NIe zasysa z Rapida

Marcel

Passing Basics
Beginner
11 Listopad 2008
25
0
1
Mam konto premium na rapidzie jednak w zaden sposob po dodania pliku do DS czy przez QGet jako pojedynczy link czy przez Qrapid stacja nie pobiera plikow Mam 109 Pro 2 oprogramowanie w Version 3.0.0 build 0121T Prosze mi podpowiedziec jaka moze byc przyczyna ?
Bede wdzieczny za podpowiedzi.
 
proszę spróbować podać zamiast nazwy loginu, jego numer. Cieżko stwierdzić w czym jest problem - może coś źle Pan robi.
Aktualnie jeszcze nie testowałem ściągania z rapidshare na nowym firmware 3.0.0 ponieważ w chwili obecnej nie mam konta premium - może coś się zmieniło. Spróbuj zupdatować firmware do starszego(2.1.2 1114) i zobaczyć czy dalej ten problem występuje.
 
Mozliwe ze cos zle robie tylko nie bardzo wiem gdzie.
Dokonalem zmiany softu na taki jak Pan zasugerowal, rowniez zamiast loginu wpisalem nr z RS i nic doslownie nic. Naprawde nie wiem
co robie nie tak.
Prosze Pana o cierpliwosc i wylozenie jeszcze raz moze faktycznie cos przeoczylem jakas drobnostke, ktora moze byc powodem ow zamieszania.
 
Marcel napisał:
Mozliwe ze cos zle robie tylko nie bardzo wiem gdzie.
Dokonalem zmiany softu na taki jak Pan zasugerowal, rowniez zamiast loginu wpisalem nr z RS i nic doslownie nic. Naprawde nie wiem
co robie nie tak.
Prosze Pana o cierpliwosc i wylozenie jeszcze raz moze faktycznie cos przeoczylem jakas drobnostke, ktora moze byc powodem ow zamieszania.

Miałem podobny problem - wymiana firmwareu oraz QGeta rozwiązały go - natomiast pojawił się nowy - pliki ściągają się bardzo szybko - dochodzą do 99% i dość długo czekają zanim się "domkną". Nie wiem w czym problem - próbowałem na kilku relasach - i zawsze jest to samo.

może ktoś ma pomysł co z tym zrobić?

pozdrawiam
Mizgal
 
Marcel napisał:
Prosze Pana o wylozenie jeszcze raz moze faktycznie cos przeoczylem jakas drobnostke, ktora moze byc powodem ow zamieszania.
jest to forum, każde posty są zapisywane - proszę jeszcze raz przejżeć, szczególnie temat, który wcześniej podałem. Nie będe jeszcze raz wszystkiego przepisywał. Jeśli Pana zdaniem jest to jednak jakiś błąd systemu (nie Pana) i nie pomagają porady z forum proszę przeinstalować QNAPa(na forum jest to opisane).

mizgal napisał:
liki ściągają się bardzo szybko - dochodzą do 99% i dość długo czekają zanim się "domkną".
od któregoś firmwaru tak jest , też tak mam to jest normalne, czasami to występuje a czasami nie(zależy od ilości ściąganych plików). Może w następnych wersjach firmware programiści to poprawią choć nie jest to tak wysokim priorytetem...

Pozdrawiam.
 
Obecnie mam zainstalowany soft 2.1.2 1114 a wczesniej mialem jeszcze nowszy zainstalowany i takie same zachowanie. Wlasnie mnie to zastanawia bo torrentty pobiera bez problemu tylko jest jakis problem z RAPIDEM. Prosze o kontakt z osoba ktora ma podbny sprzed do mego i ma Konto na RS Premium moze bedzie latwiej dosjc tego dziwnego zachowania a moze mojej nieudolnosci.
 
NIestety zmiany w uaktualnieniu nic nie wskuraly Prosze o pomoc
Nadmienie ze przesledzilem wszytskie wskazowki i dalej nic przez przegladarke moge pobrac plik z RS a daodajac link do DS nic nie idzie widze plik w kolejce, nawet jesli usatwie mu najwyzszy priorytet pobierania to w informacji o pliku sa same zera.
 
nie przypominam sobie żeby można było ustawić priorytet dla kąkretnego pobierania.
Może ma Pan starą wersje QGeta...
Jak mam zrozumieć ze sa same zera, proszę napisać szczegółowo jak się zachowuje wpis po jego dodaniu (czy jest pokazane ile sciagnal, jaki jest transfer, czy automatycznie przeskakuje do kategori Finish ) ?
 
Ruszylo jednak znowu wrocilo do starego stanu rzeczy i problem Znowu nie zasysa w zalaczeniu screna.
 

Załączniki

  • ds.jpg
    ds.jpg
    123,9 KB · Wyświetleń: 514
z tego co widze są problemy z pobraniem adresu ip od rapidshare .
na screenie widać również że torrenty spisują się nieźle, a więc nie ma problemów z połączeniem.
Czy QNAP jest podłączony do tej samej sieci co Pan (do tego samego routera) ?
Bo jeśli do innej to możliwe że router do którego jest on podłączony ma zablokowaną strone rapidshare .
Czy po dodaniu linka do DS , znika on po pewnym czasie z listy uruchomionych, czy zostaje ?
Jeśli zostaje to proszę wstrzymać ściąganie, a następnie wznowić.
Poproszę jeszcze o screena configu DS.
 
Tak QNAP chodzi w tej samej sieci co komputery, co chodzi o dodawany link z RS nie znika chociaż róznie ładuje się, miałem kilka przypadków, że nie mogło dodać go do kolejki.
Zatrzymanie i zwnowienie pobierania też jakoś nic nie dało rezultatow pozytywnych
 

Załączniki

  • DS1.jpg
    DS1.jpg
    138,4 KB · Wyświetleń: 505
Pytanie do Pana który miał problem z Rapidshare - czy rozwiązał Pan już ten problem ?

Ja dopiero dziś stanę się użytkownikiem QNAPa (TS-639) w związku z czym nie wypowiadam się jako człowiek obyty z tym sprzętem, ale za to dość mocno obyty z Rapidshare.

Czy korzysta Pan z opcji Direct Download w panelu klienta Rapidshare ? (jeżeli nie , to chyba mielibyśmy rozwiązanie)
Czy w konfiguracji Qget'a zdefiniował Pan poprawnie login i hasło do Rapidshare ? Może jest jakiś problem z użyciem przez software właśnie tych danych ?


Zaproponowałbym następujące rozwiązanie (aby sprawdzić czy ma Pan problemy z połączniem i ściąganiem plików z serwerów Rapidshare).

1) Proszę zrobić upload jakiegoś np. małego 5 Mb pliku na Pana konto Premium na Rapidshare.
2) Proszę zalogować się na swoje konto i odnaleźć wrzucony przez Pana plik. Pod plikiem będzie kilka opcji które definiują sposób ściągania plików.
Default'owo zaznaczony będzie "normal download". W takim wypadku proszę o kliknięcie w "TrafficShare Download" przy danym pliku.
3) Teraz trzeba skopiować link do tego pliku umieszczonego i wsadzić go w Qget'a.

Ten sposób ściągania nie różni się niczym od ściągania przez konto premium z tym wyjątkiem że transfer pobierany jest z konta właściciela a samo ściągania nie wymaga żadnej autoryzacji.
Jeżeli plik się ściągnie - znaczy to że połączenie do Rapidshare działa jak powinno i pliki ściągają się również bez problemu. W takim wypadku stawiam na problem z autoryzacja w Qget'cie.


Przy okazji witam wszystkich na tym forum i dziś dumnie zasilę szeregi userów QNAPa.
 
penta napisał:
Czy korzysta Pan z opcji Direct Download w panelu klienta Rapidshare ? (jeżeli nie , to chyba mielibyśmy rozwiązanie)
Z włączoną jak i wyłączoną opcją , QNAP spokojnie ściąga pliki.
penta napisał:
Może jest jakiś problem z użyciem przez software właśnie tych danych ?
Ja jak i innych QNAPowiczów ściąga z Rapidshare jak i torrentow za pomocą Download Station i żadnych problemów nie ma...
penta napisał:
Ten sposób ściągania nie różni się niczym od ściągania przez konto premium z tym wyjątkiem że transfer pobierany jest z konta właściciela a samo ściągania nie wymaga żadnej autoryzacji.Jeżeli plik się ściągnie - znaczy to że połączenie do Rapidshare działa jak powinno i pliki ściągają się również bez problemu. W takim wypadku stawiam na problem z autoryzacja w Qget'cie.
"W takim wypadku wina użytkownika (podaje złe dane)" :)
Spróbuj w jednym linku podać login w wersji nick a w drugim w wersji z numerkami :)

Podczas ściągania z rapidshare jakiegoś pliku za pomocą QGeta odczekaj chwile i kliknij prawym przyciskiem na niego a następnie w "Dump Diagnostic Information", co pisze ?

penta napisał:
Przy okazji witam wszystkich na tym forum i dziś dumnie zasilę szeregi userów QNAPa.
Witamy :)
 
Dziękuje wszystkim za pomoc moja stacja pobierania zaczeła współpracować z rapidem. NIe wiem co mogło pomóc pod uwagę biore 3 możliwości które miały miejsce.
1. Zmiana konta na rapidzie (najbardziej prawdopodobne-prawdopodobnie coś z tamtym kontem nie było do końca ok)
2. Przeinstalowany cały system na QNAP
3. Wgranie nowego systemu

Tak czy tak teraz wszystko śmiga co chodzi o RS