Pomoc Problem z Joomla 3.2 - Qnap TS-259 Pro+

Pablo73

Entry Technician
Q Associate
8 Luty 2011
33
3
8
Rybnik
QNAP
TS-x59 Pro+
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich.
Mam nadzieję, że ktoś spotkał się z podobnym do mojego problemem i będziecie w stanie mi pomóc...
Jak zapewne wiecie, niedawno ukazała się kolejna stabilna wersja Joomla z serii 3 - tym razem 3.2. Postanowiłem przenieść na nią swoją stronę, którą dotychczas trzymam na "dwójce" (aktualnie 2.5.16). Instalacja nowej Joomli przebiegła bez oporów (już wcześniej wyłączyłem w php.ini "magiczne frazy". Zacząłem przenosić artykuły i szablony (wcześniej dostosowane do 3.0) i wszystko wydawało się O.K. jednak nie na długo... Najpierw Joomla zaczęła tracić możliwość sprawdzenia aktualności wersji a następnie coraz częściej zaczęły pojawiać się podczas pracy w panelu Adm. (zwłaszcza przy próbie pracy na modułach ale też przy pracy z artykułami...) zarówno w I.E jak i Chrome białe ekrany z komunikatami: I.E 10.0 - "Nie można wyświetlić tej strony" a w Chrome - "Brak odebranych danych".
Myślałem, że to wina baz ale po przeinstalowaniu na nowo MySQL i ponownej instalacji Joomla 3.2 problem powrócił. Strona na 2.5 pracuje normalnie, wcześniej miałem testową stronę na wersji 3.1 i też wszystko było O.K.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Nowa odsłona Joomla jest naprawdę bardzo przyjazna więc szkoda by było z niej rezygnować... Co zmienić, żeby móc pracować normalnie?
Wersja oprogramowania serwera 4.0.3 20130912.
Z serwerem łączę się poprzez mój lokalny Ethernet.

Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję.
 
Jednak nie do końca rozumiem... przecież jak pisałem w poście 17'tym, raportowanie błędów włączyłem w php.ini tak, jak napisałeś....
Na tych samych ustawieniach adresów DNS na starej Joomli wszystko działa O.K.
 
Problem w tym, że na forum Joomli nie spotkałem się z podobnym przypadkiem... Musi on wynikać z jakiegoś "niezgrania" pomiędzy Qnapem i Joomlą i właśnie to chciałem wyjaśnić...
 
Ostatnio edytowane:
Zatem musisz zapytać na forum Joomli jakie są wymagania co do PHP i środowiska w którym ma pracować. Możliwe, że brakuje któregoś z komponentów lub jest on wyłączony. Możliwe, że framework w którym pisana jest Joomla wymaga osobnego włączenia raportowania o błędach lub debugowania.
 
Próbowałem... dlatego zdecydowałem się napisać tutaj...
Zakładałem, że istnieje większe prawdopodobieństwo spotkania osób posiadających doświadczenie z Joomlą pracującą w środowisku Qnap...
Szkoda, że poza Tobą nikt inny nawet nie próbował pomóc :s.
Tak, czy inaczej DZIĘKI za pomoc i mam nadzieję, że gdy mimo wszystko uda mi się dociec w czym tkwi problem, to pomożesz mi również jakoś dostosować serwer?
 
Szkoda, że poza Tobą nikt inny nawet nie próbował pomóc :s.
Ekipa przesiadująca najzwyczajniej nie korzysta z Joomli :)

Tak, czy inaczej DZIĘKI za pomoc i mam nadzieję, że gdy mimo wszystko uda mi się dociec w czym tkwi problem, to pomożesz mi również jakoś dostosować serwer?
Jasne! Od tego jest to forum.

PS. @pawurb1978 miał kontakt z Joomlą :p
PS2. A czemu nie Wordpress? Wydaje się być lepszy niż Joomla...
 
Sorry english only!

Have you tried changing the admin console template from the default.

I recommend using "hathor" I found the default template "isis" was causing this same issue for me when I upgraded from 3.0 => 3.2

Let me know if it works, j
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
I do not know why, but the last few days Joomla worked quite normally and allowed me to install the modules, creating articles, and changes in the administration console... The problem returned when I changed to the JCE editor.
You were absolutely right... When I changed the template administration console for Hathor, everything is back to normal... for now ;)
I'll let you know when starts freaking out again.
Thanks for your help!It has become ... I had assumed that this is too good to be possible ... The problems returned. I'll see if and possibly when he calms down again. It looks like Joomla needed some time to "digestion" of the changes. This time the white screens do not allow me to create a user profile and install Multithumb plugin. But I can already do it, which did not allow me a few days ago.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Trochę odświeżę temat. Mam identyczny problem z HS-210. zaczyna się od braku możliwości dodania pliku językowego i dalej tak samo. Chciałem, aby moja witryna była testowa osiągalna we własnej sieci. Po instalacji Joomla! 3.2.1 zaplecze jest po angielsku i strona jest osiągalna w sieci wewnętrznej. Nie można instalować rozszerzeń nawet bezpośrednio z pliku. Jomlę znam dość dobrze i w miarę różnych prób przekonuję się o tym, że powodem tych trudności może być coś w konfiguracji serwera lub ... rutera. Ciekawe, czy problem Pablo73 został rozwiązany? Pozdrawiam.
 
Witam,
Z przykrością musze stwierdzić, że problem nie został rozwiązany.... Leży on niestety po stronie przestarzałego PHP w jaki wyposażone są nasze serwery...
Polecam artykuł :
[url]http://community.joomla.org/blogs/le...e+Team+Blog%29[/URL]
Jest on po angielsku ale zdaje mi się, że widziałem gdzieś w sieci przetłumaczony również na język polski.
Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać albo na ruch QNAP albo na zakończenie prac ekipy programistów Joomla bo oni również mają poważną zagwostkę... albo wyłączyć Strong Password (jeśli dobrze pamiętam to instrukcja jest również podlinkowana do artykułu). Od wersji 3.2.1 Joomla pracuje poprawnie od PHP 3.6.7
Pozdrawiam.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam,
Z przykrością musze stwierdzić, że problem nie został rozwiązany.... Leży on niestety po stronie przestarzałego PHP w jaki wyposażone są nasze serwery...
Polecam artykuł :
http://community.joomla.org/blogs/le...e Team Blog)
Jest on po angielsku ale zdaje mi się, że widziałem gdzieś w sieci przetłumaczony również na język polski.
Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać albo na ruch QNAP albo na zakończenie prac ekipy programistów Joomla bo oni również mają poważną zagwostkę... albo wyłączyć Strong Password (jeśli dobrze pamiętam to instrukcja jest również podlinkowana do artykułu). Od wersji 3.2.1 Joomla pracuje poprawnie od PHP 3.6.7
Pozdrawiam.
Witam,
zauważyłem, iż w momencie gdy wymuszam sprawdzenie wersji lub dodatków to na dole przeglądarki tam gdzie widać ścieżkę jako root wyświetlany jest IP serwera. Przynajmniej to jest przyczyną braku ich działania. W paru innych przypadkach, gdy spodziewamy się, że Joomla! odwoła się do Internetu jest podobnie. Stąd pytanie, gdzie to można zmienić. W plikach konfiguracyjnych takiej możliwości nie znalazłem. Pozdrawiam
Link u mnie nie działa:)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam Pablo73,
link działa, dzięki, ale dotyczy raczej problemu podwójnego logowania. Nam chodzi raczej o to że Joomla nie widzi Internetu. Udało mi się zainstalować język ale za drugim razem i z pakietu, pozdrawiam
 
Das APACHE Betriebssystem auf der QNAP kann nicht mit der aktuellen PHP-Version 5.6.0 installiert werden, da zuviele QNAP-Module am System selber hängen.

Apache nie może zostać zainstalowany z aktualną wersją php , ponieważ zbyt wiele modułów QNAP zależy od samego systemu.

Taka odpowiedz dostałem dzisiaj od supportu qnapa z monachium przy opisaniu problemu z joomla 3.36 , zasugerowali zebym zainstalowal joomle 2.5.27 i poprzenosił strony na ta wersje .
 

Mogą Cię zainteresować