Pomoc Utrata DNS po instalacji Virtual Switch

jacdym

Passing Basics
Beginner
5 Maj 2021
13
2
3
54
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Cześć,
Witam na forum. Od tygodnia jestem posiadaczem TS-253D (na razie nieszczęśliwym).

Próbuję ustawić połączenie sieciowe i wszystko jest ok do momentu aktywacji Virtual Switch.
Przy pierwszym uruchomieniu ustawiam stałe IP oraz DNS, konfiguruję dyski, volumeny, kontenery
Do tego momentu wszystko działa ok. Zasoby internetowe są widoczne. Po restarcie działanie jest poprawne.

Problem pojawia się przy instalacji virtualization station. Wymusza to instalację virtual switch na którym również ustawiam stałe ip i dns.
Konfiguruję i uruchamiam maszynę wirtualną. I do tego momentu działa ok.

Problem pojawia się po restarcie. DNSy nie są rozpoznawane przez system. Sklep z aplikacjami jest pusty.
Kontenery i virtualki widzą sieć, ale tylko poprzez adresy ip. Ustawienia dns w virtual switch są poprawne.
Pomaga ponowne wprowadzenie dns. Wymusza to restart ustawień sieciowych i uaktywnia dns.
Ale działa to tylko do momentu restartu. I tak co jakiś czas zmieniam 8.8.8.8 na 8.8.4.4 i z powrotem
Czy jest jakiś pomysł na obejście, abym za każdym razem nie musiał wpisywać dns?

Pozdrawiam

Jacek


Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1652
Model serwera: QNAP TS-253D
 
za pomocą SSH/WinSCP edytuj ten plik:
Bash:
nameserver 1.1.1.1
nameserver 8.8.8.8

gdzie w/w numerki to adresy IP serwerów DNS - zwykle masz takie same na komputerze

37865.png


dla zasady powinny być wpisane DWA adresy serwerów DNS
upewnij się że jak zrestartujesz nasa to te zmiany tam są

nie mam tylko teraz możliwości sprawdzenia, czy tego nie da rady ustawić w Wirtualnym switchu

Dzięki,

O to chodziło. A ten adres pętli 127.0.0.1 mogę spokojnie usunąć?
 
I jak kończy się ta historia? Rozwiązanie działa?
Pytam bo u mnie ta sama sytuacja, po aktualizacji do qts 5, przez błąd dns brak wyjścia na świat. Aktualizacja qts 5.0.0.1828 też nie zmienia sytuacji. Wg info w qts 5.0.0.1837 (nie instalowałem) nic w tym kierunku się nie zmieniło.
Jak na razie jadę na qts 4.5.4 bo trybi.
Dajcie znać.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. serwer DNS nie może rozwiązać hostów