Multimedialne serwery NAS QNAP TS-x70 Pro

QNAP przedstawił dzisiaj nową serię serwerów Turbo NAS TS-x70 Pro wyposażoną w możliwość transkodowania treści multimedialnych w locie.

animg.cdrinfo.pl_2013_11_NewsTS_x70Pro_300x184.png

(więcej…)

afeeds_feedburner_com__r_cdrinfo__4_Mq2tzP9n1_8_.gif


Kontynuuj czytanie...
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Obawiam sie, ze to nie bedzie mialo wiekszego znaczenia (czy PRO czy nie pro wersja) - CPU i RAM ma tylko znaczenie powolujac sie na post, oraz uzytkownika ktory zmienil CPU i jego nie pro model zaczal byc widziany jako pro

aimageshack.com_a_img19_8686_q00c.jpg


aimageshack.com_a_img21_2457_75zy.jpg

stacja wyglada tak:
[Nieprawidłowy link obrazu]:https://forum.qnap.com/download/file.php?id=10104&mode=view

Poza tym z tego co pisza nabywcy ts-x70 bebechy poza CPU niczym sie nie roznia od wersji PRO, chyba ze cos pominalem.

P.S>
Obecnie sam zastanawiam sie przed nabyciem ts-870 czy ts-870 pro ... poczekam do nowego roku, wtedy zobaczymy jak ceny sie uksztaltuja po swiatecznej goraczce i czarnym piatku.
 
Lepiej kupić wersję nie Pro i zmodyfikować . Praktycznie takie same koszty większa wydajność oraz niższe zużycie energii. Pimp my QNAP TS-x70: I7-3770T und 16GB RAM meinTechBlog
Poprawcie mnie jeśli się mylę ale z tego co widzę po cenach w przedsprzedaży to niezbyt te same koszty. Procesor to 1100 - 1200 zł, ram 500 - 600 zł daje to średnio ok 1700zł za taką modyfikację a ceny wersji pro w zależności od ilości zatok różnią się między sobą od 550 dla TS-470PRO do 830 zł za TS-870PRO. Czyli dokłądamy jeszcze dodatkowy 1000zł i nie mamy gwarancji. Dobrze moim zdaniem się trzeba zastanowić czy ten wzrost mocy i utrata gwarancji są wymierne w stosunku do danego zastosowania.
 
as17.postimg.org_pmtpjmh9r_Schermafbeelding_2013_11_15_om_02_25_13.png

3770T - to jakies 280 $ lub taniej jak sie dobrze poszuka czyli max 900 zeta
2x8 GB RAM to 150$ czyli 470 zeta
razem 1370

870 vs 870 pro
wersja nie pro - 5290 lub 5370 (inny sklep co ma pro w ofercie)
wersja pro - 6200
roznica miedzy pro a nie pro to 900 zl
- 1370 = -500 zlotych - czyli tracimy gwarancje i 500 zlotych a zyskujemy:
miedzy innymi AES w procesorze nie mowiac o wydajnosci

modyfikacja 16GB RAM VS 2GB ram - 2 rdzenie vs 4 rdzenie, 4 watki vs 8 watkow oraz nizsze zurzycie energii
jak ktos to napisal:
1st solution : NAS non pro + WC + i7 + 4go = 1000 + 60 + 280 + 50 = 1390€
2nd solution : NAS pro + WC + 4Go = 1300 + 60 + 50 = 1410€
bardzo kuszaca opcja by pujsc w modyfikacje wedlug mnie.
Ja osobiscie lubie modyfikowac sprzet. poza tym tak teoretycznie jak wielu z Was uzytkownikow Qnap'a korzystalo z gwarancji producenta - bo cos bylo nie sprawne
w serwerze? po jakim czasie uzytkowania wystapil problem i byla potrzebna ingerencja serwisu? osobiscie mam doczynienia codziennie troche z innymi urzadzeniami
i gwarancja na nie jest kalkulowana w cene zakupu - czyli gwarancja sie konczy i dopiero wtedy wzrasta prawdopodobienstwo wystapienia problemu zwiazanego z przestarzala technologia albo celowym postarzaniem produktu. Nie sadze by Qnap wypuszczajac swoj produkt na rynek nie robil dla poszczegolnych egzemplarzy stress testow, zanim urzadzenie po montarzu trafi do pudelka. Oczywiscie w tym miejscu moge sie mylic, ale wrocmy do wczesniejszych pytan odnosnie serwisu.
Jeszcze raz podkreslam, iz nie mam jeszcze Qnapa ts-x70 a zakupu do takowego urzadzenia przymierzam sie. Zakladam, ze czesciej wystepuja problemy typu konfiguracyjnego nizeli sprzetowego - jesli mowa o samym urzadzeniu, a nie dyskach.

--- dodano --- edytowano -- (ceny - trafil sie skrot myslowy )
ja akurat przy modyfikowaniu paru lapkow mam na stanie i5 i moze akurat taka i7 (musze poszperac w pudelku) i pare sztuk kosci, przy odrobinie szczescia beda pasowac ;]
 
Ostatnio edytowane:
Ogólnie zgadzam się z Tobą, tym bardziej jeśli takie części masz na stanie. Osobiście przymierzam się do TS-470 lub pro więc tu różnice wyglądają inaczej. Z gwarancją myślę, że jest tak jak piszesz ale jednak zawsze przypadki się zdarzają. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie aby w ryzyko wkalkulować ewentualne kilka tyś. w takim przypadku :) Konkluzją mojej poprzedniej wypowiedzi nie miało być "nie modyfikować" tylko przemyśleć czy to potrzebne w zależności od zastosowania. Jak to kiedyś powiedział jeden z naszych szacownych forumowych kolegów "to NAS a nie NASA" ;)
 
Obawiam sie, ze to nie bedzie mialo wiekszego znaczenia (czy PRO czy nie pro wersja)
From: Jason ...
Sent: Thursday, November 7, 2013 10:28 AM
To: Silas Mariusz
Subject: Re: [Closed Beta] Virtualization Station for x86 NAS, 20131104

yes, just discussed with Eric.
he got confused with x70 series (70 non pro & pro)
for the official release note, we will modify it so that only TS-x70 Pro (with i3 CPU) are suitable for Virtualizataion Station application
 
Hmm czyli jednak nie bedzie VS w finalnej wersji ... chyba ze ktos to zmodyfikuje ;) - z takim argumentem nie da sie dyskutowac :]
 
Może nakreślę stanowisko firmy co do VS i podjętą przeze mnie z nimi dyskusję...

Nie podlega żadnym wątpliwościom, że oficjalna stacja wirtualizacji byłaby rewolucją w tym segmencie urządzeń.
Ale stawianiem maszyn wirtualnych jest zasobożerne - a na to firma nie może sobie pozwolić, ponieważ spadłaby wydajność serwerów. Serwer NAS musi pełnić funkcję serwera NAS, a reszta jest zawsze z boku...

Więc QNAP postanowił wydać Virtualization Station tylko dla modeli x70 Pro&U, x79Pro&U.

Ja natomiast (jako jedyny niestety) obstawiam, że wirtualizacja powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników serwerów QNAP. Zasugerowałem, aby nawet te stare urządzenia oraz wszystkie mające mniej niż 4GB RAM uruchamiały dodatkowy swap podczas startu wirtualizacji, a także, aby za każdym logowaniem do panelu zarządzania denerwowały admina oknem ostrzeżenia o słabej wydajności serwera NAS spowodowanym pracującą stacją wirtualizacji, która jest dedykowana wyłącznie dla urządzeń wyższych.

Co dalej? Wyśle maila to się dowiem...
 
  • Lubię to
  • Wow
Reakcje: Qkuba i kaktus
Podpisuje sie pod tym wszystkimi swoimi przeszczepami :)

Podobnego jestem zdania, aby umozliwic a nie blokowac, nekanie admina nawet emailem (co godzine) :),
ze NAS zdycha z powodu VS :) jest jak najbardziej dobrym pomyslem :)
Sam osobiscie pewnie bym sobie postawil VS by zobaczyc jak to smiga i czy jest wogole sens w warunkach domowych,
no chyba ze chcialbum sobie pocwiczyc Remote Desktop ;p - jakbym mial za malo z tym doczynienia w pracy.
Chyba VS w moim przypadku to by bylo rozwiazanie w polaczeniu z VPN - gdybym chcial miec okno na swiat bedac w delegacji w Chinach, w kazdym badz razie fajnie miec cos pomimo, ze to moze woooolno chodzic ... a czas lubi zaskakiwac i pokazywac, ze funkcje z ktorych sie nie korzysta z biegiem czasu sa na wage zlota.
 
Przy wirtualizacji przydało by się trochę więcej ramu niż 2GB. Nieoficjalnie wiadomo że może działać nawet 16GB. Oficjalnie nie ma żadnej informacji na temat możliwości rozszerzenia a support mówi że nie daje gwarancji że będzie to chodzić bezproblemowo z taką ilością. Biorąc do tego pod uwagę problem z jego ewentualnym rozszerzeniem, czy wiadomo co kolwiek na temat jak QNAP ma zamiar podejść do tego zagadnienia w modelach x70 & x70Pro ?
 
Dzięki za info. I właśnie nad tym się zastanawiam od strony technicznej. Skoro 4GB a fabrycznie jest 2GB, to QNAP pozwoli w jakiś sposób rozszerzać czy wypuści modele z większą ilością. Jeśli zdecyduje się na wypuszczenie VM na wersje pro, o czym pisałeś wcześniej, to będzie chyba musiał tą kwestię jakoś rozwiązać. Ciekawi mnie jak.
 
Technicznie tak. Ale dystrybutor na jakiejś podstawie musi podjąć decyzję czy może to wykonać bez szkody dla działania urządzenia i tym samym nie obawiać się o ewentualne problemy gwarancyjne z tym związane.
I tu wydaje mi się jest potrzebna jasna informacja ze strony producenta co do takiej możliwości. Na razie jest info na stronie QNAP, że można myśleć o nawet 16GB i odpowiedź z supportu, że nie ma żadnej gwarancji że będzie to działać stabilnie z czymkolwiek pow. 2GB.
Czyli nie wiadomo tak na prawdę nic :(
 
Ale to nie panika :) Z Ciekawości się głośno zastanawiam. Chciał bym zakupić to cudo i rozważam różne opcje. A zwiększenie ramu w tym wypadku musisz przyznać że jest ciekawym rozwiązaniem. ;)
 

Mogą Cię zainteresować