Pomoc Jaki tani SSD do TS-231P

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

PeterMac

Entry Technician
Q Associate
13 Czerwiec 2018
62
4
8
41
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Chce zakupić mozliwie najtanszy dysk SSD do TS-231P
Czy dysk o pojemności 120GB na sam system bedzie wystarczajacy ? ile mniej wiecej zamuje system swiezy po instalacji ?

Czy ten dysk bedzie dobrym wyborem, GoodRam IRDM GEN2 120GB SATA III 2.5" (IR-SSDPR-S25A-120) w Morele.net
Jest na kościach MLC tazke zywotność ma mysle dobrą, tylko troche gorzej ze obudowa plastikowa, ale chyba wysokich temeperatur nie bedzie uzyskiwał zbytnio.
 
Tak tak zapomnialem o tym napisać sprawdzałem go na liście kompatybilnośći na stronie Qnapa i go nie znajdune, ale to zapewne z racji ze to produkt polskiego producenta.
Jak myslisz nie bedzie raczej problemów :)? jest na kontrolerze Phison PS3111-S11, choć zapewne chodzi tu bardziej o firmware dysku czy sie dogada w pelni z firmware serwera :)
 
Chce zakupić mozliwie najtanszy dysk SSD do TS-231P

masz adate tanio .. na pewno z Q działają :

upload_2018-7-1_18-46-46.png


skończyłem właśnie testy .. i stawiam swojego nasa od nowa.
 
Adata 128GB SP920 na MLC w morelkach za 199zł, a tego GoodRama 120GB na MLC zamówiłem za śmieszne 119zł.
Tej Adaty SP920 na liście kompatybilności równiez niestety nie widze u Qnapa.

Przy okazji zapytam Ciebie, jak polecasz zrobić w przypadku jesli na talerzowcu mam juz system.
Czy pierw wsunać SSD i postawic system, a dopiero potem wylaczyć i wstawić talerzowca do drugiej zatoki, czy mozna od razu ? Czy bedzie caly czas startował system z zatoki drugiej ?
 
Aha rozumiem, to chyba zrobie format zeby byl porządek, jeszcze sie zastanawiam juz w głowie jak to skonfigurować :), bo obecnie na HDD uzywam szyfrowania calego dysku, ale chyba jak bede stawiał system na SSD to tam szyfrowania nie ustawiać ? a dopiero potem dla talerzowca ustawić juz w samym systemie.
Zreszta na pewno nie obejdzie sie bez kombinowania :)
 
dzięki bardzo!, w sumie dla TS-231P na ARM to nawet poszczególnych katalogów sie nie da szyfrować taki paradoks :) takze pozostaje pojechać mi cały dysk.
Pozwolisz jeszcze sie Ciebie dopytam o jedną rzecz

Jesli do tej pory uzywalem Puli pamieci i w niej 1 woluminu uproszczonego typu Thin na ktorym siedzial system i dane, to teraz dokladajac dysk na sam system nalezaloby zrobić dysk systemowy rowniez jako uproszczony typu Thin w tej samej Puli ?
Czy dla samego systemu nie ma to sensu i dać go jako prosty podstawowy osobny ?
Migawki bede musial i tak trzymac na talerzowym na końcu, bo wiadomo 120GB to tylko styknie ten dysk na system.

Robie tez to troche pod kątem aby potem wylaczyć swapa na talerzowcu wg tego poradnika - Udzielamy pomocy - Dyski chroboczą bez przerwy

Jeszcze cholewcia nie wiaodmo czy ten GoodRam ruszy z Qnapem :)
 
No to fajnie, to mnie troche uspokoiles, jutro sie przekonam, ale pewnie i bedzie dzialac, bo ta lista kompatybilnosci to jakas stara dawno nie aktualizowana, zresztą tam i tak pewnie nigdy nie pojawią sie nośniki GoodRama.
Jeszcze sie tak zastanawiam, w przypadku gdyby ulegl uszkodzeniu moj dysk talerzowy powiedzmy jakis bad sektor itp ale wciaz dajacy mozliwosc odzyskania zgrania danych z niego, to mając SSD w pierwszej kieszeni z systemem, w drugiej talerzowca z danymi przy 2 zatokowym NAS, to w jaki sposob mozna byloby zgrac pozniej z niego dane na nowy dysk ?

Czy mozna np. byloby wrzucic nowy dysk do Qnapa utworzyć na nim odpowiedni wolumin, odpiąc a nastepnie podlaczyć do jakiejs kieszeni i podlaczyc pod USB ?
 
Nie nie mam, pytam na wyrost, gdybym musial przerzucic dane z takiego dajmy na to uszkodzonego dysku z jakims badem itp, na nowy dysku.
No bo pierwsza slot zajęty przez SSD, w drugim siedzi powiedzmy dysk uszkodzony to jak teraz przezucic dane z niego na nowy :) ?
 
Wiem :), tylko pytam jak potem przegrać dane z tego dysku dajmy na to jakos tam uszkodzonego na dysk nowy ?

Gdzie go wsadzic jak wszystkie zatoki są zajęte.
 
No dokladnie tez o czyms takim pomyslalem ze to jedyne wyjscie :)
Dysk SSD GoodRama dziala poprawnie, wlasnie postawilem na nim system, tylko jest jeden problem :)
jak wsunalem do 2 zatoki talerzowego WD Red ktory mial juz wczesniej system to serwer startuje wlasnie z niego a SSD jest pomijany.
Da sie to jakos ogarnąć ? przestawić gdzies w opcjach z ktorego ma startować czy raczej jest to nie do zrobienia i trzeba robić format :-( ?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. tani dysk