Jak szybko przenieść dane z QNAP TS-109 PRO na QNAP TS-212

hddman

Nowy użytkownik
Noobie
1 Czerwiec 2008
2
0
1
Witam

Ostatnio nabyłem QNAP TS-212 i chcę na niego przenieść dane z starszego QNAP TS-109 PRO, a następnie dane z kompa. Na tę chwilę używam Total Commaneder (FTP).
Dane są różnej wielkości od 1Mb do 8GB. Na własną rękę udało mi się osiągnąć transfer do ok. 20MB/s z jednego serwera na drugi. Specyfikacja sprzętu następująca:
- SWITCh: D-LINK DGS-1005D verC6 (1000Mbps Gigabit, Jumbo Frames Support (9,600 Bytes)
- Komp (Marvell Yukon 88E8056 PCI-E Gigabit Ethernet Controller), Jumbo Frames Support (9,600 Bytes)
- QNAP TS-212 i QNAP TS-109 PRO (Gigabit LAN)
- Dyski SATA II

Pytań mam kilka:
1. Czy używam najlepszej metody na przeniesienie danych (Total Commaneder)?
2. Czy prędkość po 20MB/s jest tym co mogę maksymalnie osiągnąć ?
3. Czym najlepiej sprawdzić czy wszystko skopiowałem i jak wracać do kopiowania bez jego powtarzania od początku, bo kilka razy z różnych powodów przerwało mi kopiowanie?
4. Czy wybór RAID-0 był dobrym wyborem

Ponadto ma problem z próbą wejścia na QNAP TS-212 przez explorera lub mapowanie wywala błąd mówiący że Firewall blokuje ale stary QNAP TS-109 PRO bez problemu daje się mapować. Jedyne miejsce gdzie mogę wejść do PUBLIC

Jeżeli brakuje jeszcze jakiś istotnych informacji aby można znaleźć rozwiązanie mojego dylematu chętnie dodam, proszę tylko o "PISANIE DUŻYMI LITERAMI" abym zrozumiał bo nie jestem orłem z sieci i Linux-a

Pozdrawiam
 
Re: Jak szybko przenieść dane z QNAP TS-109 PRO na QNAP TS-2

Spróbuj przenosić dane poprzez webowy menadżer plików - wiem ze bardzo dobrze to działa na samym serwerze i nie wiem czy zadziała gdy ma się podłączone razem 2 serwery (przenoszenie między serwerami).
 
Re: Jak szybko przenieść dane z QNAP TS-109 PRO na QNAP TS-2

Ja dziś też muszę przekopiować dane między Qnap'ami i nie wiem czy jest lepszy pomysł niż przez sieć. W Webowym managerze plików możesz podłączyć jeden z serwerów a nie dwa, bo każdy ma inny adres IP, a to aplikacja wmontowana w firmware. Jeśli ktoś ma ciekawy i szybki sposób jak przerzucić dużą ilość danych między NASami, to z chęcią skorzystam ;)