Pomoc EPCAM EP2036BP 1080p POE, Onvif 2.4 + detekcja ruchu

mario709

Entry Technician
Q Associate
4 Marzec 2015
45
15
8
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 GbE
Witajcie,

Chcę wymienić swoją kamerkę podłączoną do Qnap-a TS-251.

Jedyne na czym mi zależy to nagrywanie bezpośrednio na QNAP (Surveillance Station) wideo po detekcji ruchu. Nic więcej nie ma robić ta kamerka, tylko nagrywać w określonym harmonogramie po wykryciu ruchu.

Bardzo boli mnie myśl o zakupie kamerki za 700zł (użytek domowy, hobbystyczny :) ). Byłem bardzo blisko decyzji że trzeba zbierać na HikiVision DS-2CD2132-I (polecaliście ją na tym forum). Parametry super, wspierana przez QNAP itd. Ale do moich potrzeb, to troszkę dużo kasy jak na moje możliwości :-(

Stąd mam pytanie - czy ta kamerka EPCAM EP2036BP będzie pracowała z QNAP (Surveillance Station) w kontekście nagrywania na NAS po detekcji ruchu? Jeżeli tak, to wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla mnie.
Czy do tego typu kamerki wystarczy jak kupię zwykły zasilacz POE za 32zł (standard af)?? Takie właśnie widziałem i przystępne są cenowo. Dalej wystarczy zwykłe RJ45?

PS. Z moją aktualną kamerą RoCam za cholerę nie mogę ustawić nagrywania po detekcji ruchu (nagrywanie na żadanie działa super, ale detekcja ruchu leży). Na kamerze wszystko jest ustawione, detekcja działa w określonych godzinach, gdy się załączy wysyła zdjęcia na maila. Z pozycji Surveillance Station nie jestem w stanie wymusić "detekcji ruchu", mimo że zadania dla detekcji, jak i sama detekcja są włączone :-(

Przepraszam za dużą ilość pytań - jestem hobbystą, totalnym laikiem.
Zamówiłem tą kamerkę. Jak już przetestuję (jak dojdzie) - zdam relację ze współpracy Qnap z budżetową kamerką EPCAM.
Na chwilę obecną dramat.
Program do wyszukiwania kamery wcale jej nie znajduje i na Win7 i na Win8.1. Mimo że widzę że kamera jest włączona (ściemniają i rozjaśniają się diody kamery). Podłączona jest pod zasilacz 12V, bez żadnych POE itd.

Czy to oznacza że dostałem uwaloną kamerę? Jak mogę wyszukać tą kamerkę?

Jakieś pomysły / dobre rady? Jeżeli w weekend nie dojdę z nią do porozumienia to zwracam kamerę. Na chwilę obecną jestem bezradny :-(
 
Kamera na najnowszym firmware (7.x) pod SS 5.1.x prawidłowo wyzwala nagrywanie

A gdzie można zassać takowe ?. Ostatnie jakie udało mi się upolować to.: DM368+IMX222_X_5.1.28.3-150715
Ja mam wersję kamery na procesorze S2L33M i FW pobierałem z tąd: rwwk net site
Do DM368 jest faktycznie tylko wersja 5.1.28

Jesteś pewny, że na obecnym FW nie działa Ci wyzwalanie nagrywania po wykryciu ruchu? Sprawdź w ONVIF Device Manager czy w ogołe takie zdarzenie jest wyzwalane
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz