QNAP czy S? 2 dyski, DLNA, Tomcat6

porównałeś design (który aż tak ważny raczej nie jest), ale a jak z ergonomią ?

U żadnego z producentów nie ma wystających ostrych krawędzi, siedzi się na tych sprzętach raczej kiepsko (brak oparcia i tapicerki) i słabo wypadają w testach NCAP :D

Sorry ale musiałem mam dziś jakąś glupawkę :p
 
nikt nie słyszał o ergonomii interfejsu użytkownika? :)
 
A przeczytałeś link który wkleiłem?
User experience (ang. "doświadczenie użytkownika"), w skrócie UX, to termin opisujący całość wrażeń jakich doświadcza użytkownik podczas korzystania z produktu interaktywnego.

Pojęcie to używane jest najczęściej w odniesieniu do oprogramowania, serwisów internetowych lub urządzeń elektronicznych. W kontekście interakcji człowiek-komputer stosowane było już w latach 70. XX-wieku[potrzebne źródło].

Projektowanie user experience (ang. user experience design) to projektowanie produktów interaktywnych ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, aby interakcja z nimi dostarczała użytkownikom pozytywnych doświadczeń. Produkt powinien:

  • prezentować się w sposób atrakcyjny dla użytkownika
  • być funkcjonalny, ergonomiczny, użyteczny
  • korzystanie z niego powinno sprawiać przyjemność i dawać satysfakcję
Aby osiągnąć swoje cele projektanci user experience wykorzystują zazwyczaj metodykę projektowania zorientowanego na użytkownika.

FYI: User experience design - Wikipedia, the free encyclopedia

EOT
 
tak, ale chyba nic nie wnosi do tego wątku, ani do pytań tu zadanych....
 
QNAP czy S? 2 dyski, DLNA, Tomcat6 - Post 25

Celem umożliwienia dokładniejszego zapoznania się z udzielonymi odpowiedzmy temat uważam za zamknięty.
 
Chcialem tylko dodac jeszcze cos od siebie:

1)Najlepiej mieć 7 NAS'ów w domu, 5 hostingów online i w domu backup'y na plytach i HDD - zdjecia z ogrodka za domem, albo skladanke Hip-Hop'owa. Ja mam dwa NAS'y Qnap'a i zastanawiam sie nad zakupem TS-470 albo TS-670. Serwerki nigdy mnie nie zawiodly i robia co maja robic (pomijajac lekkie niedosiagniecia, ale one sa zawsze i wszedzie praktycznie).
Jak sie chce miec wieksza pewnosc i spokoj, to placi sie wiecej za dyski, ktore sa wsadzane do serwerow - najlepiej enterprise class hdd. Jak sie kupuje dyski "budzetowe" i wymaga sie nie wiadomo czego, to i rozczarowanie moze byc nie wiadomo jakie:) Padniety dysk to nie wina serwera Qnap, S, HP, czy innego, tylko przyciecie na kupieniu odpowiedniego sprzetu, co z kolei implikuje poczucie oszukania czy utrate zaufania do producenta danego serwera.
Reasumujac, dla mnie Qnap i odpowiednie dyski to to czego szukalem (przeszedlem przez wiele NAS'ow).
2) DLNA jest fajne ale bo support'owane przez wiele urzadzen, lecz moze byc prolem ze streaming'iem napisow na przyklad. Lepszym rozwiazaniem jest zewnetrzny streamer z SMB i obsluga napisow - chocby platforma XBMC postawiona na jakims kompie z HDMI.
3) W internecie mozna przeczytac, ze Qnap ma lepszy hardware, a S lepiej dopracowany software. Idac tym tokiem rozumowania, wole lepszy hardware, bo Qnap daje rade z update'ami i szczerze nie ma co narzekac na prace serwera.
4) Warto kupic UPS'a. Korzystam z APC i mam pewnosc, ze oba serwery wylacza sie, gdy zasilanie padnie - dyski sie nie uszkodza i dane beda tam gdzie powinny, choc "bazy danych CIA" tam nie ma, jak w przypadku, pokusze sie o stwierdzenie, 99% uzytkownikow NAS'ow.