Pytania dot. modyfikacji konfiguracji i optware

Dyskusja w 'Hydepark i związane z forum' rozpoczęta przez użytkownika jarlath, 14 Grudzień 2008.

Ładowanie...
  1. jarlath

jarlath Moderator Contributor

Miejscowość:
    Poland, Gliwice
    Local Time:
    21:18
    Oceny:
    +14 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Witam,
    TS509pro od poniedziałku będzie działał w firmie. W związku z faktem, że dostosowałem kilka plików konfiguracyjnych do własnych potrzeb rodzi się kila pytań:

1. Zmodyfikowałem w smb.conf sekcje odpowiedzialne za udziały typu QMultimedia i kilka innych. po restarcie ustawienia pozostają więc nie ma problemu. Ja się ma sprawa w przyszłości, kiedy pojawi się nowy firmware - czy plik zostanie nadpisany?

2. W nawiązaniu do powyższego punktu jak się ma sprawa modyfikacji plików w /etc. Czy jest tak, jak w Synology, że są pewne pliki, których modyfikacja powoduje, ze podczas update firmware cała konfiguracja Qnap'a idzie w default?

3. Kontynuując zagadnienie poruszone w punkcie 2. Jeśli w podanych warunkach jednak konfiguracja pozostaje i update nie ustawia systemu w default to czy jest gdzieś miejsce, gdzie można podglądnąć default'owe pliki konfiguracyjne nowej wersji firmware?

4. Jak zachowują się Optware podczas update firmware? Aktualnie mam na Qnap'ie postwionego serwera DNS i SQUID'a i całość działa bez problemów ale zauważyłem, ze Optware modyfikuje plik startowy - czy to przetrwa?

Dzięki i pozdrawiam

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.