Pomoc Jak zmapować w windowsie główny folder dysku?

vnu007dl

Nowy użytkownik
Noobie
6 Luty 2020
14
0
1
39
QNAP
TS-210
Ethernet
10 Mbps
Cześć
Mam chyba nietypowe pytanie, nie wiem do końca jak je zadać. W mojej sieci każdy ma swoje konto na pc/ albo własny pc i zmapowany swój folder z qnapa. Jednak ja chciałbym sobie zmapować jako administrator cały ten folder główny qnapa. Czyli chcę zmpować główny adres w sieci lan, czyli u mnie 192.168.1.32. Jednakże windows mi tak nie pozwala zrobić i musze wybrać w ścieżce sieciowej jakiś konkretny folder za scieżką sieciową.
Czy jest jakiś sposób zaby zmapować sam adres w sieci lan bez wskazywania konkretnego folderu?
Mam nadzieję że to jest dla was zrozumiałe:)
 
Nie raczej znaleźć.

Ale to strasznie nieroztropny pomysł, naprawdę nie wystarczy Ci pod montować interesujące Cię katalogi?

Problem z angielskim rozwiążesz wykorzystując google-transale, chatbot gpt, google bard'a.
 
Głupi pomysł z baaaardzo wielu powodów (szczególnie jak zrobisz go do zapisu).
Podmontuj parę dysków korona ci z głowy nie spadnie ;)
1703713103410.png
 
zawsze np w total commander zrób sobie guzik (przycisk) do urządzenia i masz główny folder... jeśli qnap nazywa się np: "serw" to zapinasz połączenie //serw pod przycisk
 
A mogę spytać, dlaczego to zły pomysł? Udało mi się nieco ten problem ominąć bo taki dostęp mam po prostu w dziale sieć i tam można zrobić skrót w dowolne miejsce i np do menu szybkiego uruchamiania.
 
Podmontowanie katalogu "/" wymaga montowania z uprawnieniami root'a absolutnie można zrobić wszystko z poziomu windowsa i każde gówno chciane nie chciane będzie mogło Ci zrobić kuku. Masz mnóstwo katalogów systemowych do których zwyczajnie nie zagląda się bez uzasadnionych przyczyn jest ich niezmiernie mało na serwerze który ma być Twoim magazynem bezpiecznym danych. udostępniasz minimum użytkonikom Public, home, Multimedia i jakieś wybrane stworzone udziały.

Patrząc w drugą stronę czy jesteś wstanie uzasadni mi aby udostępniać katalogu Windows, System32, Program Files? (pytanie retoryczne ;))

W skrócie bezpieczeństwo.

Tak to wygląda u mnie to część udziałów do których sobie często zaglądam, nie wydaje mi się aby ktokolwiek montował "/".

1703797889414.png
 
  • Love
Reakcje: jerry1333

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. smb windows
  2. samba