Pomoc Upgrade Ram TS-251

psi2338

Zarejestrowany
Noobie
26 Listopad 2009
5
4
8
44
Warszawa
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Dzisiaj zmieniłem pamięć ram ze standardowej kości 1 GB na 4 GB Kingstona KVR16LS11/4 . Operacja wymiany jest banalnie prosta, wystarczy wyjąć dyski, wyjąć z gniazda pamięć przekręcić i wyjąć przez otwory. Montaż w kolejności odwrotnej. Montaż drugiej kości do drugiego gniazda według mnie też jest wykonywalny bez rozbudowy, ale na pewno będzie trudniejszy. Czas operacji 5 minut, koszt 146 pln.
Zmiany jakie zobaczyłem :
- można uruchomić Virtual station
- zmniejszyła się ilość zajętej pamięci z 64 % na 16% (przy uruchomieniu standardowych usług)
- po uruchomieniu szybciej włączają się usługi.
 
upload_2016-11-10_15-47-48-png.png


Jest to kość DDR3 Low Voltage czyli też domyślnie musi być 1.35
Biorąc inne koście tej firmy i też podają takie parametry : http://www.corsair.com/en/corsair-memory-8gb-ddr3l-sodimm-memory-cmso8gx3m1c1600c11

Sprawdzając forum qnap.com ludzie piszą, że te kości im działają : https://electronicslover13.files.wordpress.com/2016/01/b005ldlv6s.pdf
Są również 1.35/1.5.

Koniec tematu :D
 
W błędzie jesteś.
Jeśli ramy działają z napięciem 1.35/1.5 to są uniwersalne.
DDR3 SDRAM - Wikipedia
Ale koledze nie działają, tak ? Więc Qnap jest specyficzny.

BTW:
"Jesteś w błędzie" :)
Ale głupoty piszesz o kościach i ludzi wprowadzasz w błąd.

Oczywiście qnap jest specyficzny jak każdy sprzęt. Kupując kości do laptopa też może się okazać, że nie będą działać.
Na miejscu @Miras.tm sprawdziłbym ramy w laptopie.
Może są uszkodzone. Inne pytanie czy wsadził tylko jedną kość czy dwie i w jakiej konfiguracji.

Nie wiem za co mam przepraszać ???
Ja czekam na przeprosiny za to, co na czerwono ;)
Już pigers ustalił jakie kości NA PEWNO działają, unr3al2 wskazał, które MOGĄ działać - to nie jest to samo :Nerd:
Po prostu kupować do qnapa kośći stricte 1.35V a nie uniwersalne i po kłopocie *-:)
I po temacie a ne udowadniać, kto ma większego :D
 
Ale koledze nie działają, tak ? Więc Qnap jest specyficzny.

BTW:
"Jesteś w błędzie" :)
Ale głupoty piszesz o kościach i ludzi wprowadzasz w błąd.

Oczywiście qnap jest specyficzny jak każdy sprzęt. Kupując kości do laptopa też może się okazać, że nie będą działać.
Na miejscu @Miras.tm sprawdziłbym ramy w laptopie.
Może są uszkodzone. Inne pytanie czy wsadził tylko jedną kość czy dwie i w jakiej konfiguracji.

Nie wiem za co mam przepraszać ???
Ja czekam na przeprosiny za to, co na czerwono ;)
Już pigers ustalił jakie kości NA PEWNO działają, unr3al2 wskazał, które MOGĄ działać - to nie jest to samo :Nerd:
Po prostu kupować do qnapa kośći stricte 1.35V a nie uniwersalne i po kłopocie *-:)
I po temacie a ne udowadniać, kto ma większego :D
Piszesz, że to są kości : 1.5, a są to kości 1,35V
upload_2016-11-10_23-0-1.png

W specyfikacji masz nawet, że jest to DDR3L.
Sprawdź sobie w Wikipedii co to oznacza.
Kości DDR3L są kompatybilne z DDR3. Dlatego piszą 1,35/1.5
 
Killjoy w mojej opinii Twoje słowa się nie liczą. Ani żadna z Twoich wypowiedzi do momentu az nie podziekujesz za przeszle sprawy.
Chciałbym tylko przypomniec, że kilka miesięcy temu to forum pomogło Ci w uratowaniu biosa w swoim QNAP'ie a był to @rithien. Gość któremu nawet nie podziekowales ani nie wyslales ani jednego piwa.
Wiec przestan pisac taki...
Taki nasz qnap kochany...
... bo tyś nie lepszy.
 
Killjoy w mojej opinii Twoje słowa się nie liczą. Ani żadna z Twoich wypowiedzi do momentu az nie podziekujesz za przeszle sprawy.
Chciałbym tylko przypomniec, że kilka miesięcy temu to forum pomogło Ci w uratowaniu biosa w swoim QNAP'ie a był to @rithien. Gość któremu nawet nie podziekowales ani nie wyslales ani jednego piwa.
Wiec przestan pisac taki...
Taki nasz qnap kochany...
... bo tyś nie lepszy.
A ty co tak wyskoczyłeś ???
Nie dziękowałem ci za bios-a ?? Za pomoc ???
To " taki nas qnap kochany.." to ironia była, jak nie załapałeś, a rithenowi dziękowałem mailowo, bo przecież wiadomości tu nie można wysyłac między forumowiczami.
Więc zejdż ze mnie, OK ? :)
A wszystko bo mam inne zdanie od unr3al-a ???

Zresztą jako że jesteś adminem i masz swoje humory w każdej chwili mozesz mnie zbanować za cokolwiek, prawda ??

BTW Zobacz post rithiena z 18.12.2015 - dałem mu piwo, WIĘC O CZYM TY PISZESZ ????
 
No koniec, to co pisze a to czy działa to dwie różne sprawy :)
Taki nasz qnap kochany...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czekam na przeprosiny od Ciebie.

Na miejscu
16543.png
@Miras.tm sprawdziłbym ram w laptopie.
Może jest uszkodzony. Inne pytanie czy wsadził tylko jedną kość czy dwie i w jakiej konfiguracji.

Więc tak:
-po pierwsze: według oznaczeń na kości to one są DDR3L
-po drugie: Na początek załadowałem dwie i tu zonk.
Więc rozkręciłem go ponownie i zostawiłem tylko tą gdzie była oryginalna
(następne próby już bez skręcania obudowy)

W skrócie efekt taki sam, bez względu na ilość kości i miejsce umieszczenia.
 

Załączniki

  • DSC_0059.JPG
    DSC_0059.JPG
    172,3 KB · Wyświetleń: 67
HyperX 8GB [1x8GB 1600MHz DDR3L CL9 SODIMM 1.35V Impact] na ts-251 śmiga ze aż miło, demonem prędkości nie jest ale w porównaniu z 1gb ram komfort pracy jest duży
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
6
Wyświetleń
{liczba}K
Kompatybilność
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. GR1600S3V64L11
  2. GR1600S3V64L11/8G
  3. czy w domowej sieci bezpiecznie
  4. Goodram
  5. TS-251D RAM
  6. QTS 5.0.1.2346 build
  7. Goodram 8gb
  8. ts 251d
  9. kości pamięci
  10. RAM DDR3
  11. ts-251a
  12. https://forum.qnap.net.pl/threads/upgrade-ram-ts-251.5998/
  13. pamięć do TS-251A