Kawa i papierosy Dylemat, co wybrac?

Podłączyłem dzisiaj router tl-wr1043nd i puściłem z niego przez wbudowany media serwer kilka materiałów 1080p - po sieci 100mbit poszły przez dlna bez problemu. Myśle ze ts-212p jako znacznie mocniejszy sprzęt - tym bardziej by dał radę...
Pod rozwagę innym, żeby nie dali sie zwariować...
 
Podłączyłem dzisiaj router tl-wr1043nd i puściłem z niego przez wbudowany media serwer kilka materiałów 1080p - po sieci 100mbit poszły przez dlna bez problemu.

daj mu tak przez 2-3 godziny film odtwarzać - ciekawe kiedy zawiesi się ;)

a film 1080p to niewiele nam mówi, bo nie mamy o nim żadnych informacji - ani bitrate, ile fps, czym kodowany
zrzuć metadane tych filmów za pomocą MediaInfo to pogadamy :p
 
Podłączyłem dzisiaj router tl-wr1043nd i puściłem z niego przez wbudowany media serwer kilka materiałów 1080p - po sieci 100mbit poszły przez dlna bez problemu.

daj mu tak przez 2-3 godziny film odtwarzać - ciekawe kiedy zawiesi się ;)

a film 1080p to niewiele nam mówi, bo nie mamy o nim żadnych informacji - ani bitrate, ile fps, czym kodowany
zrzuć metadane tych filmów za pomocą MediaInfo to pogadamy :p
100Mbit to 12Mb/s - oczywiście, że wystarczy na przeciętny x264.
Ale na swobodne korzystanie z sieci to już nie bardzo. A powtarzający się temat przerzucania danych software'owo na routerze to już kolejna bajka.

Myśle ze ts-212p jako znacznie mocniejszy sprzęt - tym bardziej by dał radę...
Serwer owszem.
Ale...
po sieci 100mbit
...będzie brzydko mówiąc brykał 10 razy wolniej niż powinien.

Pod rozwagę innym, żeby nie dali sie zwariować...
Ja jednak życzę wszystkim swobodnej pracy i polecę jakikolwiek 1 gigabit switch wpięty w ten router a w niego serwer.
- 50zł a interfejs 10x szybszy!