Pomoc Upgrade Ram TS-251

psi2338

Zarejestrowany
Noobie
26 Listopad 2009
5
4
8
44
Warszawa
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Dzisiaj zmieniłem pamięć ram ze standardowej kości 1 GB na 4 GB Kingstona KVR16LS11/4 . Operacja wymiany jest banalnie prosta, wystarczy wyjąć dyski, wyjąć z gniazda pamięć przekręcić i wyjąć przez otwory. Montaż w kolejności odwrotnej. Montaż drugiej kości do drugiego gniazda według mnie też jest wykonywalny bez rozbudowy, ale na pewno będzie trudniejszy. Czas operacji 5 minut, koszt 146 pln.
Zmiany jakie zobaczyłem :
- można uruchomić Virtual station
- zmniejszyła się ilość zajętej pamięci z 64 % na 16% (przy uruchomieniu standardowych usług)
- po uruchomieniu szybciej włączają się usługi.
 
Przeczytałem cały temat chociaż łatwo nie było bo mnóstwo zbędnych informacji i kłótni w nim. Niemniej jak doczytałem jak dołożę 4 GB ramu to nie mogę pozostawić oryginalnego 1 GB bo nie będzie działać? Chciałem mieć 5GB :)
Chce postawić 1 maszynę wirtualną no i normalnie korzystać z multimediów i z synchronizacji. Czy 4 GB wystarczą? Martwię się czy po postawieniu 1 MV zeżre mi 3-3,5 GB i będzie miało na pozostałe aplikacje. Wiadomo lepiej kupić 8GB ale to już spory koszt.

Myślę, że warto by zrobić na początku wątku listę przetestowanych RAMów wraz z informacją na jakim modelu były testowane.
 
Zamówiłem jednak 1 kość 8GB. cena 4GB około 120 zł a cena 8GB 207 zł. Długo się nie zastanawiałem :) Wybrałem Good Ram zgodnie z tym co pisali wcześniej koledzy, że to sprawdzona pamięć i działa z QNAP
GoodRam DDR3 8192MB 1600 CL11 (GR1600S3V64L11/8G)
 
Zamówiłem jednak 1 kość 8GB. cena 4GB około 120 zł a cena 8GB 207 zł. Długo się nie zastanawiałem :) Wybrałem Good Ram zgodnie z tym co pisali wcześniej koledzy, że to sprawdzona pamięć i działa z QNAP
GoodRam DDR3 8192MB 1600 CL11 (GR1600S3V64L11/8G)
Nie da się większą czcionką?
 
Jak film jest transkodowany przez tego qnapa to nic mu nie pomoże, jak przepycha tylko plik do urządzenia końcowego (tv, przystawka itd.) to problem po stronie odbiornika, no chyba że kolega po wifi pcha filmy 4k...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Podłączenie po HDMI 1.4 ( powinno być 2.0 ale to chyba nie może powodować zacięć) . Teraz podczas odtwarzania 4K procesor bardzo czesto dochodzi do 91-99 % możliwości a RAM cały czas 70% a jak sie pauzuje film to pokazuje : buforowanie . Myślałem ze jak zmienię ram to coś pomoże
 
Ten procek ma za mało mocy do "marketingowego" 4k nie mówiąc o prawdziwym, odepnij HDMI i pchaj do tv te pliki przez lan (qnap dlna, serviio, plex,czy co tam lubisz), resztę zrobi tv a qnap będzie miał wolne

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Nie działa w innym slocie, kość jest kupiona ze sklepu internetowego była fabrycznie zapakowana i wątpię że jest zepsuta, a nie mam gdzie sprawdzić.
Zastanawiam się czy wymieniać na innego producenta np Crucial
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
6
Wyświetleń
{liczba}K
Kompatybilność
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. GR1600S3V64L11
  2. GR1600S3V64L11/8G
  3. ts-251a
  4. https://forum.qnap.net.pl/threads/upgrade-ram-ts-251.5998/
  5. pamięć do TS-251A
  6. czy w domowej sieci bezpiecznie
  7. Goodram
  8. TS-251D RAM
  9. QTS 5.0.1.2346 build
  10. Goodram 8gb
  11. ts 251d
  12. kości pamięci
  13. RAM DDR3