Pomoc Migracja między raidami

PP70

Passing Basics
Beginner
14 Październik 2013
25
8
3
53
Warszawa
QNAP
TS-x59 Pro II
Ethernet
1 GbE
hejka z wieczora;)

zanim coś włączę i popsuję sobie na dobre wolę zapytać.
Mam 4ro dyskowego serwerka w którym w obecnej chwili mam volumen 3i4 w raidzie 1(tu 2 dyski po 1TB) oraz volumen 1i2 w raidzie 1 (tu 2 nowe dyski po 2TB). Z raidu z dysków 3i4 chciałem przerzucić wszystko na ten raid z większymi dyskami.
czy wystarczy zrobić migrację w ustawieniach zakładki Narzędzie zarządzające raidem (to z systemu 4.0.2). Czy wszystkie ustawienia folderów, udziałów itp również się przekopiują?
Czy po tej ewentualnej migracji mogę bez strachu sformatować raid na volumenach 3i4 (tych z małymi dyskami)?

Piotrek
 
rocznik 70 chyba ma już kłopoty z łapaniem niektórych informacji ;(
Zdecydowanie tak ;),
Dzięki, wiesz jak podtrzymać człowieka na duchu;)
więc powiedz na jakim etapie jesteś, i jaki plan przyjąłeś na chwilę obecną.
kaktus, Ty to święty człowiek jesteś... tyle cierpliwości;)
etap jest taki: dwa czyste dyski (kopiowałem na nie ze starych ale mogę to wywalić więc są czyste) na chwilę obecną w raidzie 1 (dwa stare z danymi wyjąłem - bo chyba później mogę sobie skopiować dane przez putty? co uważam za plan na chwilę obecną) no to chyba tyle.
mogę sobie pominąć ustawienia folderów czy użytkowników bo miałem chyba trzy wpisy które bez problemów sobie wklepię jeszcze raz.
 
Więc tak:
1. na wyłączonym serwerze ładujesz nowe dyski w stosowne zatoki - pewno 1 i 2,
2. odpalasz sprzęcior, inicjujesz go Qfinderem, zakładając stosowny raid, bo pewno taką funkcjonalność chcesz uzyskać,
3. odtwarzasz konfigurację z kopii, lub przeprowadzasz niezbędną konfigurację - szkodniki zasoby i co taj jeszcze będzie niezbędne, może nie włączaj na razie za dużo usług, żeby później kopiowanie szybciej poleciało, pewno będziesz potrzebował Optware z "MC"
4. na wstępnie przygotowanym sprzęcie - działającym - sprawnie wtykasz dyski do przeniesienia danych
5. po ich wykryciu i zamontowaniu przez system, możesz przystąpić do kopiowania / przenoszenia niezbędnych danych
6. dalej to już chyba wiesz ... ;)

bądź wytrwały i okaż sprzętowi cierpliwość, zawsze mówię: spokój nas uratuje ...
Dzięki, wiesz jak podtrzymać człowieka na duchu;)
tu nie miałem Piotra na myśli :D :p
nie oszukuj i nie zmieniaj posta w trakcie ... na pocieszenie otrzymujesz lizaka o smaku whisky
 
Ostatnio edytowane:
ufff...chyba się wszystko udało. ustawione, pokopiowane...jeszcze sprawdzam ale myślę, że wszystko będzie grało.
dzięki wszystkim za cierpliwość... kaktusowi to się nawet jakiś browarek należy;) dzięki raz jeszcze...choć... pewnie nie ostatni raz;)

Piotrek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus