QNAP TS-251-1G czy QNAP TS-251-8G

namex

Entry Technician
Q Associate
19 Czerwiec 2014
57
3
8
49
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Dzień dobry.

Proszę o pomoc przy wyborze pomiędzy tymi dwoma modelami. Różnica w cenie to 350 zł.
Czy lepiej kupić podstawowy model i wymienić pamięć czy lepiej kupić model TS-251-8G.

QNAP TS-251-8G - 1399 zł.
QNAP TS-251-1G 1049 zł.


Być może wystarczy model QNAP TS-251-4G. Do zastosowań typowo domowych, zwłaszcza Kodi.

QNAP TS-251-4G - 1249 zł.



pozdrawiam
Grzegorz K
 
Hejka

Kodi oznacza przynajmniej 2GB RAMu - a przy tej różnicy PLNów nie zastawiałbym się dłużej i brał model z 8 Gb.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Lepiej żeby serwer te 8GB miał, zapas na dzień dzisiejszy ale apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

A ja jestem zdania że lepiej kupić z 1GB i osobno kość. W EPA 8 GB chodzą po 300 zł, natomiast na forum znajdziesz wątek w którym osoby kupowały spokojnie za 150 zł w Komputroniku.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Zdecydowałem się kupić model podstawowy i rozszerzyć pamięć. W związku z tym znowu kilka pytań, wątpliwości.
1. Czy jest sens próbować rozszerzać do 16gb (tutaj TS-453 and TS-451 supports 16GB max of RAM! • /r/qnap informacja, że się da, podobnie jak w jednym z wątków tutaj bodajże Kuba napisał, że 16 działa)?
2. Czy 8gb lepiej w jednym slocie czy w dwóch po 4gb dual channel (pytanie rozwojowe gdybym chciał kiedyś jednak dokupić kolejne 8gb).
3. Czy mimo wszystko lepiej dual channel (pytanie związane z 2), a co za tym idzie teraz kupić 2x4gb w dual?
4. Czy w przypadku NAS parametr CL ma znaczenie?
5. Czy wymiana bez rozkręcania jest możliwa (w jednym z wątków wyczytałem, że z jednym slotem nie ma problemu, drugi to już wyzwanie i lepiej rozkręcić)?
6. Co z gwarancją (niby w wątkach na forum temat poruszany, ale brak konkretów), czy rzeczywiście można dogadać się z dystrybutorem, czy naklejka to faktycznie tylko "ozdoba" i można ją zerwać lub potraktować suszarką).
7. Czy obecna cena 1049 za ts-251 to dobra cena czy można gdzieś taniej dostać?

pozdrawiam
Grzegorz K
 
  • piszesz maila do dystrybutora - przeważnie nie ma z tym problemu, możesz sobie dołożyć RAMu - w końcu To Twój sprzęt
  • polecamy pamięci DualChannel bo działają w prawie zawsze, jeśli tylko odpowiednie kupisz
  • CL to jeden z istotnych parametrów każdej kości RAM
  • do 16 Gb działa
  • redcoon nie ma taniej ? nie chce mi się sprawdzać ;)
 
piszesz maila do dystrybutora - przeważnie nie ma z tym problemu, możesz sobie dołożyć RAMu - w końcu To Twój sprzęt
Czyli do EPA System?

polecamy pamięci DualChannel bo działają w prawie zawsze, jeśli tylko odpowiednie kupisz
w zasadzie tak myślałem
CL to jeden z istotnych parametrów każdej kości RAM
w komputerach to oczywiste, być może w NAS jest inaczej, jestem kompletnym laikiem w temacie NAS
do 16 Gb działa
ale czy ma sens, nie będę stawiał 5 wirtualnych maszyn, najwyżej 1 lub 2 jak już będę wiedział jak
redcoon nie ma taniej ? nie chce mi się sprawdzać ;)
w redcoon również 1049

pozdrawiam
 
Czyli do EPA System?
Jeśli tam kupujesz :]

w zasadzie tak myślałem
w komputerach to oczywiste, być może w NAS jest inaczej, jestem kompletnym laikiem w temacie NAS
NAS a komputer to dalej to samo - kupa elektroniki



ale czy ma sens, nie będę stawiał 5 wirtualnych maszyn, najwyżej 1 lub 2 jak już będę wiedział jak
tak czy siak 8 Gb to multimedialne minimum
 
nie wiem z czym masz problem -_-

Problem jest zdefiniowany w pierwszym poście i w szóstym.
Powtórzę jeszcze raz
We wspomnianym redcoon Polska
QNAP TS-251-8G (8GB RAM) · NAS, 2x SATA, 2.4 GHz, 8GB, 3x USB | redcoon Polska cena za 8gb 1399 zł
za
QNAP TS-251 · NAS, 2x SATA, 2.4 GHz, 1GB, 3x USB | redcoon Polska cena za 1gb 1049 zł
różnica 350 zł.

Zakup pamięci to wydatek około 200 zł.
Oszczędność to około 150zł.

W przypadku utraty gwarancji oszczędność 150 zł jest kwotą mało liczącą się. Jeśli nie tracimy gwarancji to jesteśmy 150 zł do przodu. W związku z tym może warto zainwestować w 16gb lub jednak pozostać przy 8gb i 150zł przeznaczyć np. na WD RED 4TB.

pozdrawiam
 
W przypadku utraty gwarancji oszczędność 150 zł jest kwotą mało liczącą się. Jeśli nie tracimy gwarancji to jesteśmy 150 zł do przodu. W związku z tym może warto zainwestować w 16gb lub jednak pozostać przy 8gb i 150zł przeznaczyć np. na WD RED 4TB.
Kodi oznacza przynajmniej 2GB RAMu - a przy tej różnicy PLNów nie zastawiałbym się dłużej i brał model z 8 Gb.
 
dla równowagi
A ja jestem zdania że lepiej kupić z 1GB i osobno kość. W EPA 8 GB chodzą po 300 zł, natomiast na forum znajdziesz wątek w którym osoby kupowały spokojnie za 150 zł w Komputroniku.

Być może napisze jednak ktoś kto ma doświadczenie z seria ts-x51.

pozdrawiam
 
Redconn sprzedaje z dystrybucji EPA Systemy ten model. Więc piszesz na adres epa@epasystemy.pl z prośbą o udzielenie pisemnej akceptacji nie naruszenia gwarancji przy wymianie pamięci. W ciągu 48h dostajesz odpowiedź. Nie spotkałem się z negatywną odpowiedzią.

Następnie kupujesz w Redconn sprzęt + dodatkową pamięć. Przychodzi serwer do domu, na pudełku lub w QTS masz podany numer seryjny. Numer seryjny wysyłasz do epa z kopią wiadomości jaką otrzymałeś wcześniej od dystrybutora. W tym przypadku masz 100% pewność że nie będzie żadnych problemów w ramach naprawy gwarancyjnej. Za różnicę w cenie polecam .. REKLAMA


Jest także inna ścieżka.
Jeśli pamięć chcesz kupić w sklepie w którym zamawiasz serwer, możesz poprosić o zamontowanie pamięci przed wysłaniem. Wtedy oszczędzasz swój czas na wymianę jak i problemie z gwarancją.

 
spietrza doszliśmy w kadrze do wniosku ze jeśli jeszcze raz zobaczymy reklamę EPA Systemy, ich warunków gwarancji i propozycji sprzedaży Care Pack'ów gdzie oni nie mają nic wspólnego z świadczeniem profesjonalniejszego serwisu niż to forum to otrzymasz permanentnego bana.
To jest ostatnie ostrzeżenie z naszej strony.
Zapis naszego forum wyraźnie mówi, że reklama jest zabrioniona:
Godne potępienia jest zacytowanie postu tylko po to, aby dodać pod nim tekst w stylu: „zgadzam się z tym”, „też tak myślę”, czy w skrajnie nagannym przypadku - reklamę.
A proponowany przez Ciebie Care Pack to bull shit marketingowy.

@mariuszsal jak możesz zajmij się tymi dwiema treściami.
Dziękuje za poinformowanie mnie w tej kwestii.
 
Dzięki za uwagi pomysły.
Zakupiłem TS-251 wersja 1G dokupiłem za 175 złoty 8G dodatkowo zamierzam dokupić dodatkowe 8G i jak będzie śmigać to zostawię 16G (kość pamięci to KVR16LS11/8).

EPA System potwierdził, że mogę dołożyć sam pamięć,
Morele również z tym, że z zaznaczeniem, że tylko do 8G
Pro-Line odpowiedział, że mogę nawet 2x8G, ale wymiana musi być zrobiona przez autoryzowany serwis, którym jest Pro-Line ;).

W tym miejscu mam dodatkowe pytanie czy na maszynie wirtualnej mogę postawić Windows 7 Prof i teraz UWAGA, licencję (klucz) zamierzam kupić np. na Allegro i niby wszystko legalnie, poczytałem w różnych miejscach, że zakup licencji w wersji elektronicznej poprzez klucz jest legalna. Ale proszę o informację czy ktoś z takiej korzystał i czy wszystko jest legalne.

pozdrawiam
Grzegorz
 
Pro-Line odpowiedział, że mogę nawet 2x8G, ale wymiana musi być zrobiona przez autoryzowany serwis, którym jest Pro-Line
Haha - pytanie ile sobie policzą za tą prostą usługę ? Montuj to sam i nie oglądaj się na firmy trzecie.

2x 8 Gb też będzie dobre :)

W wypadku osób ważne jest posiadanie naklejki, Serial w systemie musi się zgadzać z tym co jest na naklejce (EULA nic nie mówi o wirtualizacji). Razem z naklejką powinna być płyta.

Co do firm to inna bajka.
 
W tym miejscu mam dodatkowe pytanie czy na maszynie wirtualnej mogę postawić Windows 7 Prof i teraz UWAGA, licencję (klucz) zamierzam kupić np. na Allegro i niby wszystko legalnie, poczytałem w różnych miejscach, że zakup licencji w wersji elektronicznej poprzez klucz jest legalna. Ale proszę o informację czy ktoś z takiej korzystał i czy wszystko jest legalne.
Możesz postawić. Z tymi licencjami z allegro to bym uważał. Zwłaszcza na te za 9 zł :)
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Zakup jest legalny, ale sama licencja już nie. Dla przykładu licencja OEM systemu Windows jest ważna tylko wraz z zakupem całego komputera. Więc jeśli masz zamiar kupić licencje OEM będzie ona nielegalna.