -p tajnehaslo -e test@example.com -d qnapclub -g user -s test

  6. Zaloguj się na interfejs Web uruchamiając aplikację przekierowaną na port wew. kontenera 8080.
    qnap_qts_container_station_open_exchange_installation_2.png


    qnap_qts_container_station_open_exchange_installation_3.png


    qnap_qts_container_station_open_exchange_installation_4.png
 
hmm przeciez jest program ox drive wlasnie do tego aby polaczyc sie z serwerem
Witam pare dni w domu mnie nie bylo i nie mialem dotsepu do sieci po powrocie zastalem cos takiego jak w zalczniku.
wersja qnapa:4.2.2
instalacje kontenera oraz przywrocenie ustawien qnapa (bez formatowania dyskow) nie pomoglo. moze ktos sie spotkal z takim bledem i wie jak go rozwiazac
 

Załączniki

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    50,2 KB · Wyświetleń: 78
Container Station i QNAP nie zwalnia z czytania instrukcji od instalowanego na nich oprogramowniu oraz czytaniu logów znajdujących się wew. środowiska dockerowego.
Przykro mi, ale w przypadku aplikacji uruchamianych w Containerze jak i wirtualizacji przywracanie QNAP'a do ustawień fabrynych nie rozwiąże problemu.
Container i VM'y to odrębne systemy i w nich należy analizować problem. Niestety nie mam pojęcia co może być przyczyną tego problemu. Zaloguj się do dockera i dostań do logów OX'a.
 
artykuł fajny, ale mam kilka pytań
1. gdzie znajdę składnię wydawanych poleceń w putty
2. w punkcie piątym jest chyba błąd: za argumentem -it tez powinno byc chyba: docker-ubuntu-open-exchange
3. tworzymy użytkownika qnapclub, czy test?
4. punktu 6 nie rozumiem - zaloguj się na 8080, a na obrazku jest cos innego ja nie moge wejść - u mnie nas ma adres 192.168.0.6 - a jaki adres ma kontainer ??
 
Czyli ile to kosztuje nie wiadomo? Próbowałem pisać wiadomość do OX z pytaniem o cennik, jednak boot wykrywa moją wiadomość jako spam i nie daje wyslac przez szablon;/
[~] # docker exec -it ox-example /opt/open-xchange/sbin/createuser -c 1 -A ctxadmin -P secretpassword -u qnapclub -p tajnehaslo -e test@example.com -d qnapclub -g user -s test
Error response from daemon: No such container: ox-example

Co robię źle?
 
zamienilem ox-example na docker-ubuntu-open-exchange
docker exec -it docker-ubuntu-open-exchange /opt/open-xchange/sbin/createuser -c 1 -A ctxadmin -P secretpassword -u qnapclub -p tajnehaslo -e test@example.com -d qnapclub -g user -s test

user 3 in context 1 created

ale nadal jest

Connection error
The service is not avaible right now. Retry
docker run -d -p 8080:80 sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange
ae3bd72e57fed3282e72c2363f856c5266e80eda4b0208217f029652f26fb512
container-station/docker: Error response from daemon: driver failed programming external connectivity on endpoint furious_hopper (a073f3c9b750cda84ba8102c684d36e3e12191cb6990888efc6a38e08465cd0c): Error starting userland proxy: listen tcp 0.0.0.0:8080: bind: address already in use.
[~] # docker exec -it ox-example /opt/open-xchange/sbin/createuser -c 1 -A ctxadmin -P secretpassword -u qnapclub -p tajnehaslo -e test@example.com -d qnapclub -g user -s test
 

Mogą Cię zainteresować

U
  • Zamknięte
  • Przypięty
  • Pytanie
Pomoc Moje dockery
Odpowiedzi
2
Wyświetleń
{liczba}K
Kontenery Docker i LXD
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. localhost docker
  2. pisać