Pomoc Po aktualizacji firmware DLNA nie przesyła filmów.

kadwa2

Entry Technician
Q Associate
29 Październik 2013
48
9
8
50
QNAP
TS-219P
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich forumowiczów jest to mój pierwszy post. Szukałem pomocy na forum jednak nie znalazłem rozwiązania swojego problemu więc postanowiłem napisać. Proszę mi wybaczyć jak czegoś nie zamieściłem.

Wcześniej mój QNAP TS-219P po aktualizacji pracował na firmware 3.6 (jak dobrze pamiętam). Skonfigurowałem Twonky Server (wersja taka jaka była dostarczona z tym firmwarze). Skonfigurowałem Twonky Server i działało wszystko ładnie, na telewizorach Sony, na komputerach oglądałem przez DLNA filmy, zdjęcia. Działało to wszystko dobrze, do czasu gdy postanowiłem sobie polepszyć przez aktualizację firmware do 4.0.2. Skonfigurowałem sobie na nowo Twonky Server (wersja z firmware) i moja radość z aktualizacji prysła. Telewizory widziały tylko szkielet katalogów (było brak plików). Starałem się nie poddawać i zaktualizowałem Twonky Server do wersji 7.2.5-1. Poprawiło się jedynie to, że są widoczne pliki. Po wyborze zaczyna się ładować pokazuje się PLAY i ... jest czarny ekran nic więcej się nie dzieje. Wcześniej jeszcze miałem komunikat z telewizora że plik jest niedostępny mimo że go wybrałem, ale nie pamiętam co ustawiłem że teraz próbuje je otwierać.
Nie wiem czy to istotne, ale wcześniej wybierając film z dysku QNAP przy pomocy komputera wysyłałem filmy na telewizory i oglądałem wybrany film bez problemu. Teraz muszę przegrać film na dysk komputera i dopiero wtedy mogę go wysłać do telewizora i oglądać.

Zdjęcia mogę przeglądać tak jak było to wcześniej.

Nic nie robiłem oprócz aktualizacji firmware i Twonky Server do aktualnych wersji.

Proszę o pomoc.
 
Ostatnio edytowane:
Wyglada na uszkodzoną bazę mediów:

Kod:
Please make sure you have enabled the Telnet or SSH on your NAS.
Use Putty to SSH to the NAS. (it is running at port 22); Or you can also Telnet to your NAS.
ex: type "cmd" in your start menu, type in "telnet xxx.xxx.xxx.xxx 13131"
Use administrator account to log in. (admin:admin as example)
type in the command: " cd /mnt/HDA_ROOT/twonkymedia " You will enter the path.
type in " ls " you should see the files in the folder. You should be able to find the file.
type in " rm twonkyvision-mediaserver.ini ".
Restart the server. (Go to web admin page, go to Applications > UPnP Media Server, Distable the "Enable UPnP MediaServer" and then re-enable it.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam,

Robiłem wszystko krok po kroku. Ale nie było pliku twonkyvision-mediaserver.ini ale był twonkymedia-servwer-default.ini (teraz nie pamiętam dokładnie). Po skasowaniu tego pliku (rm) i uruchomienie serwera, uruchomienie UPnP i uruchomieniu Twonky Serwer uruchomiła mi się starsza wersja (6.0.39) - może tu jest problem że są zainstalowane dwa serwery. Jednak nic się nie poprawiło ale na jednym z dysków wykryto błędy "Żywotność dysku twardego: Nieprawidłowy" - jak dla mnie za szybka śmierć dysku.

Zaczynam powoli panikować.
 
Ostatnio edytowane:
Miałem zaproponować odinstalowanie aplikacji i ponowne zainstalowanie, ale pewno już do tego doszedłeś sam... często pomaga w dziwnych przypadkach.

na jednym z dysków wykryto błędy
uuuupssss, nieśmiało zapytam jaka marka?
 
Odinstalować nie umiem, przypominam że okazuje się że są 2 wersje Twonky Serwer. 1 - dostarczona z Firmware, 2 - zainstalowana jako aplikacje

Dyski to: WDC WD20EARS-00S8B1 80 o pojemności 2TB
 
Modyfikacje, masz na myśli odinstalowywanie i instalowanie Twonky Server?
Ale coś mnie zaraz rafi, jak kupowałem te dyski to były rekomendowane, a teraz widzę że są na "czarnej liście". Czy mam wymieniać oba dyski? Jaki mam teraz kupić, bo widzę że nie mam szczęścia przy ich wyborze. Wiem że energooszczędność dysków energooszczędnych jest żadna, ale chodzi mi o to że dyski wtedy nie hałasują jak przejdą w tryb oszczędności, może serwer TS-219 przechodzi w stan uśpienia i wtedy nie hałasuje wiec dyski ERGO nie będą potrzebne.
 
Ja używam zielonej serii (WD) i nie narzekam, jedynie rajdu nie mam żadnego. Wcześniej miałem 1TB (WD10EARS) teraz 2TB (WD20EZRX), jakbym miał tam coś innego zainstalować to były by to znowu dyski WD, serii enterprise. Lecz za jakość się płaci, w związku z czym odpuściłem sobie. Qnap popylał by z takim jak mały samochodzik :D

Zrób sobie kopie ważnych plików z tego dysku niby beee, i nic nie stoi na przeszkodzie aby grzebać dalej, jedynie może wolniej działać.
 
Dyski są w RAID 1, 2x2TB.
Wyłączenie nowszej wersji nie pomogło. Jak robiłem według zaproponowanej wyliczanki przez Ciebie to wyłączone były obie wersje, uruchamiając UPnP uruchomiona została starsza wersja, a wersja z QPKG była wyłączona.

Może można odinstalować obie wersje? Wgrywałem najnowszą przez QPKG bo ta dostarczona z firmwarem 4.0.2 już nie działała poprawnie.

Informacje SMART o dysku wszystko jest OK, jedynie parametr Reallcated_Sector_Ct ma status ABNORMALWitam,

Da się coś z tym zrobić? Działało to 2 lata i zachciała mi się aktualizacji. Co mam z tym zrobić, za drogie aby wywalić to do kosza ?
 
Ostatnio edytowane:
Reallcated_Sector_C

chyba chodzi o Reallocated_Sector_Ct, jest to bardzo poważny błąd nośnika, ale ...
obserwuj zachowanie tego licznika, jeżeli będzie narastać to talerze na podstawkę do kawy, a magnes do lepszych zastosowań. Niemniej może być tak, że do końca życia tego dysku lub Twojego nic się nie zmieni, lub błędy będą sypać się niemiłosiernie. Krótko mówiąc nie ma wyznacznika, dysk może pracować tydzień, rok ... bez narastania błędów a w ciągu paru minut ...
Wracając do dysku można próbować wykonać programem diagnostycznym low level format, by oprogramowanie zaktualizowało tablicę uszkodzonych sektorów ale ...
Tak jak powiedziałem wcześniej kopia danych a potem niech się dzieje co chce.O proszę, może się oprogramowanie przyda i tabela błędów.
Zrobiłbym co najmniej kopię i przeskanował ten dysk software diagnostycznym z linku. W wersji rozwiniętej dodatkowo low level format, w zależności co diagnostyka pokaże, albo dla zasady ...
;-P)
 
OK przetestuje przesłane programy, mam nadzieje ze z poziomu QNAP zadziałają. Mam 2 dyski lustrzane i nie mam możliwości podpięcia tych dysków gdziekolwiek indziej. Jak coś, to jaki mam kupić na podmianę i czy muszę wymienić oba?

Wracając jednak do tematu. Co mam z tym DLNA? Został QNAP kupiony tylko dla tej funkcji?
 
Tak jak czułem, to nie jest wina dysku że DLNA nie działa poprawnie!

Wyprzedzając pytanie niedowierzające - Kopie zrobiłem wcześniej, przed aktualizacją firmware.
 
Niestety bez zmian :(Witam,

Znajdzie się jakiś sposób aby rozwiązać mój problem?
Może gdzie mam się zgłosić w j.polskim aby udzielono mi informacji aby QNAP działał poprawnie.

Wesołych Świąt !
 
Teraz to nie jestem pewny czy się uda wgrać starą wersję. Nie wydaje mi się abym miał takie szczęście, teraz nagle kolejny dysk ma "Błąd odczytu/zapisu dysku". Co się dzieje, wszystkie problemy zaczęły się od wgrania nowej aktualizacji :(

Co zrobiłem, wsadziłem z powrotem wcześniej wyciągnięty dysk. Dysk który był cały czas w QNAP po włożeniu tego starego wywalił błąd. Może dyski aktualizują dane między sobą (może bo są to lustrzane dyski) ?Witam,

Niestety po zmianie dysków serwer NAS dalej ma problem z przesyłaniem strumienia video. Wszystko odbywa się ok, ładuje się, wyświetla nazwę pliku, aż ma już pojawić się pierwsza klatka a tu tylko czarny ekran. Próbuje coś wTM zmianiać i wówczas telewizor wyppisuje wypisuje "Tymczasowy brak dostępu do serwera. Spróbuj ponownie." Filmy chodziły wcześniej z komputera i z NAS a teraz tylko wysyłane z komputera.Jeszcze do niedawna mogłem przesyłać pliki przez otoczenie sieciowe windowsa, teraz już nie mogę bo windows wypisuje żę brak miejsca na dysku (NAS). Jedynie przesyłam przez Total Comander ale nie przez FTP tylko przez otoczenie sieciowe. Co się dzieje, zaraz jeszcze się okaże że niepotrzebnie kupowałem nowe dyski.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. czy warto QS wersję beta