problem z routerm czy z Qnapem

martind

Passing Basics
Beginner
2 Październik 2008
20
0
1
Witam!
Mam pewien problem tylko niebardzo wiem jak go rozwiązać .
Mam wykupioną domenę i chce postawić strone na Qnapie. Z racji tego iż sieć bazuje na neostradzie związane jest to ze zmiennym IP. Zarejestrowałem się na stronie DynDNS i skonfigurowałem domenę tak aby robiła mi przekierowanie na serwer. Po czym skonfigurowałem router pod Dyndns i wszystko jest ok . Wpisując adres strony wyskakuję mi strona routera . Zrobiłem przekierowanie portów "port forwarding" ( własciwie niewiem czy dobrze to zrobiłem ) w każdym bądź razie lipa :( dalej router nie przepuszcza na serwer.poniżej przedstawie jak skonfigurowałem router:
IPstałe-Qnap:192.168.1.3
Source IP- 192.168.1.3 Mask - 255.255.255.0
Destination IP- - 192.168.1.3 Mask - 255.255.255.255
Port Start - 80
Port end - 80
Port map - 80
Protocol - TCP,UDP
Moje pytanie brzmi:
co mam zrobić aby po wpisaniu www. router minie wpuścił na serwer (w tym przypadku Qnap).
pozdrawiam
 
Sprawdz czy na qnapie masz wlączone www i jest tam port 80.

Nie wiem jaki masz router (może daj zrzut ekranu) ale po przekierowaniu portu zewn "80" na port Qnap:80 musi dzialać.
 
WWW w Qnap jest włączony i na porcie 80
Poniżej przedstawiam zrzut :)
 

Załączniki

  • zrzut.JPG
    zrzut.JPG
    129,6 KB · Wyświetleń: 510
Witam,
Problem wygląda raczej w konfiguracji routera. W QNAP’ie musisz mieć ustawiony adres IP, Maskę sieci, bramę i dns. Na załączonym screnie jest błąd. Adres Source i Destination są takie same, a powinny być różne. Proponuję adres IP Qnap’a 192.168.1.3 wpisać albo w Source albo Destination. W puste pole wpisać „*”. W niektórych routerach (nie wiem jak w tym ) przekierowanie działa tylko jeżeli wchodzimy z innego adresu IP.