Pomoc qBittorrent nadpisywanie uprawnień

candidate

Entry Technician
Q Associate
5 Październik 2017
75
3
8
54
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0569 Build 20180501
Model serwera: QNAP TS-453A

Czy można jakoś rozwiązać problem nadpisywania uprawnień przez klienta qBittorrent ?

Po odinstalowaniu starej wersji 3.x i zainstalowaniu nowej 4.x za każdym razem po ściągnięciu torrentów każdy inny użytkownik nie może np przenieść czy zmodyfikować zawartości owych torrentów z powodu braku uprawnień ( uprawnienia powinny być) - dopiero pomaga nadpisanie uprawnień przez FileStation po zalogowaniu się na QNAP jako administrator ( zrzut ekranu poniżej ).

Problem polega na tym iż zmiana taka nie jest permanentna - po takiej operacji owszem użytkownicy którzy powinni mieć dostęp mają i już mogą modyfikować zawartość ale do czasu ściągnięcia nowych torrentów - wygląda to jakby klient qBittorrent przy nowych zadaniach nadpisywał uprawnienia i wymuszał tylko przyznanie dostępu dla konta admina :/

ai.imgur.com_GDxRSDs.png
 
1. Czy qbt ma w opcjach zmiane praw do plików ?
zakładam że program działa jako admin i jako ten pobiera/tworzy pliki - wiec czemu inni userzy mieliby w nich mieszac ?

2. nadajesz prawo 777 - kazdy moze zrobic z tym plikiem co chce - mało to bezpieczne

3. jak wyglądają prawa PRZED zmianą ?
Jak nadać chmod 777 - CHMOD - zmiana praw dostępu do pliku

1. Szukałem ale nie znalazłem ( jest to wersja ściągnięta z repozytorium https://qnapclub.eu/pl/repo.xml ) praw do zmiany plików a co do drugiej części pytania to tak loguje się na konto admin defaultowe ale to jest konto qBittorrenta a nie NASowe - z poprzednią wersją nie było problemów i działało jak powinno i tak jak logika by nakazywała.

2. Nie wchodzi w rachubę z oczywistych względów ;)

3. Nie wiem jak to sprawdzić - generalnie standardowo były / są utworzone konta użytkowników którzy mają pełne uprawnienia m.inn. do katalogu gdzie lądują torrenty więc teoretycznie powinni mieć pełny dostęp ale nie wiedzieć czemu od nowej wersji klienta qBittorrent on te uprawnienia usilnie non stop zmienia na admina NASowego i wtedy reszta userów traci dostęp do tego katalogu z torrentami ( w sensie tylko do odczytu ).
 
pobierz mały plik i sprawdz te prawa ... jeju bedziemy sie męczyć a sprawa może być prosta ..
21849.png

Przed chmod 777 po ściągnięciu plik uprawnienia jak poniżej czyli tylko dla admina NASowego bez reszty użytkowników - nie można modyfikować
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG




Po dodaniu chmod i ściągnięciu pliku na nowo uprawnienia jak wyżej ale można modyfikować.

UpDate:
Po tej operacji z chmod 777 to teraz w ogóle nowy qBittorrent nie chce się łączyć nawet.... Musiałem wrócić do starszej wersji ....

UpDate2:

Stara wersja co prawda łączy się i ściąga ale teraz ma już ten sam problem z uprawnieniami echhh...

Przechwytywanie.PNG
 
nie nie nie
z pobranego elementu - pokazałeś folder do którego wrzuca pobrane elementy!
popraw komende na chmod -R 777 "%F"

Zrzut ekranu 2018-05-23 o 20.45.17.png

@pigers Po dodaniu komendy chmod -R 777 "%F" uprawnienia ściąganych plików nie są już nadpisywane przez klienta torrent ale pytanie czy to jest bezpieczne ? Czy mogę zostawić klienta torrent z powyższą komendą ? Te pliki będą dostępne tylko dla użytkowników którzy mają nadany dostęp do tego katalogu z tymi ściąganymi plikami ?
Zrzut ekranu 2018-05-25 o 20.25.53.png
 
UM, to działa czy nie ?

Z komendą chmod -R 777 "%F" działa tylko pytanie czy mogę tak zostawić ? Czy inni użytkownicy którzy nie powinni mieć dostępu do tego katalogu w trybie R/W nie będą go mieli czy ta komenda nadpisujesz wszystkie uprawnienia i udostępnia zawartość w trybie R/W niezależnie jakie są ustawienia NAS ?
 
na litość boską - pytałem 3 razy czy na pewno chcesz to robić !!!

Czy inni użytkownicy którzy nie powinni mieć dostępu do tego katalogu w trybie R/W nie będą go mieli czy ta komenda nadpisujesz wszystkie uprawnienia i udostępnia zawartość w trybie R/W niezależnie jakie są ustawienia NAS ?
nadpisuje.

Prościej ukryć udział.

Dzięki za info w takim razie wracam do "obejścia" przez ręczne nadpisywanie uprawnień do katalogów ale przez QNAP....
 
ja uważam za zamknięty - bo robisz ręcznie to co ja pokazałem ci do ustawienia w opcjach.

Czyli jeśli ta komenda robi to samo co nadpisywanie ręczne w QNAP to powinno być bezpieczne - tzn. tylko uprawnieni użytkownicy powinni mieć dostęp do tego katalogu w trybie R/W.