QNAP wprowadza do sprzedaży nowe serwery NAS, które mogą nieźle sprawdzić się w domowych...

Sam wciąż nie zdecydowałem się na własnego domowego NAS-a, ale zarówno Grzesiek, jak i Tomek gorąco mnie do tego namawiają. Patrzę, porównuję i sprawdzam ceny - do zestawienia urządzeń, które mogę wybrać doszły właśnie nowe serwery domowe QNAP.

TS-128 i T-228 mają zapewnić transfer danych z prędkością do 100 MB/s, co powinno pomóc w budowaniu domowego centrum multimedialnego dla wielu użytkowników przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności. myQNAPcloud pozwoli na zdalny dostęp do zgromadzonych na dyskach plików z poziomu przeglądarki lub przy użyciu aplikacji mobilnej.

TS-128/228 pozwolą na łatwe tworzenie kopii zapasowych w systemach Windows i OSX, synchronizację danych między dwoma serwerami, dadzą możliwość przechowywania danych w chmurze zewnętrznej oraz dostęp do nowej aplikacji Hybrid Backup Sync, która łączy w sobie funkcje ochrony, odzyskiwania oraz synchronizacji danych. Funkcja powinna się przydać osobom używającym Google Drive lub Dropboxa.

aantyweb.pl_wp_content_uploads_2016_03_TS_128.png

Sprzęty będą wspierać technologię DLNA i pozwolą na dostęp do multimediów z poziomu Smart TV, konsoli i odtwarzaczy multimedialnych. Dzięki aplikacji Surveillance Station będzie natomiast mogli podłączyć dwie kamery IP (przy dodatkowej licencji do 8 kamer), może się to więc okazać ciekawą opcją dla osób, które chcą stworzyć niedrogi system monitoringu.

Modele nowych serwerów QNAP mają kosztować od 687 zł.

(Źródło)