Pomoc Samoistnie restartuje sie macierz TS-419P+, firmware 4.1.0

JulekP

Nowy użytkownik
Noobie
15 Styczeń 2014
7
1
3
53
Warsaw, Poland
QNAP
TS-419P+
Ethernet
1 GbE
Witam
paru lat mam TS-419P+, teraz z najnowszym firmware 4.1.0, dyski Seagate 4xST2000DL003.
Po migracji firmware do wersji 4.1.0 przy probie zapisu wiekszej ilosci danych na macierz, system sie restartuje i ponowna proba pozwala przetrasferowac kilka GB i znowu powtarza sie sytuacja z restartem - dostaje komunikaty w logu

Date/Time: 2014-06-04 10:48:25 Level: Warning The system was not shut down properly last time.
Date/Time: 2014-06-04 10:50:38 Level: Warning [RAID5 Disk Volume: Drive 1 2 3 4] The file system is not clean. It is suggested that you go to [Storage Manager] to run "Check File System".

Oczywiscie sprawdzalem system plikow, ale jest ok, rowniez dyski niczego nie wykazuja. W czasie operacji kopiowania obciazenie procesora jest wysokie, ale nigdy to nie przeszkadzalo macierzy.
Jesli nie transferuje danych do macierzy, pracuje ona poprawnie do czasu wiekszego transferu.

Byc moze jest to jakis blad w firmware ? Wczesniej nie zaobserwowalem takich anomali
 
Zajrzałem do SMART dysku i pokazuje mi, że trzeci dysk nie będący w RAID ma problem z Raw Read Error Rate. Do tego wykonywana jest synchronizacja macierzy RAID.
Wyjmę ten dysk i zobaczę czy nadal będą te restarty.
 
Wyjąłem w Poniedziałek dysk z błędami SMART. NAS zrestartował się po 1,5 godziny. Do dzisiaj miał 5 restartów.

Pozostał do sprawdzenie już tylko zasilacz. Jak mogę go sprawdzić?
 
Chyba czas aby Qnap poszedł do żyda i przesiadka na coś innego. Od 29/04 69 samoczynnych restartów.
Robię downgrade do 4.1.0 i zobaczę czy nadal restartuje.

Edit: Dopiero zobaczyłem, że topic jest o 4.1.0... Chyba jak skończę, właśnie rozpoczęty downgrade będę musiał cofnąć dalej aż do 4.0.7.

Edit2: 4.0.7 już pracuje, czekam czy pojawią się samoczynne restarty.

Edit3: Minęło już 28 godzin od downgrade'u i NAS się jeszcze ani razu nie zrestartował. Dam mu jeszcze szansę, może się zrestertuje.