osiągi w kopiowaniu plików

kaktus

μC Circuitmaker
Contributor
14 Luty 2011
942
216
113
13
opolskie
kaktusa.pl
QNAP
TS-219P+
Ethernet
1 GbE
Witam

Posiadam QNAP Turbo NAS TS-219P+, desktop na D975XBX2KR z debianem zapięty kablem, struktura LAN gigabitowa,
przy kopiowaniu plików osiągnąłem transfery rzędu:

zapis do NAS

samba ~26KB/s
ftp ~55KB/s


zastanawia mnie jak wydusić więcej, i jakie osiągi udało się uzyskać innym

kaktus
 
Witam,
Może i po temacie i nie w temacie, bo w zasadzie nigdy dokładnie nie mierzyłem transferów, bo po co, ale zwróć uwagę, na Swoją strukturę sieciową, Fakt posiadania Gigabitowej sieci jeszcze o niczym nie świadczy, jakiekolwiek "tanie", lub nie do końca markowe urządzenie w takiej sieci podłączone do standardowego switcha gigabitowego potrafi namieszać w szybkości połączeń na całą sieć. Formalnie w pełni gigabitowa infrastruktura nie opiera się wyłącznie o kable, czy switche, ale o wszystkie urządzenia w tej sieci, a to nie jest proste, o ile w tej chwili 100Mbps pójdzie "na sznurku", to o pełne Gb trzeba trochę popracować. gdzieś powinienem, mieć jeszcze screeny z zarządzalnego switcha, z dużą ilością CRC a to był tylko problem źle zagiętego kabla. na szczęście lepsze switche takiego pacjenta w pewnym sensie izolują, żeby nie siał po całej sieci.
 
Rozumiem problem stąd moje zapytanie.

switch GSD-803
router TL-WR1043ND
nie posiadam sprzętów bez kablowego gigabitowego interfejsu sieciowego,
kable 5E FTP co prawda nie wszystkie,
przyłącza patchcord też ekranowane
Proszę o dalsze wskazówki.

kaktus
 
Mój dysk z Qnap'a może wyciągnąć powyżej 80MB/s przy zapisie, może nie jest to jakiś super model pod względem wydajności ale za to bardzo energooszczędny.
Osiągi oglądałem podczas kopiowania dużych plików typu iso, za pośrednictwem konqueror'a, czyli łpoatologicznie w praktyce.

kaktus
 
no to ładnie kupiłem dysk profi ->serii enterprise storage, oczywiście WDC, model WD5003ABYX, i wcale szybciej transmisja nie zasuwa


ftp 56,7MB/s
smb 22,6MB/s

przy zapisie do qnap-a pliku o rozmiarze 9,4GB.

Ciekawe w czym rzecz, ma ktoś pomysły?
Chyba jaki inny router trza przytargać do domku.

kaktus
 
chymm powtórny raz przeanalizowałem tabelkę z którą zapoznał mnie jaroslawk , i tak:
SMB* (MB/sec) Read: 115.1 Read: 114.7 Read: 102.9
Write: 105.7 Write: 100.8 Write: 57.4
FTP* (MB/sec) Read: 115.7 Read: 115.1 Read: 113.1
Write: 114.4 Write: 108.7 Write: 54.1

trzecia kolumna mój model, druga TS-239 Pro II+, pierwsza TS-259 Pro+

Czyli nic już więcej nie wymyślę, przynajmniej przy zapisie na ftp, bo mi i tak szybciej wyszło jak producentowi :D .
Odczyt musiałbym potrenować, i zapis przez smb.
Router chyba ocalał, heheheheee, ale będzie możliwość to i tak zapnę inny.
Nowy hdd idzie do desktopa, ale będzie zasuwał <jupi> . zobaczę wtedy jaki będzie odczyt z qnap-a.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i porady.

kaktus