Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

NaPeK

Nowy użytkownik
Noobie
21 Sierpień 2013
8
0
1
Szczecin
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min TV samsung po wylaczeniu i wlaczeniu TV serwer znowu jest widoczny

TwonkyMedia_7.2.5.2.0_arm-x19

jakies dzialajace rozwiazanie ?
 
Nie znajdę innego sprzętu z podłączeniem kabla antenowego tv
Nawet jak znajdziesz to nic ci to nie da bo twoje łącze jest przypisane do tego sprzętu i żaden inny nie zadziała. Co do sprzętu za tym od upc to stawianie routera za routerem nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem i może ci przysporzyć trochę problemów w kwestii konfiguracyjnej. Najprościej by było podłączyć w celach testowych TV bezpośrednio do QNAP-a po skrętce bez urządzeń pomiędzy i wtedy byś miał jasność ale nie wiem czy twój TV ma złącze ethernetowe
 
Tak
Nie znajdę innego sprzętu z podłączeniem kabla antenowego tv
Nawet jak znajdziesz to nic ci to nie da bo twoje łącze jest przypisane do tego sprzętu i żaden inny nie zadziała. Co do sprzętu za tym od upc to stawianie routera za routerem nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem i może ci przysporzyć trochę problemów w kwestii konfiguracyjnej. Najprościej by było podłączyć w celach testowych TV bezpośrednio do QNAP-a po skrętce bez urządzeń pomiędzy i wtedy byś miał jasność ale nie wiem czy twój TV ma złącze ethernetowe

Taka telewizor ma ETHERNET - ale po podłączeniu do niego QNAPa w ogóle nie znajduje serwera niezależnie co bym zmieniał w ustawieniach serwera czy TV. Chciałem tak zrobić od razu żeby wyeliminować ruter jako źródło problemów.

Na co w konfiguracji serwera powinienem zwrócić uwagę żeby takie podpięcie zadziałało od razu?
 
Na dzień dobry włączyć w QNAP-ie serwer DHCP i nie wiem czy przypadkiem nie będziesz potrzebował crossowanego kabla ethernetowego, ale zanim zaczniesz tą zabawę to w ustawieniach swojego routera w sekcji WIFI zwróć uwagę na taką opcję: WMM Pover Save i jeżeli jest włączona to ja wyłącz i zobacz co się będzie działo
 
Na dzień dobry włączyć w QNAP-ie serwer DHCP i nie wiem czy przypadkiem nie będziesz potrzebował crossowanego kabla ethernetowego, ale zanim zaczniesz tą zabawę to w ustawieniach swojego routera w sekcji WIFI zwróć uwagę na taką opcję: WMM Pover Save i jeżeli jest włączona to ja wyłącz i zobacz co się będzie działo

Ok - znalazłem to WMM Power Save i wyłączyłem. Zobaczymy co się wydarzy dalej. Jak przerwie spróbuję podpiąć serwer pod SMART TV.
Grzebię dalej - dziękuję za sugestie. Dam znać czy udało się rozwiązać problem.

EDIT
Niestety po 30 minutach TV pokazał że URZĄDZENIE ODŁĄCZONO... i dupa :( Cała bajka od początku... To jest tak frustrujące że chyba będę płakał ze złości zaraz. Znowu ustawienia sieci w TV trzeba odświeżać...
 
Ostatnio edytowane:
jak to ustawienia sieci w TV trzeba odświeżać?? to co gubi adres ip itd.?
No właśnie nie gubi - wszystko ma tak jak miał - pokazuje tylko że "urządzenie odłączono" - i TWONKY znika z listy SOURCE. Sytuację ratuje wejście w USTAWIENIA SIECIOWE - i sprawdzenie ich - tak jakby skonfigurowanie od zera (ale on wszystko widzi od razu). Po tym TWONKY wraca na listę i można z niego korzystać przez kolejne 30 min...

Porażka :(
 
No to pozostaje ci tylko bezpośrednie spięcie tych urządzeń. Ale to o czym piszesz czyli że rozłącza się po 30 min wygląda tak jakby działał jakiś mechanizm oszczędzania energii, bo gdyby to był jakiś błąd programowy któregoś z urządzeń to moim skromnym zdaniem te rozłączenia byłyby bardziej przypadkowe.
 
No to pozostaje ci tylko bezpośrednie spięcie tych urządzeń. Ale to o czym piszesz czyli że rozłącza się po 30 min wygląda tak jakby działał jakiś mechanizm oszczędzania energii, bo gdyby to był jakiś błąd programowy któregoś z urządzeń to moim skromnym zdaniem te rozłączenia byłyby bardziej przypadkowe.

Brzmi logicznie. Tyle że SAMSUNG do niczego takiego sie nie przyznaje - update'u TV nie było (sam się nie robi) - a downgrade'u teraz zrobić z poziomy uzytkownika nie mogę.
 
Dobra to z innej beczki mówiłeś że sprzety były wyłączone przez dłuższy okres (2 tygodnie jak pamietam) czy to wyłączenie polegało na trzymaniu ich w standby czy odłączyłeś je całkowicie od zasilania?? Bo jeżeli ta druga opcja to bardzo możliwe że wróciły ustawienia fabryczne i jakaś opcja power save o której wyłączeniu zapomniałeś :)
 
Dobra to z innej beczki mówiłeś że sprzety były wyłączone przez dłuższy okres (2 tygodnie jak pamietam) czy to wyłączenie polegało na trzymaniu ich w standby czy odłączyłeś je całkowicie od zasilania?? Bo jeżeli ta druga opcja to bardzo możliwe że wróciły ustawienia fabryczne i jakaś opcja power save o której wyłączeniu zapomniałeś :)

Były wyłączone całkowicie z prądu - ale powyłączałem już wszystkie POWER SAVERy gdzie tylko je znalazłem.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-409u
  2. gubi sieć
  3. twonky 8.5.1 qpkg