Pomoc Pomoc przy wyborze kamery...

wln123

Nowy użytkownik
Noobie
29 Luty 2016
1
1
3
45
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ad
Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem TS-453 Pro i prosilbym o pomoc w doborze IP kamery.
W glownej mierze zalezy mi na znalezieniu kamery, ktora bedzie bezproblemowo dzialac z w/w QNAPem z opcja detekcji ruchu i powiadamiania o tym za posrednictwem maila/smsa.
Probowalem poszukac tematow zwiazanych z opcja detekcji ruchu oraz konkretnymi modelami na roznych portalach jednak tematy sa dosc stare lub modele kamer tam wymienione niedostepne w Polsce albo cena zamordowalaby moj portfel.
Zalezy mi na prostocie rozwiazania i pewnosci, ze dany zestaw bedzie bezproblemowo wspolpracowac.
Przedzial cenowy 300-600zl brutto. Nie oczekuje jakis specjalnych rewelacji zwiazanych z jakoscia obrazu ale jednoczesnie dobrze by bylo cos widziec na nagraniu.
Montaz kamery dowolny, pomieszczenie.
Preferowalbym rozwiazanie oparte na ethernecie, niestety bez mozliwosci PoE. Jezeli byloby WiFi (WPA2 enterprise) jako opcja na przyszlosc to byloby milo ale nie jest to priorytet.

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
wln123
Hej,

Grzebiac intensywnie w internecie natknalem sie na kamery Foscama FI9821P oraz FI9831P.

Czy ktos mial z nimi stycznosc i dziala na nich poprawnie opcja detekcji ruchu powiazana z QNAPem?
Czy byc moze omijac z daleka firme Foscam i szukac szczescia gdzie indziej?

Kompletnie nie mam doswiadczenia jezeli chodzi o sprzet do monitoringu dlatego zwracam sie z prosba o pomoc w tym temacie.

Pozdrawiam,
wln123
 
Myślę że oświetlenie jest OK ale jeśli możesz to proszę o sprawdzenie moich wypocin w paincie :)
czerwona strzałka - kamery
żółta strzałka - oświetlacz Led 20W
ai102.photobucket.com_albums_m94_wiocha_6db6ae02_03a2_49a6_bd2e_405b8306c159_zpszr0c8ois.jpg

A jaki proponujesz rejestrator do 9 kamer
 
Kamery tylko na tej samej stronie co źródło światła. W przeciwnym wypadku oświetlenie będzie padać na plecy monitorowanego obiektu. Oczywiście będziesz mógł to wyregulować kompensacją światła tylnego:
Lux2.jpg
Lux3.jpg

0001044.jpg
0001046.jpg

Popularnie występującą funkcją jest sterowanie światłem wstecznym. Służy ona eliminowaniu efektu powstającego, gdy kamera skierowana jest w stronę silnego źródła światła. Powoduje to, że pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny. Sterowanie światłem wstecznym umożliwia rozjaśnienie obrazu przez co możliwa jest identyfikacja pierwszego planu. Niestety odbywa się to kosztem tła, które też w pewnym stopniu zostaje rozjaśnione.
- jednak zazwyczaj jest, to zawsze mało skuteczne.

Najbardziej z tego typu problemem radzi sobie WDR, ale tym samym podnosi szumienie na obrazie zwłaszcza podczas nocy.
0001045.jpg

Rozszerzony zakres dynamiki (WDR)
Jest to funkcja wprowadzona stosunkowo niedawno, rozszerzająca swym działaniem BLC. Działa w oparciu o analizę naświetlania pojedynczych punktów obrazu i umożliwia jednocześnie rozjaśnienie elementów ciemnych i przyciemnienie elementów zbyt jasnych, przez co w przypadku pracy pod światło widać dokładnie zarówno pierwszy plan jak i jasne tło.

A więc unikałbym tego typu instalacji i raczej starał się instalować kamery od strony źródła światła.

Po prawej cena netto:
nvrmx.png


Jutro mogę Ci wystawić na zewnątrz demo rejestratora.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Odnośnie rejestratora to mógłbyś wystawić demo na sobotę lub poniedziałek (jutro nie będę miał dostępu do internetu)?
Co do kamer to w sumie tylko jedna będzie bezpośrednio pod źródło światła. Jeśli faktycznie będzie źle to się zmieni miejsce montażu.
Na podstawie schematu umieszczenia kamer oraz oświetlenia to w moim przypadku najbardziej odpowiednia będzie MERX 4K czy HB33?
 
Musisz sobie to oświetlenie jak i samą kamerę odpowiednio ustawić (wysokość, kąt pochylenia, wysunięcie daszka w cam ...) i będziesz miał sprawę rozwiazaną. Bo szukanie kamery pod ten problem mija sie z celem.
 
Kamerę przez IE/Firefox masz pod adresem:
  • http://lan.merx.pl:8010
  • Login: admin
    Hasło: admin
upload_2016-3-18_11-43-29.png upload_2016-3-18_11-45-46.png upload_2016-3-18_11-46-0.png upload_2016-3-18_11-46-11.png

Obraz z kamery MERX 4K-4028IRKW (wyciągnięta z pudełka bez regulowania obiektywu)
kam_CH1_2_4_19_20160318115409.png



Rejestrator NVR 4K h.265 przez IE/Firefox masz pod adresem:
  • http://lan.merx.pl:8020
  • Login: admin
    Hasło: admin
  • Bitrate: Main Stream
logowanie.png


upload_2016-3-18_13-3-38.png upload_2016-3-18_13-3-52.png upload_2016-3-18_13-4-28.png


W załączniku instrukcja PDF połączenia się z kamerą lub rejestratorem za pomocą aplikacji klienckiej CMS:
upload_2016-3-18_12-47-3.png


Aplikacja kliencka CMS do pobrania z:

Instrukcja:
MERX-Surveillance-Client-CMS-1.png MERX-Surveillance-Client-CMS-2.png MERX-Surveillance-Client-CMS-3.png MERX-Surveillance-Client-CMS-4.png MERX-Surveillance-Client-CMS-5.png MERX-Surveillance-Client-CMS-6.png MERX-Surveillance-Client-CMS-7.png

Parametry do połączenia z kamerą|Parametry do połączenia się z rejestratorem
\
upload_2016-3-18_12-29-37.png
|
upload_2016-3-18_12-40-51.png

Jakość strumienia przełącza się:
image20.png
 

Załączniki

  • MERX Surveillance Client CMS.pdf
    2,1 MB · Wyświetleń: 51
A więc tak... Zamontowaliśmy brudny klosz w tej kamerce, do której dałem dostęp. Więc sprawdź sobie kamerę: http://lan.devspark.pl:8010

Tak wygląda obraz w nocy z MERX 4K (4mpix) na przetworniku OmniVision:
4K_CH1_2_8_30_20150101101210.png

Niestety nie jest to jakaś kosa, ale kosztuje 380zł netto dla Ciebie.

A tu masz obraz w nocy z Yudora na Sony Xarina 2mpix:
2016_03_18_19_51_32.jpg


Kiedy już przyjdzie dzień, jest zupełnie odwrotnie. MERX 4K ma znacznie lepszy obraz, a Yudor bardzo przemysłowy. Jednak Yudor jest postawiony na Wind River Linux (An Intel Company) i oparty o wydajnego SOC'a oraz oferuje pełne SDK/CGI - ale to pewnie Ci nie potrzebne.
I zapomniałem wspomnieć:
- MERX 4mpix OmniVision dla Ciebie 380zł netto (http://lan.devspark.pl:8010)
- Yudor 2mpix Sony Xarina dla Ciebie 1091zł netto (http://lan.devspark.pl:8050)

Login: admin
Pass: admin

2016-03-18 (32).png
 
wielkie dzięki,
jeszcze jutro zobaczę jak te kamery działają w dzień.
Yudor HB33 też ma przemysłowy obraz w dzień? Czy tym modelem nie warto się interesować (na Yudor 2mpix Sony Xarina mnie nie stać :))
Czy puszka montażowa z Puszka montażowa AHDMX-PM (W) - MERX będzie pasować do kamery MERX 4mpix OmniVision?
Oraz proszę o informację kiedy kamery będziesz miał dostępne.
 
Witam,

Potrzebuję kamerę, która będzie używana do transmisji online z miejsca widokowego. Zależy mi na tym, żeby była wysoka jakość obrazu, drugorzędna jest ilość klatek na sekundę. Istotną sprawą jest to, żeby obiektyw miał szeroki kąt.
Zastanawiam się nad: YUC-H7A88P lub YUC-K7B82. Pytanie czy to będzie dobry wybór czy może coś polecasz innego?

pozdrawiam serdecznie