Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

kivus76

Passing Basics
Beginner
6 Maj 2014
14
1
3
47
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam.
Walczę z tematem od paru dni i ... nic. Porażka.
Mam zewnętrzne IP (77.237.xxx.xxx)
Router TP-LINK (192.168.xxx.xxx)
Serwer QNAP TS-212 (192.168.1.26 - adres IP na sztywno)

Na routerze przekierowałem port 1723 na adres QNAP-a. Lokalnie udaje się połączyć VPN-em (po adresie 192.168.1.26), natomiast z zewnątrz już nie (po adresie 77.237.xxx.xxx). Ping-i chodzą.
Jakaś podpowiedź?

KIVUS76
 
używasz UPNP czy nie ?
1723 po TCP.

Note: To connect to the PPTP server on the Internet, the PPTP passthrough options on some routers have to be opened. PPTP uses only port TCP-1723; forward this port manually if your router doe not support UPnP.​
 
Jeżeli robisz tak jak napisałeś to robisz to poprawnie port 1723`udp i powinno działać, skoro nie działa po zew. adresie jest to wina routera na 99%
Pseudo firma tp-link nie słynie z wodotrysków i powinna być zakazana sprzedaż tego ustrojstwa, nie dość że dziurawe oprogramowanie jak ser
,,ostatnie badania to potwierdziły,, niechlubny numer jeden na liscie najbardziej dziurawych urządzeń a zaraz po nim D-Linki i ZTE
Zmienisz router a problemy znikną !! Zrób mały test czy po Lan 3389 RDP smiga? a zapewne nie.
Swoją drogą polecam Cisco pare złotych drożej ale bezproblemowy sprzęt co przekierujesz to działa.
Pozdrawiam
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Sprawdziłem i niestety zdalnym pulpitem nie można się podłączyć :-(
Choć to dziwne. Ale cóż wymagać od urządzenia za 100+/-50zł?
Serwer FTP tak samo szwankuje - w lokalnej sieci działa a na zewn. już nie.
Myślisz że to problem routera?
 
Schemat jest prosty jak drut.

1. Modem kablowy (z TV kablowej (Toya)) -> Router TP-LINK -> QNAS
Pytałem adminów od sieci i mam adres IP zewnętrzny - zresztą pingi jak pisałem chodzą - wygląda że całe przekierowanie portów na routerze to ściema...Zastanawia mnie jedna rzecz... W panelu administracyjnym QNAP-a, zakładka sieć/DDNS na dole widać "Obecny WAN IP: Nie można pobrać zewnętrznego adresu IP". Moim zdaniem używane to jest wtedy gdy korzystamy z DDNS-a ale może się mylę...
 
TL-MR3220 z tego co widzę nie ma go na liście kompatybilnych urządzeń z tym QNAP-em.
Test odpada z jednego prostego powodu - jak odepnę tego TP-LINK-a nie mam routera (DHCP, przekierowania portów itd.)... więc z góry jest skazany na niepowodzenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OK. Sprawdzę ale jak się zapewne domyślasz po godzinach pracy jak userzy wyłączą kompy...
Dam znać o efektach jutro. Na razie dzięki za pomoc. Będę mógł liczyć na dalsze wskazówki jutro koło południa?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus