Pomoc Upgrade Ram TS-251

psi2338

Zarejestrowany
Noobie
26 Listopad 2009
5
4
8
44
Warszawa
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Dzisiaj zmieniłem pamięć ram ze standardowej kości 1 GB na 4 GB Kingstona KVR16LS11/4 . Operacja wymiany jest banalnie prosta, wystarczy wyjąć dyski, wyjąć z gniazda pamięć przekręcić i wyjąć przez otwory. Montaż w kolejności odwrotnej. Montaż drugiej kości do drugiego gniazda według mnie też jest wykonywalny bez rozbudowy, ale na pewno będzie trudniejszy. Czas operacji 5 minut, koszt 146 pln.
Zmiany jakie zobaczyłem :
- można uruchomić Virtual station
- zmniejszyła się ilość zajętej pamięci z 64 % na 16% (przy uruchomieniu standardowych usług)
- po uruchomieniu szybciej włączają się usługi.
 
No i o to mi chodziło :) Ciekawe tylko czemu producent pisze że maks. 8GB rozszerzenie? Dzięki za info. Pozdrawiam

Z tego co wyczytałem tutaj na forum i na stronie Intela to procesor J1900 został wprowadzony na rynek w 4 kwartale 2013 roku, być może wtedy na potrzeby specyfikacji podawali, że wspiera 8GB (2x 4GB) dlatego, że nie było większych kości. Wczoraj kontaktowałem się ze sklepem QNAP Polska i otrzymałem następującą odpowiedź:
QNAP Polska napisał:
Wg dokumentacji można włożyć tam maksymalnie 8GB. Nieoficjalnie obsługuje 16GB ale nie jest to oficjalnie wspierane. Duża ilość RAMu przydaje się do wirtualziacji, raczej nie ma sensu wkładac więcej pamięci jeśli chcemy korzystać z podstawowych funkcji serwera. W tym modelu 1 lub 2 kości nie wpływają na wydajnośc systemu, ważne aby w przypadku 2 kości były one w miarę identyczne.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
No i o to mi chodziło :) Ciekawe tylko czemu producent pisze że maks. 8GB rozszerzenie? Dzięki za info. Pozdrawiam

Z tego co wyczytałem tutaj na forum i na stronie Intela to procesor J1900 został wprowadzony na rynek w 4 kwartale 2013 roku, być może wtedy na potrzeby specyfikacji podawali, że wspiera 8GB (2x 4GB) dlatego, że nie było większych kości. Wczoraj kontaktowałem się ze sklepem QNAP Polska i otrzymałem następującą odpowiedź:
QNAP Polska napisał:
Wg dokumentacji można włożyć tam maksymalnie 8GB. Nieoficjalnie obsługuje 16GB ale nie jest to oficjalnie wspierane. Duża ilość RAMu przydaje się do wirtualziacji, raczej nie ma sensu wkładac więcej pamięci jeśli chcemy korzystać z podstawowych funkcji serwera. W tym modelu 1 lub 2 kości nie wpływają na wydajnośc systemu, ważne aby w przypadku 2 kości były one w miarę identyczne.
Mam nadzieję, że podzielę się po południu radosną informacją, że GOODRAM'y które mam chodzą w konfiguracji 16GB. Dzięki jeszcze raz. Pozdrawiam
Dobra informuję, że TS-251+ przyjął dziś bez bólu pamięci GOODRAM GR1600S3V64L11/8G - 2x8GB i wszystko pięknie śmiga.
Pozdrawiam :)
 
  • Wow
Reakcje: Paweł Tołoczko
no to rewelacja :)
wklejam poniżej link do strony Intela jak ktoś będzie w przyszłości potrzebował specyfikacji procesora Intel Celeron J1900 instalowanego w TS-251+

link

widać również, że w momencie wprowadzania procesora na rynek Intel podawał, że procesor obsługuje pamięci DDR3L 1333, a sam QNAP instaluje DDR3L 1600 i w sprzedaży na stronie sklepu też oferują DDR3L 1600
 
Juz pare tych serwerow kupilem i wszystkie pamieci jakie testowalem dzialaly.
Warunek ze to sa DDR3L czyli low voltage.
Corsair, A-daty Kingstony i inne dzialaly.
Jedynie jak mieszalem 8GB +2GB to nie odpalal. Nie robilem tez roszad Corsair + A-data. Wszedzie dawalem identyczne i dziala 16GB
 
  • Sad
Reakcje: 1 osoba
upload_2016-11-10_13-38-6.png
 
Ja widzę w specyfikacji :
DDR3L- 1.35V
Ja widzę w opisie to:
"..
Compatible with notebooks with 2nd and 3rd generation Intel Core processors
1.5 Volt Vengeance SODIMM kits are designed for notebooks with a 2nd or 3rd Generation Intel® Core™ i5 or Core i7 processor..."

Luzik :)

Dokładnie to tam pisze 1.35/1.5 a więc są to kości 1.5V bo chyba nie ma takich 1.35, które wytrzymują napięcie 1.5V :)

Link: http://www.corsair.com/en/vengeance-8gb-high-performance-laptop-memory-upgrade-kit-cmsx8gx3m2b1600c9
coś ten link nie działa jak chciałem :)
Ok - piszą, że były testowane na 1.35 ale to chyba za mało dla qnapa - takie wynalazki to nie do tego hw - muszą być kości stricte 1.35V
 
W błędzie jesteś.
Jeśli ramy działają z napięciem 1.35/1.5 to są uniwersalne.
DDR3 SDRAM - Wikipedia
Ale koledze nie działają, tak ? Więc Qnap jest specyficzny.

BTW:
"Jesteś w błędzie" :)
Ale głupoty piszesz o kościach i ludzi wprowadzasz w błąd.

Oczywiście qnap jest specyficzny jak każdy sprzęt. Kupując kości do laptopa też może się okazać, że nie będą działać.
Na miejscu @Miras.tm sprawdziłbym ramy w laptopie.
Może są uszkodzone. Inne pytanie czy wsadził tylko jedną kość czy dwie i w jakiej konfiguracji.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
@pigers zobacz działają :
Sprawdzona - Kingston HyperX DDR3 2x4GB 1600 CL9 - HX316LS9IBK2/8 na TS-251 działa bardzo dobrze.
http://www.kingston.com/dataSheets/HX316LS9IBK2_8.pdf
Pamięci, które na pewno działają to: 2x Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL11 SODIMM 1.35 V (cena ok. 150zł za szt. dostępne "od ręki" np. w popularnym sklepie internetowym na K...).
https://www.kingston.com/dataSheets/KVR16LS11_8.pdf

To do unr3al2-a:
Cóż, przeczytaj wpis pigers-a a potem przeproś ładnie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dawaj liczę na przeprosiny :D
 
upload_2016-11-10_15-47-48.png


raportowane napięcie a testowane to dwie różne sprawy ...
poza tym trzeba takie pamięci ustawić w BIOSie (profil XMP) który może się nie pokazać na wyższym napięciu z powodu błedu sprzętowego.
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
6
Wyświetleń
{liczba}K
Kompatybilność
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. GR1600S3V64L11
  2. GR1600S3V64L11/8G
  3. QTS 5.0.1.2346 build
  4. Goodram 8gb
  5. ts 251d
  6. kości pamięci
  7. RAM DDR3
  8. ts-251a
  9. https://forum.qnap.net.pl/threads/upgrade-ram-ts-251.5998/
  10. pamięć do TS-251A
  11. czy w domowej sieci bezpiecznie
  12. Goodram
  13. TS-251D RAM