TS-112 - wymiana na wyższy model

karlitoo

Passing Basics
Beginner
11 Styczeń 2010
19
0
1
53
Łomża
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam posiadam w tej chwili model Qnapa Ts-112 ok dwóch lat i jestem bardzo zadowolony z działania, ale jednak chyba czas na zmiany. Oczywiscie myślę tylko o modelu Qnap tylko chce coś mocniejszego i na dwa dyski. Qnapa używam do ściągania torrentów , jako dysk nagrywania do tunerów w domu...no i oczywiście jako dysk sieciowy do odtwarzania multimediów dla mojego HTPC (sieć 1gbit) Zastanawiam się na modelem QNAP TS-221 co wy na to ?
 
Zastanawiam się na modelem QNAP TS-221 co wy na to ?

Tylko pogratulować decyzji.
Pamiętaj o zależności -> "sprzęty" z CPU ARM cechuje wysoka energooszczędność, a z CPU Intela wyższa wydajność. Do Twoich zastosowań jeden i drugi powinien być "zadowalający" ;)
 
jakie AMD ? ARM !

jeśli ma robić tylko jako magazyn to spokojnie wystarczy
 
Przejęzyczenie - poprawiłem się. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
 
jakie AMD ? ARM !

jeśli ma robić tylko jako magazyn to spokojnie wystarczy
Magazyn tak ,ale jeszcze chciałbym zobaczyć róznicę na szybkosci działania sporo rozpakowywuje na nasie czy mi to się poprawi ?I czy mam inwestować w jakieś niby szybkie dyski do nasa w tej chwili posiadam 1TB I 500GB i to mi wystarczy ?
 
jeśli szybkość ma znaczenie to model z Intel
jeśli nie śpieszy Ci sie to ARM też to zrobi - tylko ciutke wolniej

druga rzecz: czy bedzie tam klient torrent ? jeśli masz szybkie łącze (>20 MB) to polecam Intela, inaczej wystarczy ci ARM.
 
Zastanawiam się na modelem QNAP TS-221 co wy na to ?
Nadal ARM.
Dwukrotny wzrost prędkości będzie, ale cudów ni cholery.

Magazyn tak ,ale jeszcze chciałbym zobaczyć róznicę na szybkosci działania sporo rozpakowywuje na nasie czy mi to się poprawi ?
Intel. Modele od x39 w góre.

I czy mam inwestować w jakieś niby szybkie dyski do nasa w tej chwili posiadam 1TB I 500GB i to mi wystarczy ?
Do ARM'a to nawet nie ma sensu.

Popatrz:
O jeżu! pomiędzy 180 a 240 MB/s. Jest moc!
Netatalk na VirtualBox, natywnym Debianie, lub... - Post #38
 
Witam !

Kolego również używam ts-112 i rozumiem Twoje chęci zmian na lepsze.
Torrent potrafi go czasami zabić, więc zrezygnowałem z tego rozwiązania.
Qnap służy głównie do streamingu filmów poprzez odtwarzacze typu HTPC, himedia itp. itd.
Nie ma co się dziwić gdyż ten model wisi na samym końca łańcucha... wydajnością nie grzeszy.
Kupiłem i lekko zmodyfikowałem terminal hp opartym na atomie.
Ubuntu radzi sobie na nim wyśmienicie... torrenty, www, ftp, vpn... i inne.
Więc qnap w takiej konfiguracji daje radę.
Terminal z dyskiem sata pobiera max 15 watt.
 
  • Wow
Reakcje: kaktus
Wtam dzięki za zaintresowanie tematem ,ale tutaj się z tobą trochę nie zgodzę posiadam Qnapa ok 2 lat i nie pamiętam kiedy ostatnio mi się zwiesił.Początkowo problemem wieszania był transmision ,ale po odpowiednim ustawieniu potrafie dodać kilka torrentów i nie mam zwieszek , a posiadam łacze 40m/bs symetryczne.O terminalu myslałem ,ale jednak qnap mi pasuje bardzo dostęp do dysków itp.Poprostu jeden dysk to za mało ,a jak zmieniać to na coś mocniejszego dlatego jeszcze raz zapytam napiszcie dokładnie do jakich modeli mam się skałniać..Pzdr
 
Kolego nie miałem na myśli wieszania - źle się wyraziłem - mój błąd.
Qnap działa mi stabilnie... ze 4 lata będzie niebawem o ile już nie jest.
Dzięki torrentom dochodziło do kosmicznie komicznych sytuacji, nie można było nawet wejść do panelu, nie mówiąc już o dostępie do zasobów.
Irytującym był również problem aby dostać się poprzez FAQ SSH żeby chociaż go zrestartować.
Zjawisko nie występowało zawsze, ale na tyle często, że zdecydowałem się na wyżej opisany schemat.
A co do szybszego qnapa, to tak jak wyżej koledzy piszą... tylko x86, a one już niestety kosztują sporo.
Myślę, że jeśli wybierzesz po prostu jakikolwiek z takim prockiem, to będziesz zadowolony.
Fajnym elementem wyższej półki jest możliwość rozszerzenia ramu.
Są to naprawdę fajne zabawki, lecz cena sprowadza na ziemię - bynajmniej mnie.
Oczywiście jeszcze plus odpowiednie dyski najlepiej z listy rekomendowanych żeby nie było później problemów.
Posiadam seagate green (dawno dawno temu zgłoszone i obecnie już nie rekomendowane przez qnap) który potrafi się czasami "wypiąć" i wtedy qnap zachowuje się tak jak po pierwszym uruchomieniu.
Szczęście w tym całym nieszczęściu, że to zjawisko występuje z dwa razy na rok.

Pozdrawiam
 
  • Sad
Reakcje: Silas Mariusz
które qnapy mają x86 ?
Generalnie te nie energooszczędne i droższe - zaglądaj w specyfikację modelów jest dobrze zrobiona i w każdym wymieniono jakie ma CPU
np -> QNAP Systems, Inc. - Network Attached Storage (NAS)
spec.png Ten to ARM
 
Torrent potrafi go czasami zabić, więc zrezygnowałem z tego rozwiązania.
Qnap służy głównie do streamingu filmów poprzez odtwarzacze typu HTPC, himedia itp. itd.
QNAP to przede wszystkim oprogramowanie i energooszczędne urządzenie. Jeśli doszedłeś do wniosku, że nie chcesz płacić firmie QNAP za oprogramowanie i taniej jest postawić sobie serwer na własnym oprogramowaniu, to kwestia Twojego portfela, nie firmy QNAP.

Irytującym był również problem aby dostać się poprzez FAQ SSH żeby chociaż go zrestartować.
Zjawisko nie występowało zawsze, ale na tyle często, że zdecydowałem się na wyżej opisany schemat.
Irytujące jest czytanie opinii użytkowników, którzy zakupili najtańszego QNAP'a i wypisują takie bzdury. To jest oczywiste, że najtańszy sprzęt wydajnością nie grzeszy.
 
Echh... przede wszystkim qnap to urządzenia z górnej półki cenowej.
Nie ma również rzeczy "dobrych i tanich".
Jeśli uważasz moje wypowiedzi za bzdury, to czas się chyba zająć innymi rzeczami niż prowadzenie forum.
Życzę powodzenia z takim podejściem.
Szkoda czasu spędzonego tutaj.
 
Jeśli uważasz moje wypowiedzi za bzdury, to czas się chyba zająć innymi rzeczami niż prowadzenie forum.
Życzę powodzenia z takim podejściem.
Szkoda czasu spędzonego tutaj.
Moja przygoda z serwerami QNAP zaczełą się w roku 2007 kiedy byłem użytkownikiem najsłabszego modelu jeszcze na platformie PowerPC - serwera TS-101. Byłem oburzony wydajnością urządzenia jako jednostki do obsługi Torrent'ów. Głupotą było w ogóle tak myśleć, bo przecież serwer nie kosztował więcej niż współczesny smartphone - czyli PocketPc w 2007 roku. Co za dureń w ogóle mogł myśleć że za zaledwie kilkaset złotych otrzyma serwer i to z oprogramowaniem w cenie telefonu komórkowego?!
Przez prawie 7 lat śledziłem rozwój urządzeń firmy QNAP, brałem udział w powstawaniu pierwszego ich serwera na platformie x86 i dopiero wtedy pojąłem za co użytkownik płaci firmie QNAP.

... I jak serwer za cene współczesnego telefonu komórkowego ma w ogóle być wydajny!?

Serwery QNAP to najdroższe zintegrowane urządzenia sieciowe na rynku (tańsze są S), a producentowi oprócz za projektowanego przez niż samych - czyli hardware'owi płaci się również za oprogramowanie. Użytkownik decyduje się na serwery QNAP ponieważ szuka oszczędności w późniejszym etapie takim jak zarządzanie, backup i integracja z systemami trzecimi. Obecnie na rynku żaden software, ani Ubuntu czy CentOS nie oferuje tak łatwych w konfiguracji i elastycznych usług serwerowych.

Moje stanowisko każdy może przeczytać chociażby w artykule Polacy nie gęsi i swojego QNAP-a z pulpitem mają!:
Ochrona danych to dobry powód na zakup nowego gadżetu, jakim staje się serwer NAS. Prawda jest taka, że dziś poszukujemy nie tylko magazynu a oferowanych w nim usług. Zatem czy NAS to magazyn danych czy gadżet jak smartfon? - o ile postrzegamy jeszcze smartfony jak gadżety. Przecież sztaby jajogłowych laborantów na okrągło główkują, testują nowe rozwiązania a ostatnio nawet chmury z chłopakami z NASA - tak, tego od kosmosu NASA!

Powtarzający się Kowalski nie daruje i ciągle komentarze pisze: „taniej złożyć samemu”. To niech Kowalski składa i siwe włosy z głowy wyrywa. Smartfona pewnie już ma – złożonego!
...
A czasy luksusu, czyli obecnych cen serwerów QNAP zaczynają powoli mijać. Ponieważ od kiedy Intel projektuje dedykowane serwerom QNAP płyty główne (x51/x53) i wprowadzać nowe SOC'i (zintegrowane procesory) pod kątem QNAP, ceny serwerów wzrastają o co najmniej 15-35% w MSRP.

Nie każdego stać na serwer QNAP to prawda. Ale składanie serwerów samemu to już nie te czasy, a zwłaszcza sięganie po terminale lub kombinowane rozwiązania.
Brak wsparcia, aktualizacji oprogramowania, szans na rozwój projektu przez społeczność, konfiguracja wszystkiego ręcznie, brak zaprojektowanej pod kątem serwera i dysków kompaktowej obudowy, odpowiedniego wygłuszenia i chłodzenia... I brak łatwego zarządzania - np. dodanie użytkownika i zasobów w zaledwie kilkanaście sekund dla wszystkich uruchomionych usług.

Kompromisem w serwerach QNAP jest wydajność.
 
Powiem tak urządzeń to mam w domu kilka,ale po kilku lat użytkowania qnapa nic innego nie wchodzi w grę jestem zadowolony ,a z mocniejszym modelem może byc tylko lepiej.Niestety że tanio i dobrze to się nie da to ja dokładnie wiem:|Ostatnio przeglądałem i znalazłem coś takiego Qnap Hs-251 fajna sprawa,ale czy to mi zastąpi także moje htpc z Openelec na pokładzie ? i
 
Powiem tak urządzeń to mam w domu kilka,ale po kilku lat użytkowania qnapa nic innego nie wchodzi w grę jestem zadowolony ,a z mocniejszym modelem może byc tylko lepiej.Niestety że tanio i dobrze to się nie da to ja dokładnie wiem:|Ostatnio przeglądałem i znalazłem coś takiego Qnap Hs-251 fajna sprawa,ale czy to mi zastąpi także moje htpc z Openelec na pokładzie ? i
Powiem tak, na swojego NASa przeznaczylem ponad 10k zl, dodatkowo go zmodyfikowalem, co podnioslo parokrotnie wydajnosc i oczywiscie dodatkowo kosztowalo, ale jestem zadowolony z tego co mam, wczesniej mialem(mam go nadal) 2 dyskowego Netgeara (ARM), ktory byl tani i wydajnosc ... porownalbym do 80486 dx2 :p ... Mam stycznosc na codzien z serwerami, ktore wykorzystuje sie w fabryce w procesie produkcji i to nie sa tanie zabawki - ceny zaczynaja sie od 15k (dollars) . Jesli myslisz o NASie licz sie z wydatkami - sporymi wydatkami, jesli chcesz byc zadowolony i moc robic niemalze wszystko. W tej chwili na swoim Qnapie mam postawionego w8.1, w7, oraz w server 2012 r2, krore dzialaja rownoczesnie i procesor wcale sie nie przemecza, lecz jak wczesniej wspomnialem, poddalem NASa lekkiej modyfikacji :).

Co do dyskow nie uznaje energooszczednych wolnych hiper ekologicznych i co tam jeszcze wymysla bo to sa produkty odpady, ktore nie sprostaly wymogom, by byc dyskami enterprise.

Moze pamietacie firme CTX ? - na podzespolach sony ? - to co nie przeszlo testow jakosci w SONY zostalo odrzucone, a CTX kupowalo komponenty i instalowalo u siebie. Apple kupuje ekrany od LG, a te ktore nie spelnia "wysrubowanych" testow jakosci sa odsylana i laduja u innych producentow, a te ktore znowu odpadna laduja u kolejnego. ALe wracajac do tematu chcesz byc zadowolony z serwera - nie oszczedzaj na nim i nie daj sie PRowi, ktory mowi, ze mozesz miec cos super i tanio - kupa nie da sie - no chyba, ze ktos sie pomyli albo softwerowo podcina skrzydla by robiac to samo wypuszczac na rozne rynki pod postacia eko, normal, enterprise.
 
Ok już napewno wiem ,że dalej chce używać Qnapa tylko poproszę was o opinię dokładnie jaki model polecacie. Ja wiem,że chce mocny model dwudyskowy, a was poproszę dokładnie jaki model polecacie ..pzdr