Download [Beta] QTS 4.0.0 Build0510 | ARM & x86

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
A jak to jest w przypadku S. Czy ich urządzenia dekodują stream i potrafią włączyć nagrywanie z detekcji ruchu od strony urządzenia nagrywającego? - Bo chyba nie wydaję mi się aby było to możliwe...
Naturalnie wymagałoby to mocnego procesora, który w czasie rzeczywistym dekodowałby wpływający do nich stream obrazu wideo.

Takie rozwiązania są znane w przypadku profesjonalnych rozwiązań CCTV, np. firmy GeoVision.
 
Cyt. serwisanta S w odpowiedzi na moje pytanie dot DS112 vs TS112:

"To że QNAP jest silniejszy sprzętowo nie znaczy, że jest wydajniejszy, to wszystko zależy od dobrze napisanego firmware. W tej chwili S pomimo że sprzętowo słabsze jest bardziej wydajne. Jeśli chodzi o funkcje, które nie spełnia QNAP to kompatybilność z ONViF (do tej pory mało którą kamerę udało mi się podłączyć do QNAPa, w S na 90% testowanych modeli nie było problemu); w qnapie nie można ustawić wykrywania ruchu z poziomu rejestratora, tylko z poziomu kamery; w qnapie są ograniczone możliwości powiadomień o alarmie)."

Czy sekcja Surveillance zmieniła się w QTS4 (pytam o funkcjonalność- nie szatę graficzną)?
 
Panowie a czy ktoś może mi pomóc w tym (załącznik)

Mam QTS 4.0 i jak wchodzę na Surveillance Station Pro to wszystko ok widzę status ze nagrywa widzę miniaturkę podglądu ale jak daje "Monitoring" to wywala mi komunikat jak w załaczniku. Bawilem sie z tymi kontrolkami ActivX wszystko zezwoliłem - pomimo ostrzeżeń zagrożenia ale dalej nie działa. Mam IE10 - ktoś pomoże ?

Ps. Antyvirusa wyłączyłem i zapory też - i dalej nic.
 

Załączniki

  • 1q.jpg
    1q.jpg
    26 KB · Wyświetleń: 46
A co to za serwisant? Bo cytujesz jakiś stek bzdur.
EPA Systemy- sprzedają zarówno Qnapa jak i S...

I jeszcze jedno... Żadne S nie jest w stanie uruchomić alarm z detekecji ruchu od strony rejestratora - czyli samego S. Bo nie jest wstanie dekodować stream wideo.
I tu się nie zgadzam- w sekcji "Zaawansowane ustawienia kamery" masz możliwość, czy detekcja ma się odbywać z poziomu kamery czy aplikacji (sprawdź LiveDemo)
aimg577.imageshack.us_img577_1083_synology.jpg
Uploaded with ImageShack.us

Ponawiam zatem pytanie- czy QTS4 wprowadził jakieś merytoryczne zmiany w sekcji Surveillance (sprawdzałem LiveDemo dla poprzedniej wersji fm-ware i tam nie było wspomnianej wyżej opcji).

Pozdrawiam.
 
Obecnie platforma monitoringu oferuje przeprojektowany interfejs oraz obsługuję znacznie większą ilość kamer.

Odnośnie wspominanej funkcji wykrywania przez aplikację - no nie sądziłem, że w ogóle można coś takiego wprowadzić.
Czyli de facto, kiedy zostanie aplikacja zamknięta, to wykrywanie ruchu również przestanie funkcjonować - tak?
Z uwagi na moją poprzednią 6-cio letnią pracę w firmie dystrybuującej profesjonalne urządzenia CCTV/Surveillance takich firm jak GeoVision, DynaColor, Samsung Techwin, Spacecom, itp. to osobiście uważam, że takie rozwiązania nie są profesjonalne i zbędne oferując jedynie dodatkowe obciążenie maszyny klienckiej a także zwiększając awaryjność w przypadku sytuacji kryzysowych. Wobec tego czym kieruje się producent oferując takie funkcje?
 
  • Lubię to
Reakcje: QNAP
Troche zmienie temat. Czy wiadomo juz kiedy bedzie upubliczniona stabilna wersja QTS 4.0?
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
hmmm
Mam tylko informacje, że public Beta oprogramowania QTS 4.0 SMB czyli m.in. dla serwerów rackowych jest zaplanowana na środek czerwca.
Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać :czas:
 
  • Lubię to
Reakcje: QNAP
A mnie brakuje jednej funkcji która jest w S i liczyłem że będzie w 4.0 mianowicie w FileStation powinno być podłaczanie innych zewnętrznych NASów by je wszystkie widzieć w FileStation.
 
Bardzo dawno temu na życzenie CISCO została wprowadzona funkcja agregacji udziałów sieciowych. Natomiast w celu zapewnienia lepszej jakości konsolidacji i wirtualizacji serwerów, na wymogi VMware, Citrix oraz Microsoft w rozwiązaniach iSCSI istnieje funkcja wiązania za pomocą wirtualnych dysków. Czy tego typu rozwiązanie linkowania nie jest wystarczające?

FileStation to inaczej AjaXplorer, możliwe że pozbawiony funkcji linkowania za pośrednictwem chociażby FTP.
Jednak nie powinno być trudne jego postawienie w wersji standalone na wbudowanym w QNAP'ie serwerze Web. Jeśli miałbyś problemy z uruchomieniem, to pisz a pomogę.

tren90 Próbuje się zalogować na Twój serwer, jednak strasznie wolno idzie... Ale wygląda na to, że działa... Co mam konkretnie sprawdzić?
 

Załączniki

  • playback.png
    playback.png
    16,3 KB · Wyświetleń: 45
  • playback2.png
    playback2.png
    26,9 KB · Wyświetleń: 41
no tak jak pisałem w station pro jak dasz monitoring to nie można zobaczyć podglądu na żywo i wyskauje tak jak w zalaczniku. Przy 3.8.3 tego nie ma.
 

Załączniki

  • 1q.jpg
    1q.jpg
    26 KB · Wyświetleń: 38
Ale zobacz na załączone zdjęcia. Jestem zalogowany do monitoringu.tren90 Jakiego antywirusa używasz? Czy posiadasz jakiegoś firewall'a? Cleanery systemowe lub programy usuwające reklamy? Oraz na jakim systemie pacujesz?
 
No ja pracuje na WIN7 64bit IE10 Antyvirus AVG Internet Security 2013. Kurcze to nie wiem co jest - może antywirus blokuje. Pierwsze Twoje foto to bez problemu mam tak samo, ale już te okna to już nie da rady i wywala mi komunikat. Jakieś pomysły?
 
Hmmm :s
Niestety nie mam pojęcia co może być tego powodem, że kontrolki ActiveX u Ciebie nie działają.
Na pewno coś blokuje ich pobranie lub uruchomienie.

Ale pomimo to, zacznij od zweryfikowania połączenia z kamerą - ponieważ jej IP był nieosiągalny.

Wspominałeś, że testowałeś też stacje monitoringu na innym komputerze. Czy na nim również był zainstalowany AVG?
Szczerze, nigdy nie widziałem na oczy czegoś takiego jak AVG.:!

Mój OS to: Windows'a 8 x64 z antywirusem Symantec Endpoint Protection 12.1 oraz program do usuwania reklam Ad Muncher, w który mam skonfigurowane adresy urządzeń, aby nie były filtrowane.
 
AVG jest bardzo popularne. Mało tego sprawdzałem na dwóch kompach z WIN7 oraz na jednym z XP i cały czas to samo. Zainstalowałem nawet czysty system i dalej to samo. Sprawdzałem na IE10 Firefox Chrome dalej to samo. Sprawdzałem z antywirusem i bez i nic, zapory powyłączałem i dalej nic. Jak tylko wrócę na 3.8.3 to nie ma problemu. Może to wina nowego softu który nie do końca jest kompatybilny z WIN7 ? ? ? Czy może ktoś sprawdzić na QTS4.0 i WIN 7 czy macie te same problemy ???
 
Nie chce mi się w to wierzyć, że mi na Windows'ie 8 x64, którego mam zainstalowanego od 2 miesięcy przed premierą działa, a Tobie nie.
Sięgnę już po nieprawdopodobne, ale może na routerze masz włączonego Firewall'a, który ma filtrować ActiveX'y?! (Linksys'y dawno temu oferowały takie funkcje).
 
AVG jest bardzo popularne. Mało tego sprawdzałem na dwóch kompach z WIN7 oraz na jednym z XP i cały czas to samo. Zainstalowałem nawet czysty system i dalej to samo. Sprawdzałem na IE10 Firefox Chrome dalej to samo. Sprawdzałem z antywirusem i bez i nic, zapory powyłączałem i dalej nic. Jak tylko wrócę na 3.8.3 to nie ma problemu. Może to wina nowego softu który nie do końca jest kompatybilny z WIN7 ? ? ? Czy może ktoś sprawdzić na QTS4.0 i WIN 7 czy macie te same problemy ???????????????????????

Mam WIN7 TS569Pro i wszystko działa bez problemu, nagrywanie, odtwarzanie i oczywiście podgląd na żywo

pozdrawiam
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. menadzer haseł