Pomoc Upgrade Ram TS-251

psi2338

Zarejestrowany
Noobie
26 Listopad 2009
5
4
8
44
Warszawa
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Dzisiaj zmieniłem pamięć ram ze standardowej kości 1 GB na 4 GB Kingstona KVR16LS11/4 . Operacja wymiany jest banalnie prosta, wystarczy wyjąć dyski, wyjąć z gniazda pamięć przekręcić i wyjąć przez otwory. Montaż w kolejności odwrotnej. Montaż drugiej kości do drugiego gniazda według mnie też jest wykonywalny bez rozbudowy, ale na pewno będzie trudniejszy. Czas operacji 5 minut, koszt 146 pln.
Zmiany jakie zobaczyłem :
- można uruchomić Virtual station
- zmniejszyła się ilość zajętej pamięci z 64 % na 16% (przy uruchomieniu standardowych usług)
- po uruchomieniu szybciej włączają się usługi.
 
ja mam giętkie palce :) i upgrade zrobiłem...
To da się uruchomić więcej niż 1 maszynę wirtualną na raz czy nie, bo zastanawiam się czy jest sens inwestować w więcej niż 4GB ramu.
na 4 odpalilem 3x win7 starter :) ale nie smigalo za szybko...
To super dzięki za informację czyli jednak warto zainwestować, bo na stronie producenta jest napisane tylko 1 VM na raz.
 
Przeglądam ten wątek i tak się zastanawiam czy warto wchodzić w TS-251. Jako użytkownicy możecie go polecić z czystym sumieniem.
Widziałem taki na amazon w dobrej cenie i się zastanawiam.
Tak więc za i przeciw..
 
Zależy co komu potrzebne. Jeśli potrzebujesz wirtualizacji to myślę że ts-251 jest za słaby. Owszem, można uruchomić. Dzięki hdmi i HD station można nawet korzystać jak z normalnego PC. Ale to rozwiązanie demonem prędkości nie jest i jeśli miałbym korzystać codziennie to bym chyba nie dał rady ;-) (mam 8gb ram).
Można również korzystać z Chrome w HD Station. W miarę przyzwoicie to działa, ale przy większej ilości otwartych kart (np. YouTube) zaczyna przycinać.
Jeśli chodzi o Photo Station to prędkość generowania miniatur rawów Nikona (NEFy) jest zadowalająca. Jedno co mnie zdziwiło to to, że dyski są przykręcane bezpośrednio do plastikowych sanek co przenosi drgania. W DS213J mocowanie odbywało się przy pomocy śrubek w gumowych amortyzatorkach i mam wrażenie że to rozwiązanie mniej przenosiło drgania.
Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie zużycie energii, około 17W w idle, około 21W przy odtwarzaniu filmu full hd.
 
Jak się pojawiło TS-251 od razu przesiadłem się z DS713+ . Moim zdaniem do użytku domowego jest najbardziej optymalny. Ma wszystko to czego mi brakowało w DS713+ tj wirtualizacja, xbmc oraz jest dużo cichszy i nie wpada w rezonans . Jedyna rzecz która średnio mi się podoba w stosunku DS713+ to photo station, tam według mnie było lepiej rozwiązane, aha qnap generuje dużo szybciej miniatury niż konkurencyjne S
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
TS-251 to fajny sprzęcik za rozsądne pieniążki. Na pewno ciekawszy, w szczególności jeśli chodzi o maszynę wirtualną VM, jest TS-x53 pro. Dopłata ok 1000zł brutto do procesora Quad to jednak lekka przesada. Oczywiście ktoś dopisze, że jest jeszcze różnica w obudowie, zamykaniu kieszeni itp. ale tak naprawdę kto w domu z tego korzysta (chyba, że przy dziecku i stojącym serwerze w zasięgu jego/ich rączek :)?
Jeśli chodzi o rozbudowę serwera o pamięć 2x4GB kupioną nie od Qnap to wg przedstawiciela jest to dozwolone a naklejka z tyłu obudowy to tylko taki "żart" - oto link.
Pamięci, które na pewno działają to: 2x Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL11 SODIMM 1.35 V (cena ok. 150zł za szt. dostępne "od ręki" np. w popularnym sklepie internetowym na K...).
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Też mam TS-251. Jednym słowem polecam, ale trzeba być świadomym, że to wszechstronny NAS i cena jest adekwatna. Chodzi o to, że do prostego współdzielenia plików w sieci domowej, szczególnie po Wi-Fi, TS-251 nie jest nikomu potrzebny. Zyxel NSA325 spokojnie wystarczy.

Wracając do TS-251:
1. Dostaniesz narzędzie do wirtualizacji, która umożliwia uruchomienie np. kontrolera automatyki domowej pod Linuksem, kompa z Windowsem/Linuksem, do którego masz dostę z całego świata. [upgrade 4GB ram]
2. HDMI z XBMC - czyli HTPC w cenie NASA. (jest pilot na telefon albo tablet, ale też jest sprzętowy pilot podobny do tego z AppleTV)
3. Wsparcie dla LUN, iSCASI oraz różnych protokołów współdzielenia i synchronizacji. [ma to sens jedynie w sieci GbE]
4. iTunes, AFP, TimeMachine - jak masz coś od Appla, docenisz łatowść wspólpracy.
5. VPN - jeśli domowe łącze ma przyzwoity upload, to bezpiecznie możesz łączyć się z otwartych hotspotów w kawiarniach, hotelach na lotnisku itp. [ja mam net 80/8 mbps i spokojnie komóra i iPad łączą się przez openVPN]
6. Wszystko inne co NAS udostępnia (ftp, sahring, mirror, sync), przyzwoite photo/video/file station z dośc dobrymi aplikacjami na Androida i iOS.
7. Jak ktoś lubi to download station, torrenty, pyload itp. Ja sprawdzałem współpracę z serwisem nopremium.pl. - działa pięknie.
8. Antywirus.
9. Wszystko powyższe może działać w tym samym czasie, bez większego wpływu na wygodę użytkowania.
10. Niski pobór prądu.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Wydaje mi się że nie. Możliwe że chipset na płycie obsługuje max 8GB (nie wgłębiałem się szczegółowo w specyfikację) i nawet nowa wersja biosu tego nie zmieni.
Ja mam teraz 4GB z opcją dokupienia następnej czwórki.
Napisz czy jakoś szybciej działa na tych 8GB. Czy też większych różnic nie widać.
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
6
Wyświetleń
{liczba}K
Kompatybilność
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. GR1600S3V64L11
  2. GR1600S3V64L11/8G
  3. QTS 5.0.1.2346 build
  4. Goodram 8gb
  5. ts 251d
  6. kości pamięci
  7. RAM DDR3
  8. ts-251a
  9. https://forum.qnap.net.pl/threads/upgrade-ram-ts-251.5998/
  10. pamięć do TS-251A
  11. czy w domowej sieci bezpiecznie
  12. Goodram
  13. TS-251D RAM