Serwer QNAP do współpracy z Logitech Squeezboxa

kuba1961

Entry Technician
Q Associate
14 Listopad 2014
38
9
8
69
QNAP
null
Ethernet
null
Jakiego kupić Qnapa. Na dysku będze muzyka (sqeezbox server) . Zdjęcia rodzinne, trochę różnych plików. Bez video, ftp, pobierania plików z sieci. Dostęp będą miały 3 komputery i 3 telefony. Co polecacie, mam około 1000zł a dyski już kupiłem. Acha muszą być 2 zatoki koniecznie, raid 1. Czy tani T-212E wystarczy ? Czy lepiej 212P lub 221. No kusi też HS-210. Priorytet to sqeezbox server i trochę plików bez backupu.
 
TS-221 jest najlepszym rozwiązaniem w tych pieniądzach :)
 
A nie wystarczy 212 ? Zawsze to trochę taniej.
 
po prostu więcej ramu , zawsze bedzie mogl odpalic cos extra bez przymułki , chociażby debiana z rtorrentem i pare innych rzeczy :)
 
Z dużym prawdopodobieństwem nic nie będę odpalał. Torenty też nie są mi potrzebne. Muzyka i co najwyżej fotografie. Dlatego tak dopytuję się czy 256Mb to ilość wystarczająca, no właśnie do czego ?
 
No wreszcie jakaś wiadomość. Czyli minimum 512Mb bo mogą być kłopoty. Czyli 212E odpada zostaje 212P lub 221. To różnica 300zł. Czy warto ? Dlaczego ?
 
Ja nie lubię czekać na swoje dane .. im wolniejszy procesor, mniej ramu (i cała masa innych czynników) tym dłużej czekasz. A masz 1k PLN to odżałuj ten 100 zł i kup lepszy model. Utrata frustracji gwarantowana !

PS: Polecam przerobienie sieci na gigabitową, przerzucanie danych będzie przyjemnością, a koszta wymiany często gęsto sprowadza się do kupienia switcha gigabitowego za śmieszne pieniądze ;) (zakładam że masz kable ethernet klasy 5e).
 
Kable 5e a osprzęt już gigabitowy. Nawet router już wymieniłem na Asusa (wreszcie spokój z resetami neostrady). No to chyba będzie 221. A dlaczego nie polecacie 210 ?. Czy to pasywne chłodzenie jest za słabe ?
 
jeśli nikt na początku nie zaznaczy że chce mieć ładny NAS to polecamy mu tradycyjnej obudowie.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
no to masz pytanie za pytanie:
a dlaczego HS jest lepszy ?
 
Słuchaj nie jestem forumowym mądralą. Pytam się bo naprawdę nie wiem. Dzwoniłem nawet do przedstawicieli Qnap na PL i też nie udzielili mi satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Wszystkim się podoba ale nikt nie poleca. Dlaczego. Co jest nie tak z urządzeniem które nie ma wentylatora, zużywa mniej energii, nie szumi. Tylko proszę nie odpisuj że jak tak bardzo chcę to powinienem kupić i przekonać się lub coś w tym stylu. Jeżeli nie wiesz nie odpowiadaj a jezeli wiesz to bardzo proszę udziel pomocy niedoświadczonemu koledze. Przeprasza za ostrzejszy ton wypowiedzi.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Wszystkim się podoba ale nikt nie poleca.
Coś w tym musi być, bo sam widzisz jak wszyscy starannie omijają ten model (ze mną włącznie).
Tak dla statystyki - modele HS to ledwie 2% pośród tego co osobiście sprzedałem/montowałem.

Jeżeli nie wiesz nie odpowiadaj a jezeli wiesz to bardzo proszę udziel pomocy niedoświadczonemu koledze.
Ludzie wolą coś, co przypomina komputer i ma wentylatorek. Sprawdzone i niezawodne.

Dzwoniłem nawet do przedstawicieli Qnap na PL i też nie udzielili mi satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Tzn do kogo ? Jestem ciekaw.
 
A no przedstawiciel Qnapa to EPA Szczecin. Do nich dzwoniłem.
Czy ktoś zajmował się może serwerem wydruku Qnapa ? Czy obsłuży drukarki z sterownikiem GDI ?
 
Kuba1961 Bierz jak najmocnieszą kofigurację. Nie wiem jaka ilosc plikow bedziesz mial w bazie dla SB Jeżeli masz duza plytoteke to bedziesz rozczarowany szybkoscia Marwella i wynikajacą z tego koniecznoscia dlugiego czekania (godzina ,dwie) na koniec indeksacji przez LMS po dodaniu kazdej nowej "goracej" płyty. Tak wiec musisz to uwzglednic przed zakupem by nie byc pozniej rozczarowanym. U mnie na TS569L przy ok 4000 albumow indeksacja trwa ok. 30 min. Dla mnie glowna zaletą Qnapa jest bezproblemowy zdalny dostep do zasobow, ale ta potrzeba wynika ze specyfiki pracy i koczowniczo hotelowego trybu zycia.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Moja płytoteka to 300Gb flaki. Trochę mnie zmartwiłeś. Mam teraz microserver na WHS i czas jest podobny.