Pomoc Konfiguracja TS-119P+

adudu

Entry Technician
Q Associate
24 Styczeń 2011
30
7
8
Konin
adudu.eu
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Tak jak pisałem wcześniej potrzebuję pomocy w dalszej konfiguracji serwera.
Na pewno wysłucham wszystkich uwag, bo więcej wiecie na ten temat niż ja. np: jak z konfigurować Apache, co jeszcze trzeba uruchomić najlepiej na serwerze i jak ustawić. Zrobiłem podstawową konfigurację Qnapa. Na programie "PuTTY" nie wiem co i jak dopiero się uczę.
Proszę pisać tłumacząc co i jak żebym zrozumiał, a także podajcie linki do stron, programów pomocnych w ustawianiu.
Sam też będę szukał w internecie odpowiedzi, bardzo miło było by poznać wasze sugestie.​
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
wpisując adudu.eu wchodzi mi strona na joomla ale jak pisze cript.adudu.eu nie ma https i wskakuje mi strona logowania qnap sam sprawdź. Chyba nie mam czegoś skonfigurowanego nie wiem co. Może mi pomożecie?!
 
no to zobacz co mi otwiera

zwróć uwage na adres który oznacza że ruch idzie na porcie 443

adudu.JPG
 
w tym czasie co patrzyłeś zmieniłem jeszcze indziej porty. Fajnie dalej sprawdzam co i jak mi brakuje później będę pisał co do konfiguracji.Oki masz racje Joomla jest bardzo obszerna tylko serwer musi być dobrze ustawiony. Czy LADP musi być ustawiony jak chcę użytkowników wpisywać na swój serwer? a później połączyć z Joomla.
 
ten wcześniejszy tekst
Nie LDAP. Qnap ma swoich użytkowników na videostacji żebym nie musiał robić następnych użytkowników bo są dwie bazy pod qnap joomla.

To już nie jest istotne. Joomla ma swoją bazę danych i nie wymienia użytkowników z bazą danych Qnap które zapisuje do własnych programów (Video stacja, Multimedia stacja, Muzyk stacja). Zastanowiłem się i w końcu jak będę chciał udowtępnić coś z tych programów to przecież można wstawić linka i nie muszę twożyć użytkowników. Będzie nawet bezpieczniej :)Teraz certyfikat mam plik certyfikatu plik.csr co teraz mam z nim zrobić żeby wczytać plik certyfikatu ssl. Qnap ma formatat x509PEM i .......