Kawa i papierosy Jabłko tu i tam

A jak tam nowy system Yosemite? Chłopcy radarowcy...
Testowalem w pracy ... spoko, daje rade. Do bani ikony .. takie z Windows Vista, poza tym OK jak na 2 tygodnie codziennego uzywania, troche wkurza to, ze trzeba szukac appek, bo same nie robia update.
 
Fajny artykuł ale to nie nowość :p. Ale dziękuję za lekturę ;)
 
A jak tam nowy system Yosemite? Chłopcy radarowcy...
Testowalem w pracy ... spoko, daje rade. Do bani ikony .. takie z Windows Vista, poza tym OK jak na 2 tygodnie codziennego uzywania, troche wkurza to, ze trzeba szukac appek, bo same nie robia update.
Testuję jakoś od tygodnia na hacintoshu w domu i na macach w pracy. Chyba się updatuje wszystko ;)
System jak dla mnie pozytywnie poprawiony. finder działa 3 razy szybciej i w końcu mogę coś zrobić po VPNie w pracy. Wcześniej musiałem czekać minutę na odświeżenie każdego folderu ;)
Zlikwidowany problem z SMB. Transfer nadal trochę wolniejszy niż po AFP, ale zniknął u mnie problem choinki ze znikającymi kolorami folderów i problem uprawnień. Na Mavericku po sambie czasami w trakcie kopiowania czy zapisywania pliku na serwerze dostawałem komunikat, że plik jest używany przez inny proces i w pracy na macu zdarzała się zwałka całego systemu (gray screen ;)
Co do interfejsu, jak dla mnie taki minimalizm jest idealny. Komiksowo, czysto i na czasie. Zważcie że teraz wracają takie trendy rodem z lat 90' i wszystkie media zmieniają swój wizerunek w ten sposób. Zyskujemy na tym na prędkości. Strony internetowe i wszystkie interfejsy w sprzętach będą lżejsze i przez to na pewno odrobinę szybsze :)

PS. @Silas Mariusz, na początku po zainstalowaniu system grzecznie pyta, czy może zbierać info i wysyłać do Appla. Możesz się nie zgodzić :)
 
  • Lubię to
Reakcje: looki76
Musicie proszę Państwa ściągnąć film, który Wam wrzuciłem i pomyśleć czy takie firmy jak Microsoft i Apple nadal ze sobą konkurują. Bo nawet w niewielkim biznesie dwie firmy ratują się w czasach kryzysu :)
 
  • Lubię to
Reakcje: whitemax
Microsoft z tego co pamiętam w czasach kryzysu apple wykupił sporo ich akcji? Następstwem było przejście apple na intela i obsługa obu systemów. Te firmy nadal współpracują. Raczej nie mają o co walczyć :)
 
Gdyby nie wspolpracowaly, to by nie bylo Office na MACa, BTW: Office jest ale strasznie kulawy, w porownaniu do tego na Winde.
O Excelu nawet nie wspomne ... bo obsluga jego na MACu podchodzi lekko pod masochizm.
 
Ja nie używam. LibreOffice jest za darmo. Pomimo koślawego, unixowego interfejsu jest mega rozbudowany i całkiem skuteczny :)
 
  • Sad
Reakcje: kaktus
na życzenie Apple zobowiązał się do niewyjawiania szczegółów aż do stycznia 2015 roku

łącznie 144 problemy, jednak niektóre zostały zgłoszone przez użytkowników ponad rok temu.

Mają chłopaki refleks, ale prawdą jest, że MS tez się umiarkowanie pali do poprawiania swoich błędów
 
Na szczęście jadę na kapitanie :)


Wysłane z IOS przy użyciu Tapatalk