QNAP TS-453 Pro - czy to dobry wybór ?

haki

Entry Technician
Q Associate
5 Sierpień 2015
53
4
8
32
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

Planuję zakup domowego NAS, dużo osób poleca mi qnap 453 pro.

Myślałem o wersji z najmniejszą ilością ramu, który sprzedam i zakupię 8 lub 16 GB

1 pytanie czy jest sens kupować 8 czy 16 GB do domowej pracy, NAS będzie służył głownie jako przechowywalnia plików. Aktualnie nie planuję robić wirtualnej stacji.

2 pytanie, jeżeli chodzi o ram to wszystko jedno jaki kupię byle ddr3L?

Planuje na razie zakup dwóch dysków 3tb WD RED, wiecie może jak z ich awaryjnością ? W przyszłości dokupię kolejne dwa.

Pracuje głownie na maku wiec interesuje mnie opcja TIME MACHINE. Jak to sie sprawdza w qnap? Czy kupując dwa dyski mam dwie osobne partycje (1 dysk jedna partycja, 2 dysk 2 partycja) i mogę mieć na jednej TIME MACHINĘ, a na drugiej np zdjęcia.

Jak wyglada sprawa z transferami? Raz w tygodniu będę zgrywał dane 120 GB zdjeć.

Jak potem wyglada sprawa z transferem po wifi z innego mieszkania, jaki mogę wtedy uzyskać transfer?

Jak z RAID czytałem o tym dużo ale czy warto z tego skorzystać? Tak jak pisałem na wstępie, planuje na razie kupić dwa dyski, jak potem wyglada sprawa z dołożeniem.

Backup oprócz TIME MACHINE to zdjęcia, gdzie jedną kopię będę miał na wewnętrznym WD RED 2tb a drugą na QNAP.

Jak sprawują sie aplikacje na smartphone? Mam aktualnie iphone 6 i niestety nie poprawili rozdzielczości do większych ekranów, wyglada to dość amatorsko.

Sprawa torrentow wyglada tak ze mogę z innego miejsca włączyć pliki do ściągania i nie ma żadnych problemów? Czy potrzebny jest router ten pod który jest podpięty NAS

A może S 1515+?
 
1 pytanie czy jest sens kupować 8 czy 16 GB do domowej pracy, NAS będzie służył głownie jako przechowywalnia plików. Aktualnie nie planuję robić wirtualnej stacji.
Jeśli możesz to kup z największą możliwą na jaką sobie możesz pozwolić. Kupując PC również się zastanawiasz czy brać ten z 2 GB ?
2 pytanie, jeżeli chodzi o ram to wszystko jedno jaki kupię byle ddr3L?
Nie, kup zgodny z tym co zaleca producent.
Jak wyglada sprawa z transferami? Raz w tygodniu będę zgrywał dane 120 GB zdjeć.
Transfery zależą od budowy i wydajności twojej sieci.
Jak potem wyglada sprawa z transferem po wifi z innego mieszkania, jaki mogę wtedy uzyskać transfer?
A kto to wie, przejdź do tego mieszkania i sprawdź na połączeniu PC-PC
Jak sprawują sie aplikacje na smartphone? Mam aktualnie iphone 6 i niestety nie poprawili rozdzielczości do większych ekranów, wyglada to dość amatorsko.
Działają bardzo dobrze. Również mam ip6+ i jak na razie 70% aplikacji nie jest pod niego dostosowane.
Sprawa torrentow wyglada tak ze mogę z innego miejsca włączyć pliki do ściągania i nie ma żadnych problemów?
Można. Nie ma problemów.
A może S 1515+?
Nie to forum.
 
Jeżeli chodzi o dołożenie RAMU 8 lub 16 gb to jaki ram polecacie?
 
Zalecany przez QNAP

8GB/1600MHz/DDR3L/CL11/SODIMM to jest najwyższa kostka
 
Fakt ale duzo osób wkłada 16 GB i śmiga? Jest sens? Czy miedzy przykładowym 2 GB a 8 GB zobaczę różnice?bw działaniu NAS? Nie chodzi mi o wirtualna maszynę lecz o samo działanie na przeglądarce czy po zmapowaniu
 
Kup z 2GB, jak ci będzie brakować - dołożysz. Nie rozumiem do końca problemu :)
 
jak wlaczysz qnap search zwany: Qsirch .... to 2gb ram zniknal na dzien dobry.
 
Nie chodzi mi o to czy będzie brakować, tylko czy nas na 8 Gb czy 16 będzie działał szybciej i sprawniej bez wykorzystania maszyny wirtualnej
 
Między 8 a 16 nie odczujesz różnicy.

Jabadabadu
 
Witam,

Planuje na razie zakup dwóch dysków 3tb WD RED, wiecie może jak z ich awaryjnością ? W przyszłości dokupię kolejne dwa.

w 4z5 Qnap'ów mam dyski WD RED od 1TB do 3TB pierwszej i ostatniej generacji można powiedzieć. Najstarsze maja cos ok 2,5 roku pracy i jest ok. Żadnych błędów, awarii etc. W domu też mam REDy ;) 1+3. także polecam
 
Ok, dzięki za info, planuje kupić od razu 4 x 3tb Wd red , tylko łączyć to RAID czy zostawić każda osobno, fajnie mieć więcej miejsca na dane, co tydzień przynoszę Ok 100gb zdjeć, Hmm a jeśli łączyć to co wybrać raid5 ? Co sądzicie ? Może jak mam wolny tysiąc złotych to opłaca sie dołożyć i kupić lepszego qnapa czy do kwoty 3000 nie znajdę nic lepszego niż qnap 454 pro
Jaki wybrać router do qnapa oraz switch

Myślałem o routerze:

router smart Wi-Fi Linksys EA6300 DualBand USB 3.0

i switchu:

CISCO SG100D-05-EU 5X10/100/1000 Desktop Switch
 
W tej kasie lepszego nas-a nie znajdziesz, w domu raid?, jestem zwolennikiem szkoły osobnych vol, a za resztę kasy kup dysk zewnętrzny (albo i dwa) i tam rób backup (raid to nie to samo).

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
w domu raid?, jestem zwolennikiem szkoły osobnych vol, a za resztę kasy kup dysk zewnętrzny (albo i dwa) i tam rób backup (raid to nie to samo).
też tak myślałem dopóki nie wywaliło mi dysku z wszystkimi aplikacjami, więcej teraz kłopotu niż poświęcić wcześniej jeden dysk na to.
teraz chociaż na system i apki - raid 1
a dodatkowo dysk zewnętrzny to oczywiste.
 
W tej kasie lepszego nas-a nie znajdziesz, w domu raid?, jestem zwolennikiem szkoły osobnych vol,

Też myślałem o osobnych dyskach , a planuję 4x 3tb więc szkoda mi trochę miejsca na raid, który coś tam zawsze zabiera,

a za resztę kasy kup dysk zewnętrzny (albo i dwa) i tam rób backup (raid to nie to samo).

Ja planuję qnapa jako właśnie backup więc po co mi jeszcze jeden dysk gdzie będę miał to samo?.

też tak myślałem dopóki nie wywaliło mi dysku z wszystkimi aplikacjami, więcej teraz kłopotu niż poświęcić wcześniej jeden dysk na to.
teraz chociaż na system i apki - raid 1
a dodatkowo dysk zewnętrzny to oczywiste.

To może kupić dysk jakiś mały gdzie będę miał ten system i apki gdyby coś poszło nie tak, czy nie ma takiej możliwości?. Myślałem że system na już swoje miejsce gdzie się instaluje niezależnie a nie dopiero na moich włożonych dyskach.

po co dodatkowy ten dysk zewnętrzny?
 
To ja tylko dopowiem ze time machine śmiga aż miło

Właśnie zależy mi na TimeMachine, bo pracuje na iMaku, z tym że na system mam tam dysk ssd 256 gb, a na dane dołożyłem 2tb reda, i teraz wypadałoby zaznaczyć i jeden dysk i drugi ale wtedy bardzo szybko zapełnią mi się dyski, ponieważ 2tb mam cały zapełniony.. chyba że zaznaczę tylko ten systemowy, a na qnapa będę przekopiowywał to co potrzebuję a nie wszystko jak leci? co sądzisz?
 
To, co chcesz zbakupować to twoja sprawa: ja mam 128GB z systemem i ten dysk mam wskazany jako źródło dla TM a resztę trzymam na Qnapie.
 
Ja mam podobnie do killjoya, QNAP TM jest backupem dla ssd systemowego. Resztę trzymam na QNAP + dyski zewnętrzne ale TM do tego nie mieszam. Backup załatwia mi manager na QNAP.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk