Download MC - Midnight Commander WebTTY [x86]

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 167
31
2 243
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Silas Mariusz opublikował nowe elementy w zasobach:

MC - Midnight Commander WebTTY [x86] (wersja 4.8.14) - Menedżer plików w systemach uniksowych. Midnight Commander do złudzenia przypomina Norton Commandera

MC jest wizualną powłoką, dzięki czemu wszystkie operacje można wykonać bez wpisywania poleceń, używając pseudograficznego interfejsu. MC pozwala na operowanie na plikach za pomocą myszki, klawiszy funkcyjnych (klawisze F1–F12 na klawiaturze) i kursora. TUI Midnight Commandera podzielony jest na dwie części (panele), a każda z nich wyświetla pliki bądź informacje o nich, co upraszcza operacje na nich (jak przenoszenie czy...

Czytaj więcej...
 
Zainstalowałem, dziękuję, fajnie działa :)
Dwa pytania :)

1. Nie do końca rozumiem tę zmianę hasła? W pliku /opt/MC/bin/start.sh nic odpowiedniego nie widzę. Zresztą pytalo mnie o haslo tylko przy pierwszym uruchomieniu, a potem już nie.

2.Po uruchomieniu programu, na dole nad opcjami F1-F10 w wierszu konsoli nic nie robiąc wpisują mi się samoczynnie znaki i to całkiem sporo :) Czy to bug czy feature :)
 
1. Nie do końca rozumiem tę zmianę hasła? W pliku /opt/MC/bin/start.sh nic odpowiedniego nie widzę. Zresztą pytalo mnie o haslo tylko przy pierwszym uruchomieniu, a potem już nie.
Edytuj plik /opt/MC/MC.sh, np.:
Bash:
/opt/MC/bin/mcedit /opt/MC/MC.sh
i znajdź linie:
$QPKG_ROOT/bin/gottymc -p "18888" -w -c qnap:qnap '/opt/MC/bin/start.sh' &
Zmień hasło na swoje, np.:
$QPKG_ROOT/bin/gottymc -p "18888" -w -c admin:123 '/opt/MC/bin/start.sh' &

2. Po uruchomieniu programu, na dole nad opcjami F1-F10 w wierszu konsoli nic nie robiąc wpisują mi się samoczynnie znaki i to całkiem sporo :) Czy to bug czy feature :)
Jakiej przeglądarki używasz? Mi się tak dzieję w Edge. W Chrome chyba działa Okay...
 
Jakiej przeglądarki używasz? Mi się tak dzieję w Edge. W Chrome chyba działa Okay...

Używam kilku :)
Na Seamonkey tak mam
Na Firefoxie tak mam
Na Safari po wpisaniu hasła nie uruchamia się i mam biały ekran
Na Chrome jest faktycznie OK
Sprawdziłem jeszcze na Macu na Safari. Znaki też się same wpisują
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. powłoka