Pomoc TS-453 Pro słaby transfer

MarekS73

Passing Basics
Beginner
22 Lipiec 2015
22
4
3
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,
przeczytałem już 80% wpisów w tym dziale i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Czy ktoś z Was wie dlaczego...

dla czego podczas kopiowania plików metodą drag and drop (PC Win 8 => QNAP) mam transfer na poziomie 70-75 MB/s
podczas gdy kopiując te same dane z tego samego PC-ta za pośrednictwem FTPa (założonego na QNAPie) transfer wynosi 106 MB/s
Znajdujący się na moim biurku MacBook Pro również potrafi kopiować dane na QNAPa z prędkością 106 MB/s.

Czy ktoś z Was wie co (i jak) należy zmienić w ustawieniach, żeby transfer pod Windowsami był taki sam jak przez FTP?
 
pigers, mariuszsal -- jestem Wam bardzo wdzięczny za czas, jaki poświęcacie mojej sprawie.
Dziękuję!

Budynek w którym znajduje się firma mój szef wynajmuje od kilkunastu lat. Na przestrzeni tych lat okablowanie zmieniało się parę razy. Ostatnia modernizacja sieci miała miejsce pięć lat temu i polegała na wymianie wszystkich istotnych kabli -- teraz mamy 6e. Piszę istotnych ponieważ wynajmujemy w kamienicy trzy piętra, ale najważniejsze są dwa: drugie i trzecie.
Na schemacie (dla czytelności mocno uproszczonym) pominąłem pierwsze piętro. Piętro pierwsze łączy się z drugim (serwerownia znajduje się na IIp) pojedynczym linkiem i tam (Ip) też jest przełącznik oraz kilka stacji roboczych.

Nie wiem czy lepszy byłby schemat uwzględniający wszystkie stacje robocze (około 30) i inne urządzenia (około 10) znajdujące się w sieci, czy też wystarczy to, co jest w tej chwili najbardziej istotne. Przełączniki D-Linka, których używamy pozwalają jedynie na statyczną agregację łączy (nie mamy LACP).

Wyniki testów na krótko:
ustawiłem na sztywno IP i podłączyłem laptopa pojedynczym kablem z QNAPem (pozostałe 3 łącza NASa down).
Kopiując drag & drop prędkość wynosiła: 70 MB/s.
Połączenie FTP miało przepustowość na poziomie 90 MB/s.
Przypuszczam, że wartości niższe niż te -- jakie mam ze swojej stacji roboczej -- wynikają stąd, że laptop ma kartę Broadcom (moja stacja ma kartę intela).


topologia.jpg
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Pobierz sobie plik z załącznika, rozpakuj i ustaw jak na tym obrazku - czyli max obraz 2GB. Wciśnij start i przetestuj. Wklej nam z tych swoich PC wyniki.

Musisz wcześniej sobie zmapować dysk/udział z NAS'a, który musi być widoczny jako literka dysku.


upload_2015-9-30_10-43-4.png
 

Załączniki

  • upload_2015-9-30_10-26-6.png
    upload_2015-9-30_10-26-6.png
    5,5 KB · Wyświetleń: 26
  • Bench32_2.47.zip
    207,7 KB · Wyświetleń: 26