QNAP TS-453 Mini

msu

Passing Basics
Beginner
29 Marzec 2014
27
1
3
37
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 Mbps
Chciałbym się przerzucić z qnapa ts-220 na qnapa z procesorem x86. Głównie ze względu na możliwość wirtualizacji oraz większej ilości oprogramowania. Podoba mi się design qnap ts-453 mini, tylko jest on ok. 100 zł droższy niż qnap ts-453 pro.
Czy ktoś już testował ten model i może się podzielić wrażeniami ? Na zdjęciach nie widzę wiatraka, on ma pasywne chłodzenie ? Jak się sprawuje ? Mam 2 dyski w raid 1. Czy jeśli włożę dyski do nowego qnapa to on to łyknie, czy będę musiał ponownie wgrać system i resztę ?
 
Tak. Możesz przeprowadzić migrację do nowego. Urządzenie posiada wiatrak - bez niego długo byś się sprzętem nie pobawił.
 
Testowałem i to co mi się rzuciło mocno to możliwość zamontowania dysków bez użycia żadnych narzędzi. Dodatkowo fajnie że dostajesz pilota, który nie dostajesz np 451 czy 453pro.
Wentylator( z przodu) jest i pracuję ale bardzo cicho. Jeśli chcesz pasywne rozwiązania szukaj z serii HS w którym też masz Intela.

Migracja do wykonania przy przełożeniu. Na forum jest opis jak poprawnie to wykonać.
 
Chodziło mi bardziej o to, że na zdjęciach tego modelu nie widać, by miał on wiatrak. On jest pod spodem ?
Jeszcze jedna wątpliwość: Ta górna pokrywa razem z dyskami dobrze się trzyma ? Na ts-220 są zatrzaski na tackach, więc dyski trzymają się dobrze.
To samo pytanie odnośnie pamięci RAM. Możliwość łatwej i bezproblemowej wymiany RAM jest kusząca, ale na zdjęciu nie wygląda to jakoś solidnie.
Design urządzenia mi się podoba i w dodatku ma mocne parametry, jak na NAS.
 
Z przodu jest wiatrak, mało widoczny ale jest.

Górna pokrywa jest na magnez a nie zatrzaski. Pokrywa w żadnym elemencie nie jest połączona z sankami do dysków. To są elementy oddzielne. Podnosisz pokrywę a następnie masz 4 sanki.

Jak w każdym QNAP RAM się wymienia ciężko, z doświadczenia kobietom szybciej to idzie :)

No sam design to kwestia gustu ale to że jest węższy ale za to troszkę wyższy i błyszczy może się podobać.
Faktem jest jednak to że bardziej się grzeje od modeli 453 Pro czy 451 ( robiłem testy na plexie z transkodowaniem ). Zawsze te 3-5C było wyżej. Zwarta obudowa robi swoje :)
 
On jest mały, czy jak ? Zastanawiam się między tym modelem, a tradycyjnym. W temacie: Przy piwie - TS-470 Pro - Pierwsze wrażenie (Stacja wirtualizacji, XBMC, ...) | QNAP Polska - Oficjalne forum wsparcia technicznego QNAP Club
użytkownik pisze:
"Przesiadka zaskakująco szybka. Poprzednio dyski w RAID 1, przełożone do nowego NASa wystartowały od razu , bez konieczności migracji i tym podobnych. Wszystko wstało z pełną konfiguracją jak na poprzednim urządzeniu. Reinstalacji wymagała jedynie HD Station."
Czy przesiadka z mojego nasa na nowego również powinna przebiec podobnie ?
 
Od siebie jeszcze dodam, że 453mini posiada duży 12mm wiatrak ustawiony prostopadle do płyty głównej a wymiana ( dodanie ) RAM-u jest banalnie proste - tzreba tylko okręcić plastykową śrubę i odchylić klapkę na spodzie nas-a.
BTW wersja 2GB działa ale dopiero 4GB pozwala na normalną pracę ( żadnych lagów przy webgui :))
Pilot w zestawie to mniej wiecej te 100zł różnicy w porównaniu z 453 Pro.
 
Ja swoja kostkę kupiłem za 50 zł - akurat trafiła sie ADATA, taka sama jaką miał mój nas fabrycznie :)
Oczywiście piszę o kostce 2GB - akurat mnie wystarczy 4GB RAM-u.
 
265 zł netto to cena nowej kostki dedykowanej do qnap-a.

Jabadabadu
 
spietrza: Ta pamięć dedykowana, to jakiej jest firmy ? Tutaj widzę takie pamięci: Pamięci RAM
Generalnie dużo sobie liczą za tą pamieć. Nie bardzo rozumiem, skąd rozbieżność cenowa.
Portal: Długo Ci qnap działa na tej pamięci ?
 
To jest dokładnie Pamięć 8GB/1600MHz/DDR3L/CL11/SODIMM Oznaczenie producenta ADA_8GBDDR3L.

Co do ceny bym się nie zastanawiał, świat jest dziwny.
 
około 3 miesiące......zaraz po kupnie NAS kupił kość....
 
Zapewne chodziło o "zaraz po kupnie NAS kupił kość."