Pomoc Przekierowanie portów a widocznosc z internetu - Połączenie VPN

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

mronyx

Nowy użytkownik
Noobie
23 Marzec 2014
8
2
3
49
QNAP
Ethernet
10 Mbps
Witam!
Chcę dostać się ze świata do QNAPa, jakie porty muszę przekierować i jak?

Mam DHCP: 192.168.xxx.xxx
Mam DNS: 271.xxx.xxx.xxx
Mam też WAN: 86.111.xxx.xxx

Chcę będąc poza siecią lokalną móc mapować dyski sieciowe, widziałem tutaj skrypt, więc nim to ogarnę. Gorzej, że nie mogę się smartfonem zalogować poza siecią lokalną.

Modem TP-Link WR340G, wiem jak zrobić virtual server, ale nie co przekierować na co...
 
Czy jakiekolwiek inne urzadzenie - (czytaj np. Laptop z Winda/macOS) - mozesz wejsc na swoj adres zarejestrowany na serwerze DNS? np. moje.domowe.radio.pl:8888 (chyba kiedys na takim adresie mialem postawiony serwer podcastu, ktory dawal mi mozliwosc sluchania muzy poza LANem) - ogolnie sam adres serwera DNSa nie bedzie Ci przekierowywal na Twoje zewnetrzne IP - DNS to serwer nazw domenowych - moga pod nim byc milony zaparkowanych domen.

Ja bym zrobil tak:
1. serwer - z przekierowaniem portu na swiat (np. 8888) - masz juz to zglowy z tego co piszesz
2. jesli zewnetrzne IP jest dynamiczne to - rejestracja darmowej domeny
3. jak juz mam domene np. (moje.domowe.radio.pl) to rejestruje ja na jakims darmowym DNSie
np. no-ip (albo cos w ten desen)
4. jak juz mam rejestracje na DNSie to wpisuje to w ustawienia na routerze w ustawieniech DNS,
by za kazdym razem jak mi sie zmieni IP serwer DNS wiedzial jakie IP odwoluje sie do adresu moje.domowe.radio.pl
5. teraz zostaje konfiguracja odtwarzacza w komorce :) po adresie "moje.domowe.radio.pl:nr_portu" - w tym przykladzie 8888
 
Do mapowania spróbuj tego: NetDrive - The Network Drive for Windows
Fajnie działa
Po co używać zbędnego programu do mapowania udziałów sieciowych w Windowsie?

Ah i jeszcze jedno... Czemu proponujesz program, który nawet nie wspiera protokołu Windows Networking?
... i jest płatny :s
 
Mam info, że moje konto myqnapcloud nie zostało zweryfikowane, mam kliknąć na link aktywacyjny...
Ale jak klikam to mam błąd 403... Nie wiem ,czy nie anulować konta w myqnapcloud i nie rozpocząć aktywacji jeszcze raz, bo już po WAM spoza sieci lokalnej się łączę, ale mam na routerze włączone UPnP, a tego bym chciał uniknąć - tzn na sztywno przekierować porty, a UPnP mieć wyłączone. Chyba, że niepotrzebnie się niepokoję włączonym UPnP?OK, jak napisałem, tak zrobiłem. Odłączyłem dotychczasowy adres mail i podałem nowy i konfiguracja automatycznie poszła. Mam tym samym włączone UPnP i łączność z dowolnego miejsca na świecie.
Teraz pytanie za 100 punktów, czy demonizować włączone UPnP, czy nie histeryzować...?
Teraz spróbuję zamapować dyski pod Total Commanderem...
 
OK, mam tylko jeden router. To zostawiam UPnP, nie widzę, by coś poza QNAPem mi się do niego pchało.

Teraz skrypt... Wybrałem trójkę (trzeci skrypt z tutejszych zasobów), podaję tylko nazwę QNAPa i powinno śmigać? W exploratorze windows widzę qnapa i po kliknięciu przechodzi mia na adres lokalny 192.xxx:8080,

zgłasza się też QNAP jako bibliotek multimediów, ale "zdalna bibliotek nie pozwala na połączenie" jak to skonfigurować? No chyba, że pójdą mi zmapowane dyski to wtedy multimedia będę odpalał bezpośrednio z nich pod dowolnym playerem.Jakie są znane problemy podczas mapowania skryptem nr 3?
Mam Avasta, zapore windows i win 7.
Pod Total Commanderem w ogóle nie widzę udziałów pt QNAP...
 
Mam Win 7 x64
Moje otoczenie sieciowe póki co widzi:
1. QNAP po kliknięciu wchodzi na adres logowania w sieci lokalnej 192.xxx.xxx.xxx:8080
2. routery - mój i jakiś bezprzewodowy
3. Mój komp

Zaraz sprawdzę te udostępnianie udziałów, skonfiguruję dokładnie jak w instrukcji.OK, byłem cicho przez kilka dni, ale teraz mam czas, by dalej konfigurować.
Mam ustawionych użytkowników i prawa dostępu.

w windows ustawiam mapowanie podaję udział:

\\nazwa.myqnapcloud.com\moj_katalog
ptaszek przy inne poświadczenia i:
podaję usera w Windzie
podaję usera w QNAP

i ...nic

jakie usługi powinienem odpalić, o czym mogłem zapomnieć? ponieważ padł mi dysk w laptopie, to mam świeży system - może nie mam zainstalowanych odpowiednich usług?
do tego po zainstalowaniu Surveillance Station Pro nie mogłem wejść na ten program - otwierał się w nowym oknie i był błąd

Przyznaję bez bicia, ze nie jestem magikiem komputerowym i słabo znam usługi sieciowe, dlatego nie chcę odpalać nic na pałę, a skorzystać z Waszej wiedzy...Update...
zamapowałem dysk poleceniem
Kod:
net use m: \\192.168.x.xxx\udział
ale tylko w ramach sieci lokalnej, po adresie WAN mi nie łączy...
 
\\nazwa.myqnapcloud.com\moj_katalog
Nazwa z sieci WAN w adresie LAN ? Nie zadziała nigdy.

ptaszek przy inne poświadczenia i:
podaję usera w Windzie
podaję usera w QNAP
Logując się do banku podajesz dane które dał Ci bank czy wpisujesz co popadnie ? Odpowiedź jest oczywista.

Jak chcesz łączyć się ze swoimi zasobami z Internetu to najbezpieczniejszy jest VPN. Z grubsza omówiony na forum, a zasada generalnie jest taka sama co do ustawiania:
Przekierować porty, sprawdzić przekierowanie na QNAPie (UPNP dla leni), ustawić clouda + uprawienia i po sprawie.
Podręcznikowa sprawa.

Coś łatwiejszego to użycie QNAPowych File/Photo Station.
 
Odświeżam temat...
File /Photo Station to nieporozumienie...

Zainstalowałem OpenVPN, ale na firmowym lapku z Win8...
Nie mogę odpalić - tryby zgodnoci nie działają...
wpisałem w plik konfiguracyjny z QNAPa i zmieniłem IP... bez efektu...

znów... - co robięźle/na co mogłem nie zwrócić uwagi...?
(Wiedza - Sieci VPN w/g tego ogarniam
 
Tryb zgodności windows, openVPN miałem odpalić w trybie zgodności coś tam...
PPTP ustawiłem pod win8, ale mi nie łączy się... wyskakuje info, że qnap mnie nie wpuszcza...

proszę, potwierdźcie, że wg konfiguracji win 8 - http://www.vpnonline.pl/konfiguracja/windows8-pptp
w punkcie 8 podaję adres: mojqnap.myqnapcloud.com:8080, tak?

powoli tracę pomysł, co mogę zrobić, by było ok.
ponadto inne mam kwestie:
- wgrywam pliki (multimedia głównie) do QNAPa i mam proces convert, czy QNAP robi jakieś miniaturki pod photo station etc? Czy może to z jakiegoś innego powodu proces ten jest uruchomiony?
- po wgraniu plików QNAP non stop pracuje - czy to normalne, tzn nie mam podłączonych innych userów, nic nie ściągam qgetem etc?
- czy jest możliwe, że QNAP spowalnia mi sieć - tzn mam wpięty QNAP do routera, reszta urządzeń (4 laptopy, 4 smartfony) po wi-fi, i sieć wi-fi idzie mi jak krew z nosa... niezależnie, czy na QNAP coś wgrywam, czy nie.

Dodatkowo nie mogę wgrać aktualizacji do 4.0.7, bo pobieram plik i mam info, że aktualizacja nie poszła, albo daję automatyczną i takoż nie udaje się...
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
- wgrywam pliki (multimedia głównie) do QNAPa i mam proces convert, czy QNAP robi jakieś miniaturki pod photo station etc? Czy może to z jakiegoś innego powodu proces ten jest uruchomiony?
Jeśli masz włączoną Bibliotekę w QNAPie, tak jest to normalne.


proszę, potwierdźcie, że wg konfiguracji win 8 - Konfiguracja klienta VPN PPTP - Windows 8 - poradnik | VPNonline - Polski VPN
w punkcie 8 podaję adres: mojqnap.myqnapcloud.com:8080, tak?
sama nazwa mojqnap.myqnapcloud.com - sprawdż czy wpisało Ci poprawny adres

upload_2014-4-27_15-8-0.png



- po wgraniu plików QNAP non stop pracuje - czy to normalne, tzn nie mam podłączonych innych userów, nic nie ściągam qgetem etc?
Patrz odpowiedź na 1 pytanie.


- czy jest możliwe, że QNAP spowalnia mi sieć - tzn mam wpięty QNAP do routera, reszta urządzeń (4 laptopy, 4 smartfony) po wi-fi, i sieć wi-fi idzie mi jak krew z nosa... niezależnie, czy na QNAP coś wgrywam, czy nie.
Podłącz QNAPa i kompa pod switcha gigagbitowego - połącz switcha i router, problem z głowy, router programowo obsługuje transmisje podczas gdy switch robi to sprzętowo (dużo szybciej), kupa przykładów jest na forum ;)


Dodatkowo nie mogę wgrać aktualizacji do 4.0.7, bo pobieram plik i mam info, że aktualizacja nie poszła, albo daję automatyczną i takoż nie udaje się...
Pytanie z jakiej wersji chcesz robić update ?
Rozwiązuje 99% problemów: https://forum.qnap.net.pl/temat/firmware-upgrade-qts-savoir-vivre.4770/
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.