Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

glodny

Passing Basics
Beginner
28 Październik 2014
28
10
3
Witam !
Interesuje mnie czy można kopiować pliki bezposrednio do pc ( samba ) chociażby i poprzez terminal w qnapie ( choć web gui byłby pomocny )
Normalnie robi sie to z poziomu pc a czy można robić to z poziomu nas-a ? W przypadku braku dojścia do komputera, a mając połaczenie z siecią domowa poprzez openvpn ? Router widzi nas i pc więc teoretycznie.....
 
Oczywiście zamontowanie udziału jest jak najbardziej ok, tym bardziej, że tak jak już kolega pisał - działa :)
Ja od siebie dorzucę jeszcze jeden pomysł.
Przerzucam w ten sposób dane dość często i rozwiazałem to sobie tak:
W sieci mam jeden router którego używam jako switch i ap.
Postawiłem na nim tomato, a tam masz miedzy innymi server samba.
Zamontowałem na nim udziały "cifs" urządzeń na których działam, a dane przerzucam używając mc po ssh
 
@marcinek__85
Nie musisz koniecznie z polecenia ale możesz to sobie wyklikać. Możesz wykorzystać usługę z QTS zwaną RTRR, która umożliwia również replikację po FTP. Znajdziesz ją w menadżerze kopii zapasowych.

ai.imgur.com_GWzjWdx.png


ai.imgur.com_7Y5DS17.png


ai.imgur.com_0GmXww9.png
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Tak tylko ta usluga powoduje pobieranie za kazdym razem wszystkiego mimo ustawienia by pliki były 10dni wstecz a dodatkowo wstawia katalogi ze znacznikami po kazdym sprawdzeniu.

Rozwine troche problem..

Chciałbym zamapować zasób z nasa S znajomego który posiada zbiór filmów tak by moc pobierac odpowiednie pliki na qnap'a
 
Chciałbym zamapować zasób z nasa S znajomego który posiada zbiór filmów tak by moc pobierac odpowiednie pliki na qnap'a
No OK, to wiem ale nie wiem czy chcesz to robić z automatu czy z palucha ?

Chciałbym mieć zamapowany zasób i wybierać pliki do kopiowania lub ewentualnie najnowszy plik ktory sie pojawi u niego w katalogu ale bez wgladu w poprzednie pliki

przecwiczyłem
FTP'a - nie mapuje tak jak robi to S,
RTRR - kopiuje zawsze wszystko,
Rsync - kazdy ma po obu stronach to samo - nie ma takiej potrzeby
VPN - nie mozna byc serwerem i zarazem klientem. najwyzej zrezygnuje z bycia serwerem
 
To ja nic nie kumam :/
Chcesz sobie ściągnąć film od kolegi i potrzebujesz do tego tylu usług ? A nie możesz go zwyczajnie pobrać ? Jeszcze jakby to był zbiór tysiąca plików które zmieniają się co chwilę, można byłoby walczyć np wgetem ze skryptem w cronie aby jakoś to zautomatyzować.

Jeśli chcesz to robić na Qnapa zdalnie lub z pominięciem PC to użyj w/w wgeta lub wrzuć w pyload
Kod:
ftp://user:password@host:port/path
.
 
skoro jesteś połączony jak VPN Client to znasz adres drugiego NASa, możesz dodać sobie katalog po NFSie i kopiować sobie co dusza pragnie

jestem poczatkujacy w te klocki mozesz udzielic mi bardziej przejrzystej instrukcji?

probowalem zamonowac w wyzej wymieniony sposób

Kod:
mount.cifs //192.168.02/katalog_serwera/ /mnt/katalog_docelowy -o user=xxx,password=xxx
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.