Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

sq1hma

Entry Technician
Q Associate
4 Październik 2015
44
10
8
54
QNAP
TS-x70
Ethernet
1 GbE
Potrzebuje informacji o działaniu i wydajności zapisu na dysku na którym zainstalowany jest system wirtualny.
Moze ktos zrobic test zapisu dla mnie?
 
Test prosty, poprostu z udziału w Nasie skopiować plik ok 10G na pulpit maszyny wirtualnej oraz odwrotnie, najlepiej jakby był to ws2012r2 bo na takim testuje. Nie chce nic sugerować zanim ktos zrobi taki test.
Interesuje mnie wynik wydajności podczas zapisu i odczytu z dysku maszyny wirtualnej.
 
Czy maszyna wirtualna ma być na dysku z którego są kopiowane dane ? Pytam bo do wirtualek mam odrębny, niezależny dysk. Nie wiem na ile będzie to dla ciebie pomocne.
Bo jeśli ma to być ten sam to wszystko rozbija się o wydajność samego HDD - bo dane są przerzucane w obrębie jego samego. A to zawsze jest wolniejsze niż dysk1->dysk2
 
Jeśli masz to na osobnych dyskach to z chęcią poznal bym różnice przy kopiowaniu pliku na pulpit maszyny wirtualnej z osobnych dyskow, ale rownież taki gdzie wirtualka jest na tym samym dysku co udziały NAS.
 
Test po sambie - wirtualka na RAID1, kopiowany plik na Single (idzie ok 50-60).


ai.imgur.com_M7ZsrW3.png


Kopiowanie w ramach tego samego "Raida" - czyli wirtualka jak i sam plik były na tym samym wolumenie


upload_2015-10-5_20-29-1.png
 
Podczas tej operacji bez problemu możesz korzystać z systemu, no moze nie idealnie ale czy sie da?
Poczekaj aż plik przekroczy ilośc ram dla wirtualki.
Możesz dać mi widok na wykorzystanie dysku Status System
Ja mam raid10 z 4x1 WD RED 1T i zapis po przekroczeniu 4G spada do ok 10Mb/s no ale moze to wina systemu Windows.

Problem zauważyłem jak na nowo zainstalowanym systemie zaczęły wgrywać się aktualizacje, w tym czasie nic nie można zrobić ciężko jest nawet zamknąć system normalnie. Jaki masz firmware ? 4.1.4
może tak, czy czekałeś aż zgra do końca ? czy wyłączyłeś w granicach 2G ? Ile masz RAM dla MW?
 
Idzie do końca. Czasem szybciej, czasem wolniej ale średnio tak jak pisałem około 50-60 Mbit/s

upload_2015-10-5_20-40-41.png



Wykorzystanie dysku w trakcie kopiowania

upload_2015-10-5_20-41-47.png




Oraz samego CPU

upload_2015-10-5_20-42-14.png



Tak z urządzenia mogę cały czas korzystać bez problemu. Ba żona teraz ogląda na Kodi film San Andreas :p w drugim pokoju i nic nie krzyczy ze coś się dzieje.
może tak, czy czekałeś aż zgra do końca ? czy wyłączyłeś w granicach 2G ? Ile masz RAM dla MW?
Dla tej 1GB
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
to co ty masz za rakietę ???

Ok źle może się wyraziłem nie chodziło mi o urządzenie QNAP tylko o korzystanie podczas kopiowania otwierania programów na systemie wirtualnym
 
To szału nie ma, chyba jednak muszę zainstalować ws2012 R2 na fizycznym serwerze bo to nie będzie działać poprawnie, baza danych , praca na plikach, Active Directory ok 20 kompów, może być za mało wydajny.