Pomoc backup/restore Google Suite (gsuite)

bullth

Nowy użytkownik
Noobie
24 Luty 2017
1
1
3
51
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
cześć.

szanowni, takie oto zadnie mnie dotknęło: zbackupować na NAS zasoby użytkowników należących do domeny GSuite. priorytetem jest gdrive i gmail ale im więcej się uda, tym lepiej.
temat backupu cloud-to-cloud już przetrenowałem i niekoniecznie mnie interesuje.

przeszukałem appy qnapowe i zauważyłem, że przeważnie działają jedynie dla pojedynczych kont użytkowników. przetrenowałem gmailbackup, który można skonfigurować dla całej domeny (choć nie jest to banalne) i chociaż mam jeszcze problem z restore (chyba czegoś jeszcze nie rozumiem) to narzędzie wydaje się działać zgodnie z moimi założeniami.
teraz potrzebuję dotknąć google drive i niekoniecznie wiem jak to zrobić. po sposobie konfiguracji GMailBackup domyślam się, że sam proces będzie wyglądał zapewne tak samo - konfiguracja konta serwisowego od strony Google'a z uprawnieniami do interesujących nas typów obiektów plus konfiguracja joba po stronie QNAP. ponieważ programista ze mnie jak z koziej d..y trąbka ;-) dlatego szukam pomocy.

pytanie: czy ktoś z Was ma doświadczenia z GSuite? może dotknął go podobny problem, wie jak to zrobić tudzież po prostu zna produkt, który jest w stanie wykonać backup/restore tudzież data migration? nie bronię się przed zakupem software, o ile oczywiście będzie spełniał założenia :)
nie sugerujcie się również modelem qnapa poniżej - jeśli uda się osiągnąć założone cele to po prostu kupię dedykowane urządzenie. szczerze mówiąc, to nawet nie musi być qnap.

z góry dzięki za wskazówki :)


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180501
Model serwera: QNAP TS-469L
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 469l