Pomoc Po niechcianym resecie. 269L.

TOmeKK

Passing Basics
Beginner
22 Sierpień 2014
14
4
3
63
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Zdaję sobie sprawę, ze jest już kilka takich tematów, ale dotyczą innych Qnapów.

Nie działała mi klawiatura, potem pilot i przytrzymałem przycisk za długo....
Nie mam backupu ustawień.;(

Moje pytanie jest takie. Ale najpierw cytat:
To retrieve the old data after advanced system reset, create the same shared folders on the NAS and the data will be accessible again.

Wgrałem nowy soft QTS 4.1.

Zainstalowałem od nowa HD Station.

Po wejściu przez Qfindera do plików nie mam folderów, które były wcześniej jak: Multimedia -> Filmy, Seriale, Zdjęcia, Muzyka, Video, Inne - lub podobnie.

Czy możecie pomóc, skąd były te foldery? - ja ich tak nie nazywałem, z powyższego cytatu wynika, że jak odtworzę te foldery, to zapisane wcześniej pliki przed resetem będą widoczne.
Jeżeli sam mam je utworzyć to w którym istniejącym po instalacji folderze?
Nie znam się na linuksie.

Pozdr.

TOmeKK
 
Pisałem o tym wczoraj. Po resecie musisz przywrócić tj zainstalować apki które miałeś. Foldery wrócą.
Cześć zakładanych przez ciebie będziesz musiał odzyskać przez SSH. Bo tam są ale file station ich nie widzi.

Jeśli nie wiesz jak - pomogę.

@Silas Mariusz
Myślisz że "it's not bug its feature" ? Czy może to zgłosić ?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Dzięki, mam nadzieję, że nie musi być identycznie, miałem coś do wyszukiwania napisów, okładek itp, które po upadate przestały działać, kilka skinów też.
Czy to wystarczy? Spróbuję wieczorem.

Pozdr.

EDIT:
Przepraszam, nie orientuję się tu dobrze, czy mógłbyś wskazać ten wczorajszy temat?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dzięki, dam znać wieczorem jak poszło.

Pozdr.
No niestety nie tak prosto.
Odpalił się system na TV ok, chociaż pyta o hasło. Mam klawiaturę więc OK. Zamieniłem opcje na pilota Qnap, zainstalowałem nowy skin, pogodę, (która nigdy nie działała), po wyjściu z XBMC - Qnap się zawiesił. Lekko tym razem przycisk reset i to samo od nowa.
Jak wyszedłem z XBMC to czarny ekran i powrót do braku kont i ustawień. Ciągnę teraz wersję 4.1.1, bo miałem 4.1.2, może to pomoże. Czy coś robię źle?

Pozdr.
 
Wyłączył się, po ponownym uruchomieniu i wyjściu z XBMC miałem czarny ekran jak po resecie wczoraj - 3 znaki - # [itd - czyli brak ustawień i kont.
Co to jest SSH? za krótki wyraz dla wyszukiwarki.

Pozdr.
 
Wystartował, a potem po wyjściu z XBMC wszystko padło. Chciałem wyjść i sprawdzić czy widać foldery. Teram właśnie skończyło się instalowanie 4.1.1. bo o taki pytało się automatycznie, ale 2 po wybraniu tej opcji - instaluj update automatycznie, razy Qfinder się wyłączył, więc ściągnąłem 4.1.1 i zainstalowałem z dysku. Co mam teraz zrobić. Resetowałem, bo był zwis Qnapa.
Liczyłem, jak napisaliście, że po zainstalowaniu nowego plug-inu foldery się pojawią, ale ich nie ma, gdzie mam założyć foldery współdzielone - czy to ma znaczenie, w którym katalogu -homes, home, qsync, usb, web, public.
Może ten SSH - dzięki za link do wiki - ale nie wiem co dalej.
Pozdr.
 
XMBC to możesz na razie zostawić w spokoju. Zresetowałeś sobie NASa, więc musisz go sobie ustawić i doinstalować to czego potrzebujesz. Foldery współdzielone zakładasz na wolumenie w panelu sterowania lub w file station. Może wrzucałeś wszystko w 'Multimedia' bo taki jest domyślnie.
Jeśli go nie ma to go na nowo utwórz.

Później możesz się zabrać za XMBC i resztę.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
upload_2015-1-8_21-12-5.png
 
Może mieć problem z WinSCP, więc niech zrobi tak jak pisałem.
1) Utworzy folder Multimedia w Panelu Sterowania ->foldery współdzielone
lub
2) Poinstaluje apki multimedialne (photostation, videostation....), które podczas instalacji same się o to poproszą.
 
Mariusz, nie wiem o czym mówisz niestety, kupiłem Qnapa, żeby do niego nie zaglądać, nie jestem informatykiem, nie boję się wyzwań, ale nie wiem gdzie są sprawy oczywiste dla was, dla mnie Qnap nie działa teraz (po moim błędzie), chcę odtworzyć file system i nie wiem gdzie zainstalować winscp, chcę wrócić tylko do stanu , który miałem, doceniam pracę waszą i zaangażowanie, ale nie mam pojęcia co zrobić.
pozdr.

EDIT:

Chyba jest OK teraz, rodzina okupuje TV. Dzięki za hint. Zainstalowałem Video station i teraz w końcu widzę swoje "stare" foldery z filmami, to chyba sukces jest.
Dzięki bardzo, sprawdzę to z poziomu Qnapa-TV i napiszę, jak sie odstosunkują od telewizora :)
Pozdr.
 
OK, to szukasz na pulpicie Qnapa (nie w XMBC :)) takiej ikonki
ai.imgur.com_RURnwbm.png

klikasz na nią

potem szukasz takiej
ai.imgur.com_u33Uxhi.png


też klikasz, gdzie otworzy ci się lista folderów współdzielonych, szukasz tego:
ai.imgur.com_ydqaJa9.png


i tworzysz swój zgubiony folder zatwierdzając przyciskiem UTWÓRZ

ai.imgur.com_Wp1WgIV.png



Jeśli to ci się nie uda to poproś kogoś ze znajomych/rodziny.