Pomoc Upgrade Ram TS-251

psi2338

Zarejestrowany
Noobie
26 Listopad 2009
5
4
8
44
Warszawa
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Dzisiaj zmieniłem pamięć ram ze standardowej kości 1 GB na 4 GB Kingstona KVR16LS11/4 . Operacja wymiany jest banalnie prosta, wystarczy wyjąć dyski, wyjąć z gniazda pamięć przekręcić i wyjąć przez otwory. Montaż w kolejności odwrotnej. Montaż drugiej kości do drugiego gniazda według mnie też jest wykonywalny bez rozbudowy, ale na pewno będzie trudniejszy. Czas operacji 5 minut, koszt 146 pln.
Zmiany jakie zobaczyłem :
- można uruchomić Virtual station
- zmniejszyła się ilość zajętej pamięci z 64 % na 16% (przy uruchomieniu standardowych usług)
- po uruchomieniu szybciej włączają się usługi.
 
Hej,
W dniu dzisiejszym chciałbym zakupić QNAP TS-251. Po przeczytaniu forum zdecydowałem się zakupić również pamięć do niego. Wybrałem sobie taką pamięć z uwzględnieniem, że musi być to pamięć low voltage.
HyperX IMPACT BLACK 2x4GB DDR3 1600 8GB CL9 (HX316LS9IBK2/8) w Morele.net

Czy ta pamięć będzie poprawnie działać w Qnap'ie. Rzuciły mi się w oczy gdzieś w tym temacie te pamięci, lecz wolę zapytać.

Jak myślicie wystarczy 8 GB czy polecieć po całości i wziąć 16 GB. (nie będzie on tak mocno wykorzystywany)
Pozdrawiam
 
ramy w QNAPie nie mają radiatorów , są to pamięci OEM "gołe", bez dodatków montowanych na powierzchni.

samymi parametrami wyglądają okej - na naszej liście jest mało modeli z CL9 , więcej jest z CL11.
Pamiętaj że wstawiasz albo jeden moduł albo dwa, takim same rozmiarem.
 
Mam QNAP TS-251A i zakupiłem pamięć GOODRAM GR1600S3V64L11/8G i nie działa. Czy ktoś próbował na QNAP TS-251A inną 8 GB pamięć?

Kingston KCP316SD8/8 - działa

Z góry przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale chyba jednak lepiej w starym wątku, niż tworzyć nowy.

Tomi - czy sprzęt ruszył Ci na 1 kości Kingston 8GB?

Zakupiłem do swojego TS-251A takiego samego GOODRAMa jak Ty pierwotnie i mnie również serwer nie startuje - zastanawiam się więc czy wymienić ją teraz na Kingstona, który u Ciebie działa, czy wymienić na 2 x GOODRAMy po 4 GB.

Jeśli inni użytkownicy TS-251A mogą się podzielić swoimi doświadczeniami z upgrade'm RAMu, to uprzejmie proszę i z góry dziękuję.
 
Moim zdaniem 2x4GB wystarczy. Mam Kodi, Plex i VM z win7 albo XP. W TS-251 jest zbyt słaby procek, żeby robić na tym więcej niż 1 maszynę z GUI (2 vCPU, 4gb RAM). Może przy monitoringu kamerami więcej ramu sie przyda, ale pewnie wtedy i tak nie starczy CPU na VM.
Jaki Ty masz pomysł na użycie tych 16gb RAM?
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
6
Wyświetleń
{liczba}K
Kompatybilność
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. GR1600S3V64L11
  2. GR1600S3V64L11/8G
  3. QTS 5.0.1.2346 build
  4. Goodram 8gb
  5. ts 251d
  6. kości pamięci
  7. RAM DDR3
  8. ts-251a
  9. https://forum.qnap.net.pl/threads/upgrade-ram-ts-251.5998/
  10. pamięć do TS-251A
  11. czy w domowej sieci bezpiecznie
  12. Goodram
  13. TS-251D RAM