Pomoc Skaner HP 1315

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

softart

Passing Basics
Beginner
5 Marzec 2011
26
2
3
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Czy da się uruchomić funkcję skanera w HP1315 podłączonej do QNAP 112
 
W squeeze nie działają porty /brak wsparcia USB, natomiast w QTS trzeba zapodać sterownik, i przerobić manuala z działającym sterownikiem. /me wczoraj (właściwie to dzisiaj) przerobił manuala z powodzeniem do momentu stwierdzenia braku obsługi mydelniczki oraz znalazł sterownik, potem już wymiękł bo głowa zaczęła się kiwać i polazł spać.A właściwie to czemu nie zajmuję się "moim" imagemagick .... ?
Tylko tym Scan to PC hem?
 
Ostatnio edytowane:
Ja niestety wymiękłem :(. I co ciekawe teraz nie chce mi drukować :/ nie miałem czasu kombinować bo do roboty leciałem .kaktus bo pomagasz nieznajomemu :) i będzie to gdzieś zapisane na twoją korzyść :D
 
Hehheee
jakiemu nieznajomemu? przecie się "znamy" jesteś softart co nie? ;-) a ja kaktus ;D
"razem pracujemy" nad problemem
w dodatku lubię łamigłówki :psoftart paaatrz ...

Bash:
[/etc] # sane-find-scanner

  # sane-find-scanner will now attempt to detect your scanner. If the
  # result is different from what you expected, first make sure your
  # scanner is powered up and properly connected to your computer.
  # No SCSI scanners found. If you expected something different, make sure that
  # you have loaded a kernel SCSI driver for your SCSI adapter.
[B]found USB scanner (vendor=0x03f0 [hp], product=0x3f11 [psc 1310 series ]) at libusb:001:003[/B]
  # Your USB scanner was (probably) detected. It may or may not be supported by
  # SANE. Try scanimage -L and read the backend's manpage.
  # Not checking for parallel port scanners.
  # Most Scanners connected to the parallel port or other proprietary ports
  # can't be detected by this program.
[/etc] # scanimage -L

device `hpaio:/usb/psc_1310_series?serial=MY54NCB2WNO2' is a Hewlett-Packard psc_1310_series all-in-one

to było prostsze od tego co dokonałeś samodzielnie.teraz trzeba by toto "zgwałcić" aby działało z drugą "mydelniczką" via wifi, a potem nauczyć się z tego korzystać. ;-D
ee co ja gadam druga mydelniczka ma serwer wbudowany przecie, i z desktopa gada bezpośrednio via wifi.

może mi się spodoba nowa funkcjonalność i tak zostanie, zawsze trochu uniwersalności.
 
Taaaaaa
chyba od soboty nie robię nic innego tylko grzebe na okrągło w QTS gały mi już wyłażą nie wiem ile jeszcze pociągnę ..
Poczułem się jak kilkadziesiąt lat temu - dobre uczucie. Ale ... :-0
Chymm - tutorial już jest i to bardzo dobry, mam go tłumaczyć?
:p

O ooo
he
jak przywrócisz kup Silas-a ;D

Ja niestety wymiękłem :-(

brakło Ci tylko
Bash:
ipkg update
ipkg hplip
zapomniałem wyżej napisać

Jako kolejny krok trzeba klienta sane/twain na desktopie odpalić, najprawdopodobniej się zwie sane-twain. Jeszcze nie przerobiłem i nie wiem czy będę, w najbliższej przyszłości. Wracam do mojego problemu: imagick w QTS i partkeepr.
 
Ostatnio edytowane:
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.