Pomoc Prestashop ze sklepu

mavik

Nowy użytkownik
Noobie
4 Kwiecień 2015
8
4
3
46
QNAP
TS-x53A
Ethernet
10 GbE
Witam serdecznie.

Od kilku dni próbuje rozwiązać problem z instalacją sklepu "prestashop" na qnapie.
Za każdym razem instalacja staje na 23%
aimagizer.imageshack.us_a_img673_5131_y4GfOv.png

Żadnych błędów w logach nie widzę. Szukałem i trochę ludzi ma z tym problem, lecz nic z rozwiązań tego problemu u mnie nie działało, zresztą u nich też.
Instalowałem wersje z AppCenter jak i najnowszą (ręcznie) to samo, zmieniałem prawa do wszystkich plików na 777 nic nie dało :)

Ktoś z was spotkał się z takim problemem ?
 
Witam, czy rozwiązałeś może problem, tudzież robiłeś coś jeszcze aby zadziałało ? Mam podobny problem, a mianowicie instalacja staje na 23% i koniec dalej nie idzie.
 
Prestashop to program ktory skazuje wszystkich na pieniazki podczas proby aktualizacji z wersji 1.3 na 1.4, z 1.4 na 1.5, z 1.5 na 1.6...a wiec nie instalowalbym tak startych wersji i instalowal tylko najnowszy build. A później to już martwcie sie sami z brakiem kompatybilnosci wstecznej.
 
Z tym Prestashop nie mam jakiegoś tam parcia. Instaluje tak na marginesie tylko manualnie mój qnap wogóle po ostatniej aktualizacji nie ma w sobie app-ek. No więc zainstalowałem prestashop to z czystej ciekawości- i ( a przebywam teraz w delegacji na Białorusi, to popróbuje a kto mi zabroni) :DWażniejsze,że przez przypadek szukając rozwiązania na różnych stronach znalazłem od dawna szukaną (zapomniałem wówczas nazwy) aplikacji która się nazywa : icestation:muzyka:. Ehhh coś wspaniałego, teraz to można posłuchać muzy przez streaming (a co)B-).
 
No więc próbowałem wgrać jeszcze nowszą wersje. 1.6..... i to samo jak koledze powyżej stoi na 23% i ani drgnie. A dlaczego mam nie żałować?
O postawieniu sklepu myślałem bardziej dla żony. Zajmuje się Decoupage i mogłaby coś sprzedać. Ja się nie uda to wcale nie bede przeżywał z tego powodu, ale bardziej boli mnie fakt, że coś nie działa i jak to możliwe, że sie nie chce wgraćhmmm.
 
Prestashop to utopienie firmy w produkt, którego nie da sie upgradować. Rozwalaja sie szablony, addony/moduly nie sa na diffie i rozszerzaniami klas..
To sklep dla pseudo grafików. A do tego moduly oscyluja w granicach €50 - np. taki co dodaje kilka linijek js z piwika/analytics.
 
  • Lubię to
Reakcje: GeeryS
Mariuszsal, może i masz racje. Generalnie podaje dane admina przy instalowaniu Prestashop. Może najpierw stworze oddzielnego uzytkownika i mam nadzieje , że ruszy. Jak nie to odinstaluje phpmyadmin i wgram na nowo. Zobaczymy czy zadziala.
 
Trochę powalczyłem instalowałem manualnie różne wersje cały czas 23% i leży :(
Poradziłem sobie, instalując sklep na linuxie przenosząc pliki i bazę na qnapa.

Lecz podsumowując. Szkoda zachodu. Sklep po dodaniu modułów i innych potrzebnych rzeczy "zamula" tak że użytkowanie graniczy z nerwicą.

Chcesz mieć sklep tanim kosztem i bez problemów to hosting zew. lub jeśli u siebie, lepiej kupić raspberry pi ewentualnie jak ja stworzyłem sobie "cluster" z 4 szt. i masz web serwer z prawdziwego zdarzenia. Można jeszcze by zakupić jakiegoś bardziej wydajniejszego Nas-a bo ja mam ts-212p.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Lecz podsumowując. Szkoda zachodu. Sklep po dodaniu modułów i innych potrzebnych rzeczy "zamula" tak że użytkowanie graniczy z nerwicą.
Dobrze, że nie instalowałeś Magento.

Kolego i wszyscy inni. Przez wiele lat myślano, że PHP nadaje się do robienia includów i generowania captcha - to oczywiście sarkazm. Ale w ostatnim czasie powstała bardzo duża ilość framework'ów, których wyników nie da się cachować (wkońcu php ma mieć dynamiczny output).Jednym z takich ciekawych frameworków jest Zend, o który oparte jest to forum. Modyfikacje szablonów to diff (rożnic plikowych) po regexie czy zwykłym string replace - czyli Find & Replace (- komfortowe). Więc wystarczy skompilować końcowy output dla wszystkich użytkowników i voile la! Ale moduły są już rozszerzeniem istniejących klas. W przypadku naszego forum jest to 274 dodatki:
upload_2015-6-13_22-57-43.png


Wyobraźmy sobie, że przeciętny dodatek ma tylko jeden plik .php - tylko 1. Więc w moment generowania zawartości strony, którą Ty widzisz, PHP musi 274 przeprocesować wynik. W rzeczywistości jest znacznie więcej niż tylko 1 plik...

Jedynym rozwiązaniem jakie pozostaje to dużo RAM'u na serwerze i uruchomienie:
- Memcached dla szablonów i generowania statycznego wyniku końcowego
- Opcache co jest koniecznością dla takich framework'ów
- Elasticsearch dla wyników wyszukiwania
- (extra) Pagespeed od Google, który de facto z powyższymi psuje każdą stronę.

Tobie proponuje skorzystać z zasobów naszego forum i zainstalować PHP z Opcachem:
PHP 5.5 (with built-in Accelerator Zend Opcache) [x86] (jest też wersja dla ARM)
Jeśli masz NAS na x86 to w App Center znajdziesz również Memcached.

Następnie jedyne co Ci pozostaje to włączyć w php.ini moduły Memcached, Opcache i przede wszystkim GeoIP (wersja PHP i z PECL jest 4 wolniejsza).

Dla Twojej wiadomości forum, na którym piszesz - qnapclub.pl nie było w stanie działać na: home.pl, na VPS'ie w OVH i skończyło się serwerem dedykowanym na Intel Xeonie E3-1225, za który płace 250zł/miesiac. ... 8-#
 
  • Lubię to
Reakcje: GeeryS
Maiuszsal - oczywiście, że stworzyłem bazę. Tak jak wcześniej pisałem bawiłem się bardziej z ciekawości, ale mały prezent dla żony fajnie byłoby zrobić to jest postawić jej jakiś sklepik. Dwa lata temu na qnapie miałem postawioną stronę, działało to nawet dobrze ale wtedy upload miałem na poziomie 20 MB/s.
Mavik - nie bede tracił czasu na prestashop - zauważyłem ze bardzo dużo jest negatywów i te barbarzyńskie ceny.
Silas Mariusz - cenne informacje dzięki. Co do ceny miesięcznie to dopiero koszmar.
A zapomniałem dodać, że mam słaby model TS-112 (od jakiś 4 lat) więc ja poszaleć nie mam na czym.

P.S Jeszcze trochę i spełnie marzenie i kupię sobie model qnapa 253 Pro. Nie jestem wybredny :)
 
Dziękuję za informacje o PHP 5.5 (with built-in Accelerator Zend Opcache) [x86]
Mcincin ja również olewam Prestashop :) jest dużo innych fajnych sklepów

Chciałem mieć wszystko w "jednym urządzeniu" taki leniwy jestem, pobawić się po testować. Ale chyba poszedłem nie w tym kierunku. słabe nas-y nie nadają się do "zabawy" bez urazy oczywiście dla tych którzy je użytkują.
Zamówiłem wczoraj 253 Pro zobaczę może mi przypasuje. Mam łącze symetryczne 100/100 chciałbym je jakoś wykorzystać może jakaś strona, inny sklep nie wiem mam 1000 pomysłów. :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc Silas Mariusz cenne informacje
 
Sam miałem uruchamiać na dniach prete po testach. Ale ceny niektórych modułów dalej mnie odstraszają a za dużo funkcjonalności nie wprowadzają.
Byłbym zmuszony kupić podstawę i dodatkową ją okodować.
Jakie inne sklepy polecacie?

Jabadabadu
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Prestashop ze sklepu