Pomoc Aktualizacja firmware TS-410 z 3.5/8? do 4.0.7 - nie widać urządzenia w sieci

Perfekt

Passing Basics
Beginner
25 Kwiecień 2014
14
4
3
54
QNAP
TS-410
Ethernet
40 GbE
Witam mam problem po zaktualizowaniu oprogramowania systemowego na Qunapie TS-410 urządzenia nie jest widoczne w sieci ani z poziomu przeglądarki ani z poziomu Qfindera POMOCY!!!
 
Wyłącz urządzenie. Wysuń dyski twarde i włącz. Odczekaj chwile i spróbuj wyszukać urządzenie Qfinderem. Napisz na forum, że znaleziono urządzenie napisze Ci dalsze instrukcje.
PS. Z jakiego firmwaru robiłeś upgrade?
(Jeśli nie znajdziesz urządzenia Finderem to odłącz wszystkie inne urządzenia od switcha tj. router pozostawiając komputer PC <> switch <> QNAP NAS lub połącz serwer NAS bezpośrednio z komputerem kablem krosowanym.)
 
Powtarzam pytanie
PS. Z jakiego firmwaru robiłeś upgrade?



Czy podczas upgradu nie brakło prądu?

Jeśli nie brakło prądu i upgrade został ukończony pomyślnie to system startuje oprogramowanie. A więc Findera może blokować jakiś firewall lub sieć brak multicastu w routingu dlatego łączy się urządzenie przez switch bez routerów innych urządzeń.

W przypadku przerwania procesu aktualizacji oprogramowania np. zanik prądu należy stosować się do recovery.
 
nie brakło prądu mam go podpiętego pod UPS z zarządzaniem na NAS-ie po zainstalowaniu podało komunikat aktualizacja zakończona serwer restart i umarł w butach zostawiłem na noc i rano nic nie widaćnie pamiętam z jakiego firmawaru ale coś koło 3,5 3,8
 
Mam to samo. Nie było żadnej przerwy w instalacji, zakończyła się pomyślnie, nastąpił restart urządzenia i po restarcie już go nie widzi. Odpiąłem dyski i go zobaczył, ale po próbie połączenia chciał go konfigurować od zera (z formatowaniem dysków więc nie poszedłem tą ścieżką). Po włożeniu dysków i uruchomieniu dalej go nie widać. Proszę o informacje jak uruchomić QNAP aby nie utracić danych.
 
Nie pamiętam z jakiej wersji, po wejściu w panel administracyjny poinformował o dostępności nowej wersji, wiec ją zainstalowałem.
Aktualnie wygląda to tak jak w załączniku. qnap.jpg
Próba ustawienia parametrów sieciowych z QNAP Findera z opcji Konfiguracja nic nie daje, po restarcie jestem w tym samym punkcie.
Tak jakby konfiguracja kart sieciowych została wyczyszczona przy aktualizacji firmware.
 
Witam po weekendzie po twardym restarcie Qunap wstał jest widoczny w sieci z nowym softem tj 4.01 oczywiście rozsypał się config mam zrobiona kopie konfiguracji i ustawień z przed awarii jest szansa na wgranie przed wsadzeniem dysków
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dioda status miga na czerwono i zielono