Wybór: Qnap TS-251 czy Qnap TS-253 Pro

arcadioush

Nowy użytkownik
Noobie
7 Styczeń 2015
6
3
3
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Jak zaobserwowałem, różnice pomiędzy tymi modelami to ilość portów USB 3.0, kolor, szybszy procesor w 251 i więcej pamięci w 253 Pro. Jest coś jeszcze? Czy te różnice (prócz koloru naturalnie) wpływają na komfort codziennego użytkowania NAS'a? Codzienne użytkowanie to całodobowy monitoring na dwie kamery IP HikVision, XMBC, Transmission, FTP na 3-4 osoby, serwer do zdjęć, trochę wirtualnej maszynki (ale to tylko jako ciekawostka).
Mam mały dylemat, bo do 251 z małym RAM'em zawsze mogę RAM'u dołożyć, natomiast do 253 Pro z większym RAM'em szybszego procka nie włożę. Ilości portów USB 3.0 nie biorę pod uwagę. Sporym plusem dla 253 Pro jest kolor i ogólny wygląd.
Na chwilę obecną użytkuję 212P na którym liznąłem podstaw. Czas na awans :)
OK, po "compare" widzę, że sprzętowo lepszy jest 253 Pro (quad core) =148&cp[]=142]Compare products
W w/w zastosowaniach też jest lepszy?
 
Różnica w wydajności to max 5% a kasa już inna. Lepiej dołożyć RAM i mieć te 4GB co najmniej na serwerze.
 
Tylko w czym sie przejawia to 5%? Do tego dochodzi jeszcze opcja 45x zamiast 25x i juz glowę mam kwadratową :)
4GB minimum w każdej z opcji.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Proces 4 a 2 core przejawia się najbardziej na transkodowaniu. To właśnie ta różnica w działaniu. W pozostałym oprogramowaniu nie zauważysz różnicy żadnej. Ja wybrałem 451 zamiast dwu ponieważ chciałem mieć możliwość dołożenia dysku jeśli będzie taka potrzeba. Wydajność w zupełności mi wystarczy do pracy na nim jak i wirtualizacji windy XP czy też uruchomienia rtorrent lub plexa :)

Do czego potrzebujesz maszynę i jaki masz czas użytkowania przewidziany maksymalny?

Jabadabadu
 
W tej chwili mam 219P działający 24/7 głównie jako ftpd / httpd / smbd / timemachine / i server DLNA dla domowych multimediów.
Chcę czegoś do transkodowania i bezpośredniego odtwarzania video i generalnie czegoś, co będzie bardziej responsywne bo obecnemu serwerowi wiele brakuje do poczucia płynności. Otworzenie zdjęcia przez filestation zabiera wieki.
 
251 lub 451 i będziesz zadowolony. Teraz tylko ile potrzebujesz miejsca

Jabadabadu
 
Tym bardziej, że teraz 251 można w redcoon za 1049 kupić. Sam chciałem 253pro ale przy różnicy 600PLN zaczynam się zastanawiać.
 
Właśnie z redcoon zamówiłem wczoraj ts-251 za 1049.
Ciekawe, że w innych internetowych sklepach nie ma rozróżnienia na wersje z 1GB i 4 GB RAMu.
 
Oczywiście, że są w sklepach wersje 4G, ale zupełnie nieopłacalne, bo za różnicę prawie na 16GB wystarczy ;)
 
No może i są ale np na ceneo 25x pomieszane są z z 45x a 1/2GB z 4/8GB - ciężko dojść do ładu.
A tak poza tym to TS-253PRO zamówiony + 2x4TB WD RED + 2xKINGSTON 4GB 1600MHZ DDR3L NON-ECC CL11 SODIMM 1.35V (KVR16LS11/4). Radość.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Trzeba było ram w jednej kości kupić. Miałbyś możliwość w razie potrzeby o kolejne 8GB

Mobilnie z LG G
 
Oficjalnie QNAP wspiera tylko 8GB, wiem, że podobno można wsadzić 16GB, ale aż takiej potrzeby (na razie) nie mam :) dwie wychodziły taniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Lepiej kupić jedna kość, przyda się do kolejnego serwera

Jabadabadu
 
Taniej wyjdzie kupno jednej niż dwóch.
Lepiej?

Jabadabadu