Pomoc Po aktualizacji firmware DLNA nie przesyła filmów.

kadwa2

Entry Technician
Q Associate
29 Październik 2013
48
9
8
50
QNAP
TS-219P
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich forumowiczów jest to mój pierwszy post. Szukałem pomocy na forum jednak nie znalazłem rozwiązania swojego problemu więc postanowiłem napisać. Proszę mi wybaczyć jak czegoś nie zamieściłem.

Wcześniej mój QNAP TS-219P po aktualizacji pracował na firmware 3.6 (jak dobrze pamiętam). Skonfigurowałem Twonky Server (wersja taka jaka była dostarczona z tym firmwarze). Skonfigurowałem Twonky Server i działało wszystko ładnie, na telewizorach Sony, na komputerach oglądałem przez DLNA filmy, zdjęcia. Działało to wszystko dobrze, do czasu gdy postanowiłem sobie polepszyć przez aktualizację firmware do 4.0.2. Skonfigurowałem sobie na nowo Twonky Server (wersja z firmware) i moja radość z aktualizacji prysła. Telewizory widziały tylko szkielet katalogów (było brak plików). Starałem się nie poddawać i zaktualizowałem Twonky Server do wersji 7.2.5-1. Poprawiło się jedynie to, że są widoczne pliki. Po wyborze zaczyna się ładować pokazuje się PLAY i ... jest czarny ekran nic więcej się nie dzieje. Wcześniej jeszcze miałem komunikat z telewizora że plik jest niedostępny mimo że go wybrałem, ale nie pamiętam co ustawiłem że teraz próbuje je otwierać.
Nie wiem czy to istotne, ale wcześniej wybierając film z dysku QNAP przy pomocy komputera wysyłałem filmy na telewizory i oglądałem wybrany film bez problemu. Teraz muszę przegrać film na dysk komputera i dopiero wtedy mogę go wysłać do telewizora i oglądać.

Zdjęcia mogę przeglądać tak jak było to wcześniej.

Nic nie robiłem oprócz aktualizacji firmware i Twonky Server do aktualnych wersji.

Proszę o pomoc.
 
Ostatnio edytowane:
rozpisze jeszcze raz :D
nano albovi albomcedit


Teraz to już jasne!
Nie jest łatwo początkującemu bawić się edytorem vi ale dałem rady podmienić treść. Sprawdzałem nawet czy się dobrze zapisało.
Niestety, mimo resetów Twoky Serwera oraz samego QNAPa nie naprawiło się i problem jest dalej :-(
A miało być kolorowo, tak pięknie, bezpiecznie i praktycznie :'(
Powoli tracę nadzieje że warto było wybierać QNAP jako serwer plików. Wydawał się być bardzo obiecujący. Myślałem że ostatni update zdziała cuda, niestety nic nie pomogło.
Wydaje mi się że kiedyś tu czytałem że można od zera zainstalować system. Jeśli tak, to proszę wskazać miejsce bo ja nie mogę się tego dokopać. Tylko nie wiem co z plikami już tam wgranymi?
Jednak udało się, znalazłem 2 instrukcje:
How-To - Przywracanie oprogramowania - Firmware Recovery
How-To - System nie startuje i Finder nie wykrywa serwera

Tylko jak to zrobić aby system nie pamiętał żadnych ustawień, ale bez kasowania przechowywanych tam plików. Oraz czy to coś pomoże w moim problemie?
 
A myślałem że to hardwarowe rozwiązanie a nie softwarowe.

Tak czy siak nie ma już sił na ten dziwny sprzęt.
Aktualizacja na 4.2 i dalej bez zmian !
Wszystko działa tylko zamiast filmu jest czarny ekran, zachowuje się wszystko tak jak by film leciał.
Robiłem już wszystkie resety, nawet robiłem recovery. Niestety bezowocnie. Kto mi pomoże, ja już nie wyrabiam i twarda pięta spadnie na qunapa. Jestem z Wrocka, za fatygę stawiam browca.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. czy warto QS wersję beta