Pytania dot. modyfikacji konfiguracji i optware

D

Deleted member jarlath

Guest
Witam,
TS509pro od poniedziałku będzie działał w firmie. W związku z faktem, że dostosowałem kilka plików konfiguracyjnych do własnych potrzeb rodzi się kila pytań:

1. Zmodyfikowałem w smb.conf sekcje odpowiedzialne za udziały typu QMultimedia i kilka innych. po restarcie ustawienia pozostają więc nie ma problemu. Ja się ma sprawa w przyszłości, kiedy pojawi się nowy firmware - czy plik zostanie nadpisany?

2. W nawiązaniu do powyższego punktu jak się ma sprawa modyfikacji plików w /etc. Czy jest tak, jak w S, że są pewne pliki, których modyfikacja powoduje, ze podczas update firmware cała konfiguracja Qnap'a idzie w default?

3. Kontynuując zagadnienie poruszone w punkcie 2. Jeśli w podanych warunkach jednak konfiguracja pozostaje i update nie ustawia systemu w default to czy jest gdzieś miejsce, gdzie można podglądnąć default'owe pliki konfiguracyjne nowej wersji firmware?

4. Jak zachowują się Optware podczas update firmware? Aktualnie mam na Qnap'ie postwionego serwera DNS i SQUID'a i całość działa bez problemów ale zauważyłem, ze Optware modyfikuje plik startowy - czy to przetrwa?

Dzięki i pozdrawiam