Pomoc Upgrade CPU w TS-509 Pro

D

Deleted member jarlath

Guest
Witam,
W najbliższy wtorek moja sieć tym razem domowa wzbogaci się o TS-509PRO. Ponieważ nie jest to jak ostatnio sprzęt do firmy - mogę sobie pozwolić na eksperymenty. Pierwszą rzeczą, którą planuję zmienić jest ilość pamięci RAM. Na 100% można rozbudować pamięć przez dodatkowe gniazdo znajdujące się na płycie głównej do 2GB. Nie do końca wiem jeszcze czy pamięć tam zastosowana to DDR2-800 czy inna. Dodatkowo na forum QNAP (https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=6&p=48106) znalazłem informację jakoby pamięć można rozszerzyć nie do 2 ale do 4GB.
Pozostaje jeszcze pytanie czy poruszył już ktoś temat z upgrade CPU? Podstawka aż się prosi, żeby wrzucić tam coś ciekawego... ewentualny problem z chłodzeniem można rozwiązać niskoprofilowym systemem chłodzenia z obudów rack 1U.
Może cały temat to przerost formy nad treścią ale mam pewne plany wobec tego urządzenia i dodatkowa pamięć oraz moc będzie przydatna.
 
Witam,
Sprawdziłem u siebie jeszcze jedną możliwość, wygląda na to, że jednak nie jest tworzony jakiś inny dodatkowy punkt montowania. Może SiLAS da rade rozeznać jaki skrypt jest wywoływany w trakcie wciścięcia przycisku COPY. Dodatkowo zaistalowałem nowy OS 3.2.4 Build 0315T i dalej działa jak trzeba.
 
SiLAS napisał:
Da sie... :) Sam mialem TS-509 z upgradem RAM'u do 2gb natomiast nie upgradowalem procka. W TS-639 byl jeden slot na pamieci, wywalilem stara kostke 1GB i wlozylem 2GB... hula :D

W TS-639 Pro jest procesor Atom N270. Niestety nie bardzo da się go upgradować, bo wszystkie nowe procesory Atom są na inny socket :( Sam chciałem wymienić procka na 2 core z 4ma wątkami, ale rozłożyłem ręce po wyjęciu płyty głównej z obudowy.

Jeśli ktoś się tym bawił i udało mu się wymienić procek na nowszego Atoma np. D500 to niech się pochwali ;)
 
Witam,
1. Procesory Atom są wykonywane i instalowane w technologii BGA - bez podstawek, na "kulkach" i bez specjalistycznych narzędzi i doświadczenia nie ma co ruszać
2. Raczej nie kupisz detalicznie procesorów Atom
 
jarlath napisał:
Witam,
1. Procesory Atom są wykonywane i instalowane w technologii BGA - bez podstawek, na "kulkach" i bez specjalistycznych narzędzi i doświadczenia nie ma co ruszać
2. Raczej nie kupisz detalicznie procesorów Atom

Masz rację, następnego dnia szperałem w sieci i jedyna opcja to wymiana NASa na nowszego :( No ale przeżyje i z tym ;)
 
z-ka napisał:
Kod:
USB mount point does not exist!

Ta informacja pojawia sie w momencie kiedy wciskam przycisk kopiowania na Qnapie. Spojrz na czas w jakim pojawiaja sie komunikaty. Po prostu nie ma zadnej reakcji na wcisniecie przycisku.

Natomiast kiedy probuje kopiowac przez WebFile Managera tu nie ma najmniejszych problemow. Ten sam pendrive jest widoczny i bez najmniejszego problemu mozna wszystko przekopiowac. Dziwne. I koncza mi sie pomysly co tu moze byc nie tak. Masz jakies sugestie co tu jeszcze ruszyc? Moze prawa dostepu? Napisz jakbys mial jakas sugestie.


A może to wina systemu plików? Masz na pendraku NTFSa a kolega jarlath ma standardowego FATa...


===================================================================
OPSS, sorry za odgrzebywanie starego tematu ;)
 
Kod:
 USB mount point does not exist!
Kurde to jak z F1 i Małyszomanią, każdy jest teraz specjalistą od linucha. Wrrr przecież pisze, że nie ma punktu montowania a nie jakiś problem z filesystem. Działa mi FAT32, NTFS, EXT3, EXT4, EXT2, ....
Prawdopodobnie bug w skrypcie obsługującym przycisk, albo w strukturze katalogów. Podaj wynik dmesg po wciśnięciu przycisku
Staroć się nieźle odgrzebuje - WIELKIE SORKI za OFFTOPIC
ech łindosiarze.
 
@jarlath

No dobra. Wjechales mi na ambicje. Zainstalowalem Linuxa i zaczalem sie go uczyc. Podoba mi sie a i problem z niemoznoscia odczytu z pendrive'a sie wyjasnil. Wychodzi na to (przynajmniej u mnie), ze trzeba przed uzyciem dany dysk (pendrive czy co tam chcecie podlaczyc) sformatowac w Qnapie. Wtedy odczyt idzie bez najmniejszego problemu i problem znika.