Pomoc HD station problem z youtube 1080p

doohoo

Passing Basics
Beginner
29 Wrzesień 2015
12
2
3
44
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witajcie
od kilku dni testuje TS-251 4G (2xWD RED 3TB). Napotykam na wiele problemów i obawiam się mocno o mulitimedialność tego sprzętu.
Oglądając filmy przez hdmi na TV z youtube aplikacja nie radzi sobie z plikami w HD 1080p, przycina dźwięk i trochę obraz (brak płynności).
Youtube i inne na których można oglądać video odpalone w Chrome również tak samo.

firmware 4.1.4 build 201509210
hybrid station 2.0.21
youtube 1.0.20
Łącze 100/100,
NAS podpięty kablem do ASUS RT-N66U.
Testy łącza z kompa po WIFI 70Mpbs/95Mpbs, po kablu pełne łącze. Obciążenie procesora ok 65% RAM - 25%.
Dodam tylko że w czasie oglądania filmu na kompie zwykły Video Station przy transkodowaniu w locie też brak płynności ( ale wydaje mi się, że ten typ tak ma i chyba nie mam co liczyć na jego multimedialność).
 
  • Lubię to
Reakcje: tomekpar
A jednak filmik się znalazł :) świetnie. A jakie obciążenia Ci pokazuje w stosunku do tego co u mnie na dupeczce?
Ciekawe z tym SSD czy to nie ma rzeczywiście wpływu. Ja jadę na 2x WD RED 3TB Raid 1.
 
Nie robiłem screenów ale tu masz ostatnie 24h na serwerze. Te piki to twoje filmiki. Te do 20-30% to Kodi.


upload_2015-10-12_22-1-7.png
 
A ten wykresik to co narysowało w Qnapie?
Observium SNMP
Jakie masz wersje HybridDesk Station, Youtube i firmware?
Akurat wszystko z ostatnich dostępnych z paczek.

Proponuję abyś wyłączył wszystkie usługi , czyli jak leci w App Center jedziesz na off. Wyłącz także te systemowe tj serwer www,sql,nfs,transkodowanie,multimedia,stacje pobierania itp... i zostawił samo HD Station z niezbędnymi dodatkami.
Odpal poużywaj i zacznij uruchamiać te które są ci niezbędne - i spoglądaj na zmiany. Jeśli jakaś powoduje czkawki to albo się z tym pogodzisz albo zaczniesz używać YouTube z dodatków do Kodi.
Ciekawe z tym SSD czy to nie ma rzeczywiście wpływu.
SSD ma wpływ ale bardziej na czas uruchamiania poszczególnych aplikacji (zwłaszcza jak RAMu mało, więc i swap szybszy) ale nie na samo odtwarzanie treści online. U mnie jest dlatego, że się nie kręci i nie hałasuje.
 
Ty masz dyski SSD i one nadrabiają wszystko :D
Zwłaszcza dekodowanie h.264 :eek:klaski:

Bądźcie poważni. Firma QNAP gdyby Wam dała o pół możliwości jakie ma to każdy byłby zadowolony. A tak każdy włącza feature który nikomu zupełnie nie jest potrzebny, swap się zapycha, a procek nie wyrabia.
Mało tego wśród userów znajdują się geniusze, którzy kupują serwer nazywając go nadal serwerem mającym 1GB RAM. w00t

Proszę czytać i przestać już mówić, że serwer QNAP nie wyrabia:

...
Ew. zrób tak...
Zaloguj się po SSH (PuTTY) i wykonaj:
Bash:
cd /etc/init.d
./services.sh stop
./HD_Station.sh start

...
Dobra, mamy jakiś sukces, tak lagów nie ma.. ale to nie rozwiązanie żebym zabił wszystkie usługi.. Jak tu teraz ubijać po kolei, co by ustalić ile tego można zostawić..

Nie abym tu nawoływał do katolicyzmu, ale w biblii nazywa się to pycha - chciwość. Weźcie powyłączajcie usługi, które nawet nie macie pojęcia do czego służą i jak ich używać oraz do czego i sprawa załatwiona!
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Proszę czytać i przestać już mówić, że serwer QNAP nie wyrabia:

...
Ew. zrób tak...
Zaloguj się po SSH (PuTTY) i wykonaj:
Bash:
cd /etc/init.d
./services.sh stop
./HD_Station.sh start

...
Dobra, mamy jakiś sukces, tak lagów nie ma.. ale to nie rozwiązanie żebym zabił wszystkie usługi.. Jak tu teraz ubijać po kolei, co by ustalić ile tego można zostawić..

Nie abym tu nawoływał do katolicyzmu, ale w biblii nazywa się to pycha - chciwość. Weźcie powyłączajcie usługi, które nawet nie macie pojęcia do czego służą i jak ich używać oraz do czego i sprawa załatwiona!



Przeczytałem i wykonałem
putty.png

odpaliłem youtube, w procesach standardowo powyżej 50% chrome.
proces1.png

wykresik do pliku z youtube
wykres.png

No i po prostu tnie. Oczywiście nie wszystkie pliki ale niektóre tnie i tyle. Może tylko mój sprzęt się tak zachowuje.
 
...
Dobra, mamy jakiś sukces, tak lagów nie ma.. ale to nie rozwiązanie żebym zabił wszystkie usługi.. Jak tu teraz ubijać po kolei, co by ustalić ile tego można zostawić..

...Nie abym tu nawoływał do katolicyzmu, ale w biblii nazywa się to pycha - chciwość. Weźcie powyłączajcie usługi, które nawet nie macie pojęcia do czego służą i jak ich używać oraz do czego i sprawa załatwiona!

Wydaje mi się że generalizujecie towarzyszu generale. Po pierwsze, korzystam z wielu usług, ale ze wszystkich pełną świadomością. :)
Po drugie nigdzie nie jest napisane że możesz korzystać z 5 usług z 30 dostępnych w jednym czasie. Patrząc po parametrach mocy procesora + ram. powinno uciągnąć wszystko z czego korzystam.
Po za tym, nigdy nie marudzi że badziewie, zło i szatan.. Tylko (przynajmniej ja) zastanawiam się czy nie popełniam błędu w konfiguracji, przez który wydajność spada, a może działać zupełnie normalnie..
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Nie lepiej używać Ci YouTube z poziomu XBMC?
Nie wiedzieć czemu, ale YouTube w kodi wyświetla mi firmy z domyślną jakością 720p (mimo ustawień w konfiguracji). Choć przyzwyczaiłem się do tego i używam praktycznie wszystkiego z kodi.
Dodam że pomimo wielu włączonych usług, używania kart sieciowych w teamingu itd, nie mm pików na procesorze.
Przy włączonych 2 maszynach wirtualnych stała praca procesora to około 35%-40%. W tej konfiguracji pliki które oglądam na kodi, działaja poprawnie mniej więcej do wielkości pliku 50GB, potem potrzebuje co najmniej minutę żeby zbuforować i dalej idzie płynnie..